Odvajanje kajenja

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
In zdaj, po petih letih od kar ne kadim več vem kaj pomeni k mi je prej kdo rekel da smrdiš po cigaretih. OGABNO

Že že, samo zamerim pa nobenemu ne. Kadijo še vedno lahko v mojem avtu (če je to organizirano recimo pajtlaj skoz okno,
pihaj skoz okno), res sem 105% toleranten. Če gremo na kafe, pa kolega kadi, jaz pa ne, mu jaz ponudim če se vsedema zunaj,
pol me pa gleda kot da sn z lune padel... Vem kako "hudo" je bit kadilec ko te ne tolerirajo,...

Saj jaz mu tud ne zamerim, sam tako tolerantna kot si ti pa jaz nisem. V avtu in v mojem bodočem domu ne dovolim in ne bom dovolila da se bo kadilo. Zunaj se pa lahko tud jaz vsedem, je pa res, da kot prvič poznam že presneto malo kadilcev, kot drugič pa ne hodim po oštarijah, tako da mi je tudi to prihranjeno.
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
In kje si dobil točno te fuge?
smile-1.gif
Sam uporabljam Goteborgs....
Je slika morda samo simbolična?
 

rajhenburger

Pripravnik
4. jan 2008
95
0
6
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
Saj prenehati kaditi sploh ni tako težko kot eni pravijo, razen mogoče če kadiš 20+ let
wink-1.gif

To je rekel tudi Karl May se mi zdi. Ampak je na koncu dodal:Jaz sem poskusil že najmanj 1000x.
grin1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Če ti je šlo tako na lahko, potem za moje pojme sploh nikoli kadilec nisi bil!
priden.gif

ne strelaj takih brezveznih in ne misli da si največji tiger če kadiš 2 leti
smirk-1.gif

Ponavadi je tako pri ženskah - vse kao verižne kadilke, čez vikend pa recimo niti čika. Ko bo kadilcu zapasal čik, je lahko karkoli ovira, on bo naredil vse, da si ga bo lahko prižgal. Vi imate pa očitno zelo dobro podstrešje pospravljeno!
priden.gif
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Jest sem najdlje brez cigarete zdržal 3 dni pol sem pa škatlo pojedel
smile-1.gif

Izgleda da zaenkrat ne najdem volje da bi nehal, čeprav si večkrat želim da ga v življenju nebi probal ampak kaj češ iz otroške radovednosti preraste v hudo odvisnost, ki se v moje primeru lahko kosa z horsom
smile-1.gif

Če pa kdo ve za kakšno tableto ali injekcijo, ki ti ubije željo po cigaretu se pa toplo priporočam
smile-1.gif
, ker rdečih marlboro se ne morem losat že 17 let da se hebem.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pocakte, da vas zdravje pohebe. Mojga starga fotra je zvil. Bil nekaj casa v bolnici, prisel ven nikoli vec prizgal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Prenehal kadit po 10ih letih. Pomagal sem si z "fugami" in to prvi mesec, nato pa brez vsega, in zdaj teče sedmi mesec,
brez težav.

Kadil davidoff light, 15 komadov na dan.

Champ je kr nekaj.

Pr nas se ta tobak za žvečenje težko dobi, preko meje pri hrčkih pa nebo težav v nobeni močnejši trafiki,...

Zgleda pa takole. (išči snuff pouches - vrečkice; čisteje)

Danes se ga lahko koma napijem brez da bi se spomnil na cigaret.

pouch.jpg

sodelavc se je tut začel fugirat, k bi se rad odvadu od kajenja. me zanima če mu bo ratal. ker ene 2x je že kao nehal pa je nazaj začel:)
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Za uspešno prenehanje je potrebno razčistiti v "glavi". Ko bo glava pripravljena je uspeh zagotovljen.
Meni je uspelo. Že dve leti ne kadim. Prej sem imel 30 let kadilskega staža cca 20 cigaret na dan.

Prvič sem poizkusil in mi je uspelo. Bilo je celo lažje kot sem pričakoval.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz

Pri meni bo kakšna dva tedna brez cigarete. Sem zbolel in cca 3 dni več ali manj preležal, od tega dva dni z vročino, tako da niti nisem kadil. Ko sem se počutil bolje mi niti ni nevem kako dišalo vse skupaj, potem pa sem v soboto na črpalki kupil cigarete in enega pokadil, vendar samo na pol. Ni mi šlo, sploh ni bil "tisti" okus. Tako da zaenkrat ostajam nekadilec, če me kdaj spet prime in začnem, si ne bom nič očital.
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Danes je 4. dan brez cigareta, ne bom trdila da ne bom začela nazaj kadit, ampak trudim se , da nikdar več ne bi kadila.
Uf je težko, če mi bo uspelo sem naredila največ v svojem življenju, če mi ne bom vedela, da sem slabič
frown-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
MG3 vstrajaj!!
Jest sem že en mesec in 9 dni nezakajen. Je pa res, da sem fasal eno angino in mi en teden sploh ni pasalo. Potem sem si pa rekel gremo probat. Prvi mesec je bilo brez problema, potem se je pa začelo. Panika je predves zvečer ko gredo otroci spat in se umirim. Me pa tudi to je.be ker moja boljša polovica kadi. Pri kavi, pivu in po kosilu nimam nekih težav, presenetljivo. Sem pa tudi ene parkat probal narediti dim in po pravici povedano so pluča vsakič naredila pravo žurko v zahvalo, v ustih je bil pa tako ogaben okus, da mi ni jasno kako sem lahko to vlekel vrsto let.

Drugače je pa to moj drugi resni poizkus nehati kaditi. Prvi uspešen poizkus je bil po 13 letih kajenja in je trajal skoraj 3 leta, Sedaj pa po 7 letih kajenja. Upam na uspeh a tudi v prvem poizkusu nisem nehal misliti na cigaretu tudi po 2 letih. Je pa želja vedno bolj upadala.
Glede tečnobe pa vsaka čast mojim, da me prenašajo. Imam pa dogovor z mojo boljšo polovico, da mi lahko vrže čike in vžigalnik v glavo ko bom pretiraval. Zaenkrat še nič ni letelo
smile-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Pri meni je tako, da sem iz 1 škatlice nad prišel na 1 škatilco na teden. In tako sem prakticiral 7 let in 8 mesecov. Ni boljšega, da skadim kakega ob jutranji kavi in zvečer. Sem pa pred tedni imel neko sranje na šihtu in potem še za nameček na cesti. in jaz kot jaz se preveč sekiram, pa sem spet začel kadit kot turk. V enem dnevu skadim po 15 cigaret. In nikdar v življenju se mi ni dogajalo, da bi mogel iti ponoč na cigaret. Zadnje dni se mi ravno to dogaja
frown-1.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
8 let sem kadil med 2 do maksimum 4 škatle na dan. Pa sem večkrat nehal po nekaj dni, tednov. Potem sem pa res en dan se odločil in nehal, niti ni bilo zlo težko. Zdaj je tega že 7 let pa se tud js bojim cigaret kot hudič. Ko ga kdo pržge mi zadiši, sicer pa dim v prostoru, postan dim, iz sogovornikovih ust, obleke po čikih, pa mi ogabno smrdiijo. Treba se je psihološko odločit.
P.S. sicer pa vidim, da ste vsi neki easy smokerji, moj sedelavec je tudi 5 škatel na dan pokadil = 100 marlboro rdečih na dan.
grims-1.gif

...sam ga je pa ornk dušilo...
evil.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Vztrajaj! In srečno! Lahko ti pa povem, da je faza fizičnega odvajanja od nikotina že praktično za teboj. Sedaj ostane samo še psiha!


Citat:
Uporabnik MG3 pravi:
če mi ne bom vedela, da sem slabič

Ni res! Sploh pa se ne obremenjuj s tem. Uživaj raje v stvareh, ki jih v prvih tednih prinese odsotnost kajenja. Vonji, okusi, lepša koža. Kasneje pride še izboljšana pljučna funkcija, manj prehladov in manj kašlja.