Drugi tir

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Smrtna kazen eliminira povratništvo. Recimo Plut, ki ste ga izpustili.
PS: tukaj mislim umor, ki ga je zagrešil, ne korupcije - da boš celo ti razumel, še posebej pojasnim.
grin1.gif
ne prepreči pa novih storilcev...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
Silva Pluta ni nihce nikoli izpustil (tko da lagat ni treba). Po prihodu iz srbije je bil prijet zaradi premozensjkih kaznivih dejanj. Izpustilo ga je sodisce ko je bil oproscen.

Kontradikcija model ? Ne razumem pa zakaj si je treba izmišljevat stvari.
smirk-1.gif


Citat:
Retribucija pa je neke vrste mascevanje druzbe storilcu, ki od njega na tak nacin zahteva povracilo za storjen zlocin.

Za umor v srbiji pa v sloveniji nikoli ni bil prijet, ker sodisce ni izdalo odredbe za privedbo.

Ok, torej glavno je, da ne naredite krivice storilcu, za žrtev je itak vseeno, ker je mrtva.
Težko rečem, da velja "Ista merila za vse." kot si zapisal prej. Morda celo dvomim v to.

Sem ze dvakrat stavek pobrisal, ker te ne zelim zalit. Zdej ce ti ne locis med policijo in sodiscem pol ti ni lahko v zivljenju. Pisal si v drugi osebi mnozine in sicer "ste izpustili pluta". Sluzba, kjer delam jaz je pluta zaprla, privedla na sodisce in naredila kar je lahko. Nato ga je spustilo sodisce. Ne delam na sodiscu. Ne morem ljudi dajat v zapor. To pocnejo sodniki. Ko je prisla srbska tiralica, je moja sluzba sodisce vprasala ali naj prime pluta in ga zapre. Pa za to ni dobila pravne podlage.

Ja vazno je, da ne delamo krivic. mam obcutek da bos med prvimi ki bo jokal, ce se bo tebi zgodila ena (pa te bom cisto razumel, normalni ljudje krivic ne prenasamo dobro).
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Ni namen ¿alit, mnenja so pač različna, vsi morajo misliti enako npr. v Severni Koreji.
Res je. Zame je pravosodje celota.
In zanima me samo naloga opravljena ali ne. Če ne upošteva mednarodnih tiralic potem nam ni pomoči.
wink-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Ni namen ¿alit, mnenja so pač različna ...
Res je. Zame je pravosodje celota.
...

Samo na ti dve izjavi:

1. ali si mnenja, da je “mala” korupcija sprejemljiva, dokler “velika” ni “počiščena”?

2. a policija spada pod pravosodje?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.150
2.329
113
v lokalni ostariji
ko se bo mala korupcija popucala bo narod zatrl tudi veliko. vendar to je v tej družbi malo utopično. ker vsi bi kak % nekje nekako... pa kakšno uslugico ali dve.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
80% foruma bi stran pogledalo ce bi dobili zastonj asfalt na dvorisce... Sej kaj pa je to ce enkrat stran pogledas... Sosedje bodo rekli: znasel se je... In un nad njim...ki ze ima asfaltirano dvorisce (se od avtocestnega kriza)...mu bodo pa zastonj bajto do 3. faze naredili.... A ni lepo za druzino poskrbel?

Govoriš o 80% foruma, si upam trdit, da so to običajni ljudje, ki hodijo v službo in plačujejo davke.
Niso nadzorniki AC križa z Maybachom.
Seveda vse to plačujemo z brutom, odkod pa pride denar v proračun ? Božji čudež ? Tebi se morda tako zdi, ker si plačan iz proračuna.
wink-1.gif


Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Tvoji kolegi pa se furajo z avti za 1 mil. € in te to nič ne moti (seveda socialni problemi, ki nimajo za prispevke in davke). Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?
Čeprav vam pa je uspel čudež, košarkaš je na Dobu. Verjetno slučajno, saj bodo kmalu volitve.

