Vgradnja daljinskega zaklepanja

pikc

Zelenc'
26. okt 2007
21
0
1
V Getza bi rad vgradil daljinsko zaklepanje, vendar se sam na štrom ne spoznam preveč. Kakšne so kaj cene vgradnje? Potrebno bi blo vgradit še motorček v vrata. Kje bi dobil kakšega ne preveč dragega majstra?
 

pikc

Zelenc'
26. okt 2007
21
0
1
cene za vgradnjo na gorenjskem so kar 80-100€. a je LJ pa okolica kaj ceneje?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Moja mat je dala že kar pred časom v Yarisko vgraditi centralno.

Pa je prišlo za 4 motročke (takrat po 5 jurjev po komadu) 20 jurjev za centralno + 30 jurjev za daljinsko z alarmom...torej v kompletu 50 jurjev z montažo (mislim da Spal). Zadeva funkcionira kot je treba, cenovno kot z vidika uporanosti pa mislim da se je pošteno splačalo (sploh pri 5 vratnih izvedenkah in še to če so brez centralnega zak).

Je pa montiral en v Mevdvodah....če ti lokacija ustreza, lahko pogeldam za cifro pa se pozanimaj kako zadeve stojijo danes.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Mene pa zanima kako je z varnostjo tega naknadno vgrajenega daljinskega odklepanja/zaklepanja? Mislim, ker če je to neka univerzalna zadeva, ki jih je po bolhi malo morje ti lahko tudi kdo drug, ki se malce spozna na te zadeve oz. ima 'univerzalen' daljinec odklene avto?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Mene pa zanima kako je z varnostjo tega naknadno vgrajenega daljinskega odklepanja/zaklepanja? Mislim, ker če je to neka univerzalna zadeva, ki jih je po bolhi malo morje ti lahko tudi kdo drug, ki se malce spozna na te zadeve oz. ima 'univerzalen' daljinec odklene avto?

Natanko tako oziroma je v bistvu še huje. Recimo taka daljinska zaklepanja imajo vsa enako kodo, kar pomeni, da lahko z eno komando odkleneš katerikoli avto z vgrajenim identičnim daljinskim zaklepanjem. Sem osebno testiral.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
No, se mi je zdel, da zna bit takšna 'težavica' s temile čunga lunga zadevami.. Sem prejšnji teden nabavil Astro F in mi dela res super, edina stvar, ki pa jo pogrešam od Cliota je to daljinsko zaklepanje.. Bo treba mal pogledat, če je kaka razbita na avto.net pa potem iz tiste dol pobrat pa premontirat, je verjetn še najenostavnejša opcija.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Hmm, kolk pa pride kaj tole? Ne mislim si delat prevelikih stroškov s takšnimi 'bonbončki', če je predrago se bom sprijaznil tudi z malce manj elegantnim načinom zaklepa in odklepa
smile-1.gif
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Ker Simona iz SIMON ELECTRONIC na Vrhniki ne dobim, me zanima če kdo ve za kako firmo v okolici LJ (Vrhnika, Polhov gradec...) ki se ukvarja z vgradnjo daljinskega centralnega zaklepanja. Pred leti, ko sem sam vgrajeval zadevo, so priporočali firmo Meta (ali Metasystems). Kaka je sedaj situacija in ali ima kdo osebne iskušnje s kako firmo. Saj cena pa je še vedno okoli 120 eur kajne.

Hvala že vnaprej
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
No, se mi je zdel, da zna bit takšna 'težavica' s temile čunga lunga zadevami.. Sem prejšnji teden nabavil Astro F in mi dela res super, edina stvar, ki pa jo pogrešam od Cliota je to daljinsko zaklepanje.. Bo treba mal pogledat, če je kaka razbita na avto.net pa potem iz tiste dol pobrat pa premontirat, je verjetn še najenostavnejša opcija.

Sam si si odgovoril. Pejt na ople forum, naj ti povejo kaj tocno moras iskat in dobit pa pejt to iz ene dol pobrat.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Citat:
Natanko tako oziroma je v bistvu še huje. Recimo taka daljinska zaklepanja imajo vsa enako kodo, kar pomeni, da lahko z eno komando odkleneš katerikoli avto z vgrajenim identičnim daljinskim zaklepanjem. Sem osebno testiral.

Ne nakladaj. Tile kitajski daljinčki imajo kodirni čip PT2260, ki ima 59049 možnih kombinacij. Da bi se kombinacija ponovila skoraj ni možnosti. Res pa da ima meta že rooling kodo, pri kateri pa ni možno ponarejanje

LP
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik john pravi:
Citat:
Natanko tako oziroma je v bistvu še huje. Recimo taka daljinska zaklepanja imajo vsa enako kodo, kar pomeni, da lahko z eno komando odkleneš katerikoli avto z vgrajenim identičnim daljinskim zaklepanjem. Sem osebno testiral.

Ne nakladaj. Tile kitajski daljinčki imajo kodirni čip PT2260, ki ima 59049 možnih kombinacij. Da bi se kombinacija ponovila skoraj ni možnosti. Res pa da ima meta že rooling kodo, pri kateri pa ni možno ponarejanje

LP

Pridi mimo in ti pokažem, da boš videl na lastne oči, kdo naklada.
smirk-1.gif
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
daljinec lahko vpišeš s tipko na sprejemnem modulu. Če v 2 modula vpišeš isti daljinec bo odpiral zapiral na obeh avtih.

Imam cca 10 modulov doma

LP
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik john pravi:
Citat:
Natanko tako oziroma je v bistvu še huje. Recimo taka daljinska zaklepanja imajo vsa enako kodo, kar pomeni, da lahko z eno komando odkleneš katerikoli avto z vgrajenim identičnim daljinskim zaklepanjem. Sem osebno testiral.

Ne nakladaj. Tile kitajski daljinčki imajo kodirni čip PT2260, ki ima 59049 možnih kombinacij. Da bi se kombinacija ponovila skoraj ni možnosti. Res pa da ima meta že rooling kodo, pri kateri pa ni možno ponarejanje

LP

Pridi mimo in ti pokažem, da boš videl na lastne oči, kdo naklada.
smirk-1.gif

Prej boš na loteriji zadel,kot pa mene našel,da boš lahko sprobal ali imam naknadno vgrajeno cent. zaklepanje,pa še enako firmo.