Bencin tudi pri Hoferju :)

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Odvisno je od marsičesa. Poleti je načeloma poraba malo manjša. In ker prej nisi mogel Hofer tankat, je to to.
Jaz imam zdaj tudi 7L porabe, povprečje pa imam 7,5 (od nakupa avta). Junija pa sem imel 6,5L.
(ves čas isti dobavitelj goriva)

Z napisanim se strinjam. Ravno zato sem rekel, da bo treba pocakat + se vedno sem mnenja, da je bencin "povsod enak"
smile-1.gif
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Saj se vendar vidi že na prvi pogled. En bencin je bolj blond, drugi je bolj blu, tretji pa bolj močvirniški.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Okej, kaj pa če bi ljudje dojeli, da je gorivo približno enako kvalitetno in ni to razlog, da imate včasih različno porabo (ob podobnem načinu vožnje) ???

Kaj pa če bi se raje vprašali ali vam števec na črpalki ne laže in vam iztoči MANJ goriva kot pa ga prikaže? Mogoče je samo v tem štos.


Pa še eno zanimivo retorično vprašanje: A ni zanimivo, da števci vedno kažejo več kakor pa ste iztočili (seveda znotraj zakonski omejitev), torej nikoli ni obratno? So že nekajkrat po TV delali izmere in čisto VSAKIČ je bila količina goriva v korist prodajalcu in nikoli kupcu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
ce bi ga iztocil manj kot ga prikaze, potem bi imel.porabo visjo.
Sicer pa sem sam pred kaksnim desetletjem naredil test s 30l kanto. Na vseh pumpah je bilo 25l goriva do iste visine v kanti.