Požar na Vrhniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Edino, ker je res neoporecno so veterne elektrne.

Ne, niso.

a) Povzročajo hrup, 24 ur na dan, ki moti spanje ljudi kilometre daleč in povzroča motnje bioritma, s tem pa povečano možnost za raka.

b) So nagravžne in kvarijo izgled krajine. Kar je bilo prej normalno okolje je nato nekaj med Alcatrazom in slabim ZF filmom. Za tisto revščino od elektrike ki jo dajo od sebe, pa sploh. Cele pokrajine jih rabiš, da je kaj konkretnega od njih. Prava pofukana katastrofa so.

Mater, sem bil ob, pod in okoli nekaj 10 vetrnic, pa se res ne spomnim, da bi kaj hudi motečega slišal. In tudi mrtvih ptičev ni bilo.
In meni so lepe in jih je pri nas premalo.

Analogen primer: meni je prejšnji teden v kopalnici tulil detektor ogljikovega monoksida, pa nisem vohal ničesar kar bi se žgalo, čeprav je monoksid bil tam. Ljudje pač nimamo čutil, ki bi zaznala plin brez vonja in okusa.
zmaga.gif


Če zvoka ne slišimo s svojimi ušesi, še ne pomeni, da ga ni. Kot je napisal nekdo zgoraj gre za nizke frekvence, ki jih okenska stekla ne ustavijo, in te motijo bioritem.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Citat:
Uporabnik Tenere pravi:
Pa nehajte cernobilovci branit firme.
Ce bi delali kot je treba do tega NE BI SMELO PRITI !!!
100% varnosti se ne da zagotoviti.
Bolj se bližaš 100%, bolj naraščajo stroški v nebo. V neki točki je meja, ko zadeva ni več rentabilna in preko tega ne moreš iti.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
http://www.24ur.com/novice/crn...a-v-kemisu.html
Citat:
Pristojni trdijo, da večjih posledic za okolje ne bo, a ribiči pravijo, da je potok Tojnica mrtev.
Pristojni so še dejali, da večjih zapletov ne pričakujejo, zato zaenkrat občanom ne priporočajo posebnih ukrepov zaradi požara.
"A poginula trupla rib očitno pobirajo Kemisovi delavci. Ko sva s kolegom šla na teren, sva videla ribe, nazaj grede jih ni bilo več. Tam pa so bili le delavci tovarne."
Imaš prav, vsi svetovni strokovnjaki so potrdili terapevtski vpliv živega srebra na človeka, kar poživi duha in telo.
smile-1.gif

Podobno kot je Černobil pripomogel k enakomerni porjavelosti...

Najbolj pa me čudi, da gasilci sami zbirajo za uničeno opremo. To bi moral plačati Kemis, saj so njihov drek gasili.
Živo srebro in pogin rib nima niti najmanjše veze. Če smo že pri tem
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Citat:
Uporabnik Tenere pravi:
Zdaj poslusam da so meli v zadnjem mesecu vec pozarov, vendar kljub temu niso meli niti pozarne sluzbe 24/7. To je nepredstavljiva malomarnost najbrz na racun par tisoc eur mesecnega dobicka. No vi kar se brante veselo naprej in prikazujte da gre za dogodek ki ga ne bi mogli preprecit.
Zdej pa se podrobno poslusaj: Veckrat so imeli pozare med delom. Ker so delali z nevarnimi odpadki. Ampak med delom. Brez dela s temi odpadki se sami naj ne bi vzigali.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Citat:
Uporabnik Tenere pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ja, se strinjam, sprenevedanja polno in zato prihaja ven vse živo, da se apolotu kravžljajo živci. Sam direktorja v zapor je pa mal divja, se ti ne zdi. Ti kaj jemlješ, da se ti baletke prikazujejo?

