Obsedenost s tekom (tekaštvo)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ne, nič takega ni to, če si zadost pripravljen. Na biciklu furaš safr v vsakem primeru.
Pa dejva tko.....zlez ti na Kladje s 40 kilskim ruzakom.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Se celo leto odpovedujem zadevam, ki so tebi samoumevne, treniram praktično vsak dan... a da si bom rukzak pol gor dajal?! Tistih 40kg ti nisem jaz prigrizel!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Men je tistih 40 kil čist ok, sam da bi me pa en s kolesa dol naganju si pa ne pustim. Probaj, mogiče boš mel več spoštovanja do "debeluhov" na kolesu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Ravno zato me matrajo, ker se postavljajo tja, kjer jim ni mesto! Tukaj ni govora o hitrosti, kilah... nekoga, ampak enostavno o tem, da je nevarno za vse to neupoštevanje štartnih con!

Tudi ko so štartne cone se dogaja podobno. Ampak vseeno. Tudi če štartaš v drugi coni se da vse km vključno s prvim odtečt krepko pod 4. To da se je prvih nekaj km treba prebit iz gužve pač sodi zraven. Razen za posvečene. Za tja smo pa premalo črni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Se celo leto odpovedujem zadevam, ki so tebi samoumevne, treniram praktično vsak dan... a da si bom rukzak pol gor dajal?! Tistih 40kg ti nisem jaz prigrizel!

Polni maraton si letos odtekel? kolk cajt od oka? (informativno samo).

cheer.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
če si tolk hud pa mal pomlački raj pa štarti ob 11ih pa čez, sej do savelj boš tko vse ujel, s kenijci vred. od vseh nekih iber jakih rekreativcev so najhujši lih teb podobni, u tri PM kao natrenirani, brihtni in pomembni, drugi pa so zanje plunk in nebodgatreba. sploh na množičnih maratonih, kjer gre konc koncev za čist druge stvari kt pa za neke rekorde pa pizdematerne. za to se skipi na olimpijske igre al pa tour de france, sam tam niti za vezalke vezat pa bicikle pucat ne bi bil.
grims-1.gif
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Na Pop pise da se je ened zgrudil ze na 1 km, drugi pa na 3 km.


Prevec "papcajo" tile tekaci..
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Vseeno boljše da se jim to zgodi tu na prireditvi, kjer imajo takoj dostop do rešilca, kot pa doma na kavču.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
če si tolk hud pa mal pomlački raj pa štarti ob 11ih pa čez, sej do savelj boš tko vse ujel, s kenijci vred. od vseh nekih iber jakih rekreativcev so najhujši lih teb podobni, u tri PM kao natrenirani, brihtni in pomembni, drugi pa so zanje plunk in nebodgatreba. sploh na množičnih maratonih, kjer gre konc koncev za čist druge stvari kt pa za neke rekorde pa pizdematerne. za to se skipi na olimpijske igre al pa tour de france, sam tam niti za vezalke vezat pa bicikle pucat ne bi bil.
grims-1.gif

Tipično obračanje besed! Govora je bilo napačnem razvrščanju v štartne cone!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če ne moreš zmagat in nimaš niti najmanjših šans, pol res ne vem, zakaj take travme, kje stojiš.

Malo se porekreiraš in domov.

Al si po novem luzerija izbira pole position?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Če ne dojameš kaj je problem, ki ga je izpostavil, je škoda, da komentiraš. Oziroma ni - važno je, da si proti.

Pa da ne bo nesporazuma - tudi meni gredo na k... rekreativci, ki mislijo, da so za dobre rezultate potrebni vrhunska oprema, super-duper in še kakšni geli, ter “drugi dodatki”.
Še bolj na k.. mi pa gredo tipi, ki zavestno ali nezavedno, ker se skrajno precenijo, kršijo postavljena pravila. In štartne cone so z namenom. Eden od namenov je tudi omogočiti tek brez dodatne gužve in “prehitevanj” in s tem zmanjševanja rizika poškodb. In za upoštevanje tega je treba samo vedeti kaj si sposoben in se postaviti na pravo mesto. Kje pa je pravo mesto, pa običajno tudi piše - samo prebrat in razumet je treba. Slednje (branje in razumevanje prebranega) pa je očitno sposobnost, ki jo naša družba vedno bolj in vedno hitreje izgublja.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
in kaj je hec štartnih con?

meni je smešno to vse skupaj. laufa 41km, vsak dan "trenira" a lopate ne bo mogu gont 2uri... bo zmatraaaan... alpa kej bl pametnega delat kokt se podit brez cilja:)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kot sem rekel - ne razumeš ali nočeš razumeti ali enostavno trolaš.

In ja - je enak z ostalimi in enako naj upošteva pravila organizatorja. Aja - ni treba, saj ne plačal in ima pravice.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
če nis ravno črn, olimpijc, pro atlet ipd, pol ne vem, kaj te tko boli. a ker prvi kilometer dva nis laufal 3:56? tak as to komot not prnese
grims-1.gif

drgač pa dvomm da si bil edini, ki je vse leto garal za tole, kot tekač bi lahko mel spoštovanje do vseh, k so se ti včer pridružil na trasi in jo premagal pa magar v petih urah.
roza.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Mene pa ne moti oprema kero nosijo niti tisti selfiji, pa naj žrejo ka čjo itak sebi škodujejo. Bolj me moti miselnost zagnanih maratoncev. Verjetno vsak dan tečejo, se pripravljajo.....eni tečejo te maratone že leta. A ne pogrunta, da ko ne gre ne gre pa pika. Pol pa k kripel prleza do cilja, rešilci, poškodbe....
Frend je še najbolj pameten tekač kar jih poznam. Začel je tečti zaradi nekih težav s pritiskom. Kmalu je ugotovil, da je to uredu. Počasa, res počasa si je zadajal cilje. Če me spomin ne moti, se je pripravljal na ta maraton leta. A samo zaradi užitka do teka. Če boli neha, če opazi da ne gre, neha. Ni mu bil pomemben čas ampak da preteče. Pa ne k budala in ves zlomljen.
To je rekreativc, to je tek zaradi užitka.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
A je kdo videl, komu so reševalci in policaji masirali srce na Bavarcu okrog 11h? Je bil tekač ali civilist?