Liga prvakov / Champions league 2016/2017

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
aplauz.gif

zmaga.gif

Ni kaj play off....spet smo tam....ker Mi sMo MARiBOR!!!!💜💜💜💜
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ni kaj, čestitke Mb za zmago, bili so boljši,ceprav bi se lahko drugače obrnilo. Mislim predvsem na čisti rdeci karton Handanoviča....

Nova pravila ob dosojeni enajstmetrovki vec ne predvidevajo rdecega kartona, saj je ekipa s tem dvojno kaznovana.

Ampak ti je oprosceno, si sele lani zacel nogomet spremljat
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nisem gledal tekme, ampak...
Naši mediji poročajo, da je Maribor igral dobro z občasnimi kiksi. Da je bilo sojenje strogo in ni dopuščalo grobe igre, kar Škotom ni odgovarjalo. Sojenje je bilo pošteno in enako za obe strani.

Berem forum Aberdeen FC, pa pišejo, da so Maribor povsen nadigrali, da so bili vsi kartoni neupravičeni, da bi Handa moral dobit najmanj rdečega ali pa celo strelski vod, da bi lahko sodnik pustil pri prekršku prednost (čeprav je po padcu igral z roko), da sta bila oba rumena (posledično rdeči) povsem narobe, da je sodnik bil podkupljen, da ima Maribor dolgo in bogato zgodovino podkupovanj sodnikov (WTF?) in da bi UEFA itak zdaj mogla uvest preiskavo...

Pol pa spet gledam statistiko in je skoraj v vseh elementih Maribor boljši, le pri kotih je 5:3 v korist Škotov...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Glede penala bi se moral videt počasen posnetek, jaz ga nisem našel na YT, ampak po spominu je handa res šel z nogami naprej, kar bi znalo biti za debatirat...ampak brez posnetka težko kaj pametnega povedat.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
zdaj ko so penal zgrešili, bi lahko rekli edino da jih je sodnik zajebal da ni pustil prednosti, ker so dejansko v nadaljevanju dali gol in bi jo lahko pustil, ampak mislim da so meli vmes roko, skratka jeba, mogoče se lahko bežigradu pridružijo, oni baje dobijo drugo leto kr wild card za ligo prvakov
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mislim, da so tole lahko naši nasprotniki:
Astana, AEK Larnaca, Brondby, Dinamo Tbilisi, Gabala

So se na forumu NK MB poglobili v pravila UEFA in kako se rangirajo skupine in glede an pravila in to, da smo nosilec, so to možni kandidati.

Ne želim si Astane in ne želim si Brondby-ja, ostalo je OK
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ravno videl, je UEFA dala možne nasprotnike:

7 Qarabağ* (AZE)
8 Slavia Praha (CZE)
9 Brøndby (DEN)
10 Grasshoppers (SUI)
11 Astra Giurgiu* (ROU)
12 Partizani Tirana* (ALB)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ni kaj, čestitke Mb za zmago, bili so boljši,ceprav bi se lahko drugače obrnilo. Mislim predvsem na čisti rdeci karton Handanoviča....

Nova pravila ob dosojeni enajstmetrovki vec ne predvidevajo rdecega kartona, saj je ekipa s tem dvojno kaznovana.