Napisal sem pripor ne zapor. Dokler se ne zberejo dokazi. Obicajen postopek pri obicajnih tatvinah drogah ipd. Ce pa je okoljska kriminaliteta pa eni res niste sposobni uvidet da je to se veliko hujse kot en ki preprodaja par g travce. Ti bom se enkrat napisal - tip se spreneveda da ne ve kaj je pogorelo. Ali ocitno ni nobenega nadzora ali pa prikrivajo nezakonitosti.
Pripor ni obicajen postopek, se najmanj pri tatvinah, za dolocene tatvine ga sploh ni mozno odredit.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker ste ene dve strani nazaj precej omenjali vetrno elektriko, si bom dovolil napisat nekaj iz mojega službenega časa: na žalost ali na srečo, kakor za koga je Slovenija precej neprimerna za resno proizvodnjo elektrike iz vetrnih elektrarn. Realno je vetra precej premalo za rentabilno obratovanje, ko pa je ga je večkrat preveč kot ravno prav. V Slo so bila predvidena ena tri ali štiri polja VE (zraven "marjetice" okoli 20 VE, pa Volovja reber, mogoče še Prekmurje), vsi vemo kako se je končalo v Volovjo rebrijo, pa tudi marjetica ne bo dobila sosed. Pri umestitvi je poleg dobrih vetrovnih pogojev - računati moraš na konstanten vsakodnevni veter (recimo maestral ob morju - na njega "laufajo" VE po Dalmaciji), ki pa ga pri nas žal ni. Ne nepomembna pa je tudi bližina resnega daljnovodnega omrežja kamor se potem elektrika iz VE usmeri. Če se samo spomnimo kregarij o umestitvah primarnih daljnovodov po Sloveniji, nam je upam vse jasno.
Pa tudi če bi postavili vsa predvidena polja, bi bilo to sumarno manj VE kot jih je recimo okoli Parndorfa (outlet pri Dunaju kamor nas veliko hodi) in se dejansko pojavlja vprašanje ali ima to sploh kak smisel.

Glede zvoka: stare VE so ne samo moteče, ampak jih je skoraj nemogoče prenašat (pojdite enkrat na J Španije pogledat prva polja VE!), novejše so precej boljše, je pa dejstvo, da tišine ni več in konstanten zvok je moteč (da ne rečem škodljiv), čeprav se ga sčasoma navadiš.

Lahko pa se vsi skupaj vrnemo tja nekam v predindustrijsko dobo in bomo "zdravi" in "srečni" - samo ne pozabit, da je takrat bil dosežek doživet 50+ let, sedaj pa pri 80ih mladi umiramo!
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:
Živo srebro in pogin rib nima niti najmanjše veze. Če smo že pri tem
Kje to piše ?
Piše, da vplivov na okolje praktično ni, potok pa je mrtev.
Nisem napisal, da je živo srebro povzročilo pogin.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tenere pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ja, se strinjam, sprenevedanja polno in zato prihaja ven vse živo, da se apolotu kravžljajo živci. Sam direktorja v zapor je pa mal divja, se ti ne zdi. Ti kaj jemlješ, da se ti baletke prikazujejo?

Napisal sem pripor ne zapor. Dokler se ne zberejo dokazi. Obicajen postopek pri obicajnih tatvinah drogah ipd.
Sam ti si pa res glihkar z drevesa prilezel ali kaj? Da se pri nas odredi pripor, je izjemno redko, ne pa običajen postopek.
Po moje to sicer ni OK (pripor bi moral bir previlo, ne izjema), ampak vseeno pišeš neumnosti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Edino, ker je res neoporecno so veterne elektrne.

Ne, niso.

a) Povzročajo hrup, 24 ur na dan, ki moti spanje ljudi kilometre daleč in povzroča motnje bioritma, s tem pa povečano možnost za raka.

b) So nagravžne in kvarijo izgled krajine. Kar je bilo prej normalno okolje je nato nekaj med Alcatrazom in slabim ZF filmom. Za tisto revščino od elektrike ki jo dajo od sebe, pa sploh. Cele pokrajine jih rabiš, da je kaj konkretnega od njih. Prava pofukana katastrofa so.

Mater, sem bil ob, pod in okoli nekaj 10 vetrnic, pa se res ne spomnim, da bi kaj hudi motečega slišal. In tudi mrtvih ptičev ni bilo.
In meni so lepe in jih je pri nas premalo.

Analogen primer: meni je prejšnji teden v kopalnici tulil detektor ogljikovega monoksida, pa nisem vohal ničesar kar bi se žgalo, čeprav je monoksid bil tam. Ljudje pač nimamo čutil, ki bi zaznala plin brez vonja in okusa.
zmaga.gif