Glede nadaljevanja, ne kradem, raje mirno spim. Vsi planete po nekom, ki je ukradel kilo kruha, jahte pa vas ne motijo.
grin1.gif


Aja glede mikro nivoja, to je pravljica za retarde. Delaš tam, kjer je največji izplen, se pravi pri velikih. Mnogo se jih tolaži, če oni lahko, potem je dovoljeno. In če bodo 20 let zaporu bo to dober vzgled za ostale.
smirk-1.gif

zmaga.gif
Pri nas država že stoletja samo molze, nazaj pa nič ne daje. Dokaz za to so stotisoči izseljenci po celem svetu. Tisti ki je obstal doma, ima večen neznosen občutek nategnjenosti. Od tod tudi ta spontana želja mladih, da se morajo zaposlovati izključno v državnih jaslih, saj se s poštenim delom skorajda ne da dostojno živeti.

Dvignimo standard delavcev na nivo zahodne evrope, pa bomo lahko občudovali gospodarski čudež. Za to ni treba prav veliko. Prispevke delavcev znižati za 20% in DDV spustiti na 16%. Pa vrniti vsaj pol zaposlenih v JU nazaj v gospodarstvo (če samo to naredimo, se lahko davki mirno znižajo) .

cheer.gif
)

Ker ti drzava nic ne daje, zato si brez sole, nimas osebnega zdravnika, placujes lokalnemu nasilnezu da te varuje... aja ne? Pa od kje jih jemjes da se mladi zelijo zaposlovat v drzavnih jaslih?

Nisem napisal "Javni sektor", ampak "Javna uprava". Vem da veš razliko.

Pa malce znižaj aroganco ... takole dobronamerno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Citat:
80% foruma bi stran pogledalo ce bi dobili zastonj asfalt na dvorisce... Sej kaj pa je to ce enkrat stran pogledas... Sosedje bodo rekli: znasel se je... In un nad njim...ki ze ima asfaltirano dvorisce (se od avtocestnega kriza)...mu bodo pa zastonj bajto do 3. faze naredili.... A ni lepo za druzino poskrbel?

Govoriš o 80% foruma, si upam trdit, da so to običajni ljudje, ki hodijo v službo in plačujejo davke.
Niso nadzorniki AC križa z Maybachom.
Seveda vse to plačujemo z brutom, odkod pa pride denar v proračun ? Božji čudež ? Tebi se morda tako zdi, ker si plačan iz proračuna.
wink-1.gif


Torej tvoj post sem tako razumel, dajmo zapret običnega Jožkoja, ki si je asfaltiral dvorišče. In ta Jožko plačuje davke in je to tudi njegov asfalt.
Tvoji kolegi pa se furajo z avti za 1 mil. € in te to nič ne moti (seveda socialni problemi, ki nimajo za prispevke in davke). Zakaj ne bi še Jožko imel nekaj od tega, saj je njegovo ?
Čeprav vam pa je uspel čudež, košarkaš je na Dobu. Verjetno slučajno, saj bodo kmalu volitve.

Glede nadaljevanja, ne kradem, raje mirno spim. Vsi planete po nekom, ki je ukradel kilo kruha, jahte pa vas ne motijo.
grin1.gif


Aja glede mikro nivoja, to je pravljica za retarde. Delaš tam, kjer je največji izplen, se pravi pri velikih. Mnogo se jih tolaži, če oni lahko, potem je dovoljeno. In če bodo 20 let zaporu bo to dober vzgled za ostale.
smirk-1.gif

zmaga.gif
Pri nas država že stoletja samo molze, nazaj pa nič ne daje. Dokaz za to so stotisoči izseljenci po celem svetu. Tisti ki je obstal doma, ima večen neznosen občutek nategnjenosti. Od tod tudi ta spontana želja mladih, da se morajo zaposlovati izključno v državnih jaslih, saj se s poštenim delom skorajda ne da dostojno živeti.

Dvignimo standard delavcev na nivo zahodne evrope, pa bomo lahko občudovali gospodarski čudež. Za to ni treba prav veliko. Prispevke delavcev znižati za 20% in DDV spustiti na 16%. Pa vrniti vsaj pol zaposlenih v JU nazaj v gospodarstvo (če samo to naredimo, se lahko davki mirno znižajo) .

cheer.gif
)

Ker ti drzava nic ne daje, zato si brez sole, nimas osebnega zdravnika, placujes lokalnemu nasilnezu da te varuje... aja ne? Pa od kje jih jemjes da se mladi zelijo zaposlovat v drzavnih jaslih?

Nisem napisal "Javni sektor", ampak "Javna uprava". Vem da veš razliko.