Ampak ti je oprosceno, si sele lani zacel nogomet spremljat
grin1.gif
Mislim da nogomet spreljam vec let kot si ti star. Sem pa res preslisal to novo pravilo. Je pa Mb v tem primeru imel res veliko sreco, da je zoga zadela napadalca v roko. Vseeno pa mi ni jasno, a tudi v primeru brutalnega starta z obema nogama, kot je storil Handanovic, sodnik ne more pokazati rdecega kartona in penala?
Sojenje? Sodniki so bili ocitno bolj naklonjeni stajercem , ampak niso vplivali na rezultat.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Brutalen prekršek? Bil sem na tekmi in sedel nekaj metrov vstran od mesta tega prekrška, tako da sem zadevo precej dobro videl. Vedno znova me preseneča, kako nogometaši padajo za vsak drek in tokrat ni bilo nič drugače. Dotik je že bil, ampak ne tak, da letiš po zraku in se potem še 5 minut valjaš po travi. Če bi ti kekci igrali košarko ali rokomet, bi bili na kliničnem že po nekaj minutah ...
rolleyes-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Iz posnetka se vidi, da je Handanoviæ sicer štartal na žogo, a jo zgrešil in zadel Škota v tetivo. Po mojem (laičnem) mnenju gre za štart na žogo in ne igralca, se mi zdi rumeni kar na mestu.
Iz posnetka se tudi vidi, da Škota žoga "ni ponesreči" zadela v roko, ampak jo je namerno prijel, da bi s tem vplival na sodnika. Piščalka se pa je oglasila prej, preden je drugi Škot pospravil žogo v mrežo. Torej ni bil razveljavljen zadetek, ampak je bila akcija prekinjena.

Kolikor so se drugje razpisali, je bil kriterij sodnika za obe strani enak. Prvi je "nastradal" Novakoviæ. Je pa Maribor dobro "izzigral" akcije, kjer je pustil kriljenje Škotov po zraku, ki so bili hitro zato kaznovani. maribor se je kriteriju prilagodil, medtem ko se Škoti niso in so silili s svojo rugby igro naprej.

Pri prvem rumenem izključenega Škota je bilo veliku ugovarjanja, pri čemer ga je sodnik preceje opozarjala, naj ne lapa nazaj. Pri drugem rumenem je šlo za kaznovanje igre + lapanja....
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Iz posnetka se vidi, da je Handanoviæ sicer štartal na žogo, a jo zgrešil in zadel Škota v tetivo. Po mojem (laičnem) mnenju gre za štart na žogo in ne igralca, se mi zdi rumeni kar na mestu.
Iz posnetka se tudi vidi, da Škota žoga "ni ponesreči" zadela v roko, ampak jo je namerno prijel, da bi s tem vplival na sodnika. Piščalka se pa je oglasila prej, preden je drugi Škot pospravil žogo v mrežo. Torej ni bil razveljavljen zadetek, ampak je bila akcija prekinjena.

Kolikor so se drugje razpisali, je bil kriterij sodnika za obe strani enak. Prvi je "nastradal" Novakoviæ. Je pa Maribor dobro "izzigral" akcije, kjer je pustil kriljenje Škotov po zraku, ki so bili hitro zato kaznovani. maribor se je kriteriju prilagodil, medtem ko se Škoti niso in so silili s svojo rugby igro naprej.

Pri prvem rumenem izključenega Škota je bilo veliku ugovarjanja, pri čemer ga je sodnik preceje opozarjala, naj ne lapa nazaj. Pri drugem rumenem je šlo za kaznovanje igre + lapanja....

467716-post_slo.gif


Sem ravno šel pogledat posnetek in sem mislil "enako" napisati (glede prekrška in kartona).

Je pa treba tudi priznati, da se ne bi mogel Handa (in MB) kaj veliko pritoževati, če bi dobil rdečega. Po mojem je "presodilo", da je štartal na žogo in ne igralca.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
Brutalen prekršek? Bil sem na tekmi in sedel nekaj metrov vstran od mesta tega prekrška, tako da sem zadevo precej dobro videl. Vedno znova me preseneča, kako nogometaši padajo za vsak drek in tokrat ni bilo nič drugače. Dotik je že bil, ampak ne tak, da letiš po zraku in se potem še 5 minut valjaš po travi. Če bi ti kekci igrali košarko ali rokomet, bi bili na kliničnem že po nekaj minutah ...
rolleyes-1.gif

odvisno iz kerga dela SLO si, za one od Trojan proti morju je brutalen od Trojan proti prlekiji pa pac neki normlanega :D