kako z ograjo zapreti prehod, da se odpira

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Zaradi otroka, bi moral zapreti prehod iz dvorišča kjer je dovoz iz garaže, tako da imam zaprto dvorišče in mi otrok ne uhaja na cesto. Cesta ni glavna, je le vaška, ampak vsake toliko pride mimo kak avtomobil.
Zagradil bi pa s kakšno najcenejšo varijanto, saj bi to bilo le začasno dokler ne otrok zraste vsaj toliko, da razume, da je tam cesta.
Prehod je širok cca 3m, moral bi se pa skoraj cel odpirati, zaradi avtomobila.
Kako naj to izvedem s kakšno plastificirano zeleno mrežo?
Hvala za predloge.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Včasih se je to imenovalo 'lesa', torej nekaj, kar je zapiralo prehod, vendar to še niso bila vrata.
Predlagam izdelavo dveh lesenih okvirjev, kjer bi uporabil letve 25/50, med seboj bi jih povezal s ploščatimi kotniki in zapolnil z katero od vrst mreže za ograje. Na straneh bi bila ta dva okvirja pritrjena na nosilne kole z zankami, med seboj pa bi se zgoraj prav tako spojila z zanko iz žice. Ker bi na ta način stala na tleh, bi jih pri odpiranju moral nekoliko dvigniti in odmakniti vsakega na svojo stran. lahko pa, če je prostor narediš tudi eno samo leso, vendar bi bilo v tem primeru dobro vogale med seboj še križno povezati, lahko prav tako z žico, ali pa letvijo.

Upam, da sem bil razumljiv.

P.S.: tako sem jaz reševal probleme na vikendu, vendar ne zaradi otroka, temveč zaradi psa...
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Vse razumem razen tega, kako si to mislil da pritrdiš z zankami na kole če mi lahko še malce bolj obrazložiš? Si mi pa dal res dobro idejo drugače. Hvala
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.385
5.893
113
pri taščici
Namesto pantov-tecajev uporabis kos zice, spage in jih ohlapno privezes k nosilnemu kolu. Vrata stojijo na tleh, zica jih samo drzi pokonci. Ce jih zelis odpreti, jih moras dvignit od tal in odpreti.
Videl sem ze dvorisna vrata ki so imela na tleh kolescek, po katerem si vrata odprl. Seveda je moral kolescek potekat po neki utrjeni povrsini.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Sicer je pojasnil že Hanzi, pa vendar naj potrdim še jaz:
na vsaki strani zabiješ v tla pokončen kol ali pa kos vodovodne cevi.
Na okvir, kjer si napel mrežo privežeš kos debelejše žice, recimo trde elektro izolirane ali pač kar koli drugega, na eni strani naj ostane zanka, nekoliko večja od pokončnih kolov. Dve tako narejeni zanki skupaj z okvirjem nato natakneš na kol, če nočeš, da 'sede' do tal, podložiš opeko, tlakovec, kamen na strani kola. Če bodo ta 'vrata' dvojna, je fino imeti še nekaj na sredini.
Za zapiranje pa v primeru enih 'vrat' potrebuješ na strani zapiranja na gornji strani 'vrat' bolj ohlapno zanko, ki jo natakneš na drugi kol. če je dvoje 'vrat', potem je zanka na enih, na drugem delu pa večji vijak ali žebelj, ki je pribit pokončno na zgornjem delu.

Upam, da bo sedaj šlo.

LP