Pa malce znižaj aroganco ... takole dobronamerno.
Joj prosim te lepo. ne mi ti o aroganci. Ker si bom vzel cas in sel tvoje poste zadnjega leta pregledat in ti nalimal vse mozne izjave ki si jih dal.

In da ne bo spet okolisenja. Nisi napisal javna uprava ampak si napisal tocno to:
Citat:
Pri nas država že stoletja samo molze, nazaj pa nič ne daje. Dokaz za to so stotisoči izseljenci po celem svetu. Tisti ki je obstal doma, ima večen neznosen občutek nategnjenosti. Od tod tudi ta spontana želja mladih, da se morajo zaposlovati izključno v državnih jaslih, saj se s poštenim delom skorajda ne da dostojno živeti.

In na ta del sem ti repliciral. Kot lahko vidis, besednih zvez "javna uprava" ali "javni sektor" v tem citatu ni. Torej moje vprašanje se še enkrat glasi:

Citat:
Ker ti drzava nic ne daje, zato si brez sole, nimas osebnega zdravnika, placujes lokalnemu nasilnezu da te varuje... aja ne? Pa od kje jih jemjes da se mladi zelijo zaposlovat v drzavnih jaslih?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Škoda da se spregleda čudna odločitev sodišč kjer" ta pravi" lepo čez pridejo. Da pa je vrh policije prav tako čuden in da se razne zadeve ne smejo raziskovati pa tudi ni prav. Ampak ja, treba je začeti pri vseh, še posebej pri malih ribah!
http://reporter.si/clanek/slov...ankovica-536363
Po slovenski zakonodaji je tako, da je skoraj nemogoce sodnika na zagovor poklicat.

Prvo zakonodajo spremenit potem pa sem prvi za to, da se koga po zdravju povprasa.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
1.
Citat:
Kje sem napisal, da je meni to normalno ? Bilo je vprašanje, a veš, stavek v katerem je "?" na koncu. Vprašanje ni trditev.

Vsakemu povprečno inteligentnemu je jasno, da je odg. ne - nobena ni sprejemljiva.

2.
Kaj ti praviš ?
Verjetno ne spada med telekomunikacije ali trgovinsko dejavnost ?
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
..............Torej moje vprašanje se še enkrat glasi:

Citat:
Ker ti drzava nic ne daje, zato si brez sole, nimas osebnega zdravnika, placujes lokalnemu nasilnezu da te varuje... aja ne? Pa od kje jih jemjes da se mladi zelijo zaposlovat v drzavnih jaslih?

Ker je tema zopet priplavala na površje - ne da nisem registriral tvojega posta, pač odmislil sem ga. Ker je brezvezen in izrazito dokazuje - ravno tvojo aroganco.

Torej - od kje jih jemljem? Od tu, da preživljam že dva državna sistema in ju lahko primerjam. Z osamosvojitvijo je domala ves podmladek pri šolanju prešel v izključno družboslovne smeri. Državne službe so bile tako "sanjske službe" ter še danes so. Iz faksov smo dobivali nazaj preparirane in nahujskane ekonomiste, ki so nam praktično uničili vsaj 15 let ustvarjalnega življenja! Šele danes zopet malce stroka dviguje glavo - medtem jo je pa cel svet prehitel in smo spet obsojeni na hlapčevanje (beri: podizvajalstvo).

Domala 80% naših otrok je v 90. letih ostalo po šolanju v Ljubljani, na raznih ministrstvih in agencijah. Bom še jaz malce aroganten: če želiš imeti mojo trditev podkrepljeno z imeni, ti jih lahko tudi serviram. Pa mislim da bo dovolj pogledati na statistični urad. Ter malce okoli sebe.

Pa lep pozdrav.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Stari, ti si tok "full of shit" da je brezveze razpravljat s teboj. Si edini ki dva sistema zivis in ki si sposoben zgenerirat neomejeno driskanja glede katerekoli teme. Ce imas res neko firmo potem se zahvali stvarniku za vsak dan ko gre to cez... ker je cudez. Ker dva sistema zivis. Haha
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.150
2.329
113
v lokalni ostariji
demz statistika pravi

vseh zaposlenih v sloveniji (tudi s.p., kmetov itd): 858.393 v javnem SEKTORJU (to ni enako javna uprava!!) je vse skupaj zaposlenih (Tako posredno kot neposredno) 173.016. koliko je to procentualno potem?