Kegging

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
A kdo tu uporablja pipce z regulacijo pretoka http://www.ebay.com/itm/Adjust...VUAAOSwmfhX5HA4 na conry sodu?
Ima kakšne težave z penjenjem, tudi če ima kratko cev do soda? Lahko lepo polnete tudi pri pritisku nad 1 bar?
Sedaj imam tiste navadne party pipe in vsakič ko točim sod spustim pritisk in na koncu ponovno nabijem. CO2 bomba je zaradi tega veliko hitreje prazna, sploh kadar so sodi bolj prazni, zato iščem rešitev da lahko lepo točim pivo pri višjem pritisku...
Bo tovrstna pipa rešila problem?

Sej sem ti že rekel, da ti ga bo
smile-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik veselipivovar pravi:
te ne, imam pa tole:

http://www.ebay.com/itm/152303766679?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

in sem zelo zadovoljen, naročil še eno. peni se mi zdaj ravno prav, s party pipico pa sem dobil ven samo peno. edino ven lije kot pri norcih in moraš bit previden ko točiš in precej "trigger happy" je, če se po nesreči dotakneš si hitro cel moker.
pri večjem pritisku od 1 bar je pa malo več pene, ampak ni panike. več kot en bar točim samo pšenično pivo.

Ne vem kaj bi bile te drugacne od partypipe, nima regulacije pretoka, se pravi je navadna pipa?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
A kdo tu uporablja pipce z regulacijo pretoka http://www.ebay.com/itm/Adjust...VUAAOSwmfhX5HA4 na conry sodu?
Ima kakšne težave z penjenjem, tudi če ima kratko cev do soda