Če zvoka ne slišimo s svojimi ušesi, še ne pomeni, da ga ni. Kot je napisal nekdo zgoraj gre za nizke frekvence, ki jih okenska stekla ne ustavijo, in te motijo bioritem.
Daj si kako raziskavo o tem (infrazvok) preberi ...
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Tenere pravi:
Pa nehajte cernobilovci branit firme.
Ce bi delali kot je treba do tega NE BI SMELO PRITI !!!
100% varnosti se ne da zagotoviti.
Bolj se bližaš 100%, bolj naraščajo stroški v nebo. V neki točki je meja, ko zadeva ni več rentabilna in preko tega ne moreš iti.
popolne varnosti ni me pa čudi, da pri vsem denarju niso več dali za gasilce in recimo sprinkler sistem oz peno in podobno nikjer ga ne omenjajo, da bi ga imeli. Ker kakor je gorelo ob prihodu enostavno nebi smelo če bi imeli takšne sisteme. Razen če so eksplozije vse potrgale ampak tudi za take razmere obstajajo požarni sistemi npr na naftnih ploščadih. Skratka veliko je šlo narobe in samo sreča v nesreči je da je začelo goreti na pravem koncu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Tenere pravi:
Pa nehajte cernobilovci branit firme.
Ce bi delali kot je treba do tega NE BI SMELO PRITI !!!
100% varnosti se ne da zagotoviti.
Bolj se bližaš 100%, bolj naraščajo stroški v nebo. V neki točki je meja, ko zadeva ni več rentabilna in preko tega ne moreš iti.
popolne varnosti ni me pa čudi, da pri vsem denarju niso več dali za gasilce in recimo sprinkler sistem oz peno in podobno nikjer ga ne omenjajo, da bi ga imeli. Ker kakor je gorelo ob prihodu enostavno nebi smelo če bi imeli takšne sisteme. Razen če so eksplozije vse potrgale ampak tudi za take razmere obstajajo požarni sistemi npr na naftnih ploščadih. Skratka veliko je šlo narobe in samo sreča v nesreči je da je začelo goreti na pravem koncu.
Ker sprinkler ne bi nic naredil. Dobesedno utapljali so zadevo pa se ni kar pogasila...

Edino kar mene osebno cudi, je to da niso imeli nocne pozarne straze
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Ja splinkler verjetno nebi v 0 pogasil saj tudi ni temu namenjen bi toliko zadržal in hladil, da se nebi širilo naprej dokler ne pridejo gasilci, ki bi meli
če nebi ta sistem vsega pogasil
Resno pri 8 miljonski investiciji da ne namenijo nekaj % takim protipožarnim sistemom, ki stanejo malo v primerjavi s škodo, ki imajo sedaj
 

Tenere

Zelenc'
24. okt 2015
27
0
1
Na siolu je dober clanek.
Se ze kaze zakaj je zagorelo
Vi pa kar trobite veselo naprej da se nesrece dogajajo.
 

Tenere

Zelenc'
24. okt 2015
27
0
1
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Tenere pravi:
Zdaj poslusam da so meli v zadnjem mesecu vec pozarov, vendar kljub temu niso meli niti pozarne sluzbe 24/7. To je nepredstavljiva malomarnost najbrz na racun par tisoc eur mesecnega dobicka. No vi kar se brante veselo naprej in prikazujte da gre za dogodek ki ga ne bi mogli preprecit.
Zdej pa se podrobno poslusaj: Veckrat so imeli pozare med delom. Ker so delali z nevarnimi odpadki. Ampak med delom. Brez dela s temi odpadki se sami naj ne bi vzigali.

Te ne razumem.
Hoces povedat morebiti da niso mel modernih varnostnih sistemov. Da niso spostovali eu direktive glede ravnanja z nevarnimi odpadki. Da niso prav skladiscili. Ali da se je vzgalo izven dela ker sta njihova dva gasilca koncala siht in je bla prav tedaj tovarna oz skladisce prazna.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Ce ti je priblizno jasno sklepanje vzrok-posledica potem odhod dveh ljudi ne more biti vzrok za pozar. O vzrokih sedaj razmisljajo razni doktorji fizike in kemije na NFL. Ve se kje je zacelo goreti, ve se kje je stavba najbolj deformirana.

Ti pac iz jeze govoris nesmisle. Pa si lahko se tako preprican v svoj prav. Jaz nikjer nisem napisal da je vse ok in v najlepsem redu. Ampak sedaj se vsak tretji slovenec cuti poklicanega za razpravo o priporih, o pozarni varnosti o crnih gradnjah itd...
 

Tenere

Zelenc'
24. okt 2015
27
0
1
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ce ti je priblizno jasno sklepanje vzrok-posledica potem odhod dveh ljudi ne more biti vzrok za pozar. O vzrokih sedaj razmisljajo razni doktorji fizike in kemije na NFL. Ve se kje je zacelo goreti, ve se kje je stavba najbolj deformirana.

Ti pac iz jeze govoris nesmisle. Pa si lahko se tako preprican v svoj prav. Jaz nikjer nisem napisal da je vse ok in v najlepsem redu. Ampak sedaj se vsak tretji slovenec cuti poklicanega za razpravo o priporih, o pozarni varnosti o crnih gradnjah itd...

No najbzr tebe mal jebe logika.
Nisem govoril o vzroku, ampak preprecevanju posledice.
 

Tenere

Zelenc'
24. okt 2015
27
0
1
Ti bom se bolj za telebane napisal.
Dva gasilca prav gotovo nista vzrok pozara, kar pa ne pomeni da posledice oz skode ne bi mogla prepreciti.