Dovoz z 10% naklonom

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Za dovoz bi prvih 5,7m naredil 10% naklon (torej na tej dolžini 57cm dviga, s tem namenom, da bi ostali del dvorišča lahko bil čim bolj raven). Kaj menite o takem naklonu, saj v realnosti nimam predstave kako bi bilo pripeljati na dvorišče, pa tudi sicer kako dobro ročno mora imeti obisk, ki bi zunaj pustil avto, da mu ne zleze na cesto?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Sicer nimam najboljse predstave ampak se.mi dozdeva da verjetno podobno kot nekatere garazne hise - mogoce samo za lazjo predstavo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Pazi na prehode pri takih naklonih.
Sicer bos s podnom nasedel zgoraj ali pa s koncem avta spodaj.
Dvomim da imajo GH 10% naklone.
Naj vzame metrsko vaservago pa naj gre na dovoz zmeriti.
Sicer pa so recimo parkingi na Markovcu nad Koprom zagotovo na naklonu 10%.
Samo tam moras zaupat ročni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
10% je kar... predvsem kot je napisal Hanzi (bolj kot ročna) zna bir problem da marsikatera limuzina morda ne bo šla čez.

Koliko pa imaš dolžino celotnega dovoza, oz. še pri hiši kjer želiš več "ravnine".

Slika bi bila lažja za predstavo.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Je malček razlika. Pri taki naklonih še javnih cest ne asfaltirajo, je gor narezan beton. Menda je nek razlog.
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Je malček razlika. Pri taki naklonih še javnih cest ne asfaltirajo, je gor narezan beton. Menda je nek razlog.
Pretiravat pa ni potrebno, 10% naklon so magistralne ceste lepo normalne brez posebnih zahtev/izvedb. Da se pa gre na Pohorje, tam pa so nakloni.
Vizualno je kr strmo, jeseni smo naredili uvoz v podzemno garažo v tem naklonu, ampak v daljši dolžini. Pbutec ima samo slabih 6 m, seveda pa je potrebno izvesti vertikalni radij/prevoj na uvozu/izvozu, in ne kr odrezano.

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Je malček razlika. Pri taki naklonih še javnih cest ne asfaltirajo, je gor narezan beton. Menda je nek razlog.
10% naklon ni za cesto nič posebnega... Vsaka cesta vsaj malo v breg je takoj 10-12%...
Nakloni do 20% so čisto normalni, čeprav dokaj redki... In so poasfaltinani BP.
20% je recimo en odsek iz Besnice proti Javorju, pa na Sv. Trojico iz Dolskega... 500m točno 100 višincev, pa na Golte zadnjih 800m

In to mi kolesarji vozimo (čeprav težko)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ne no pretiravat. 10% naklon je 6 stopinjski kot, to težko opaziš s prostim očesom na večji ravnini kaj šele da bi bil to nek resen klanec. Sam parkiran na dovozu ki ima na dolžino čez 30% naklon (20 stopinjski kot), pa sem BP parkiral tudi z limuzino znižano na -30mm. Kot je bilo omenjeno je bolj pomembno kako se kot izravna oz. prelomi morajo bit zglajeni pa ni noben problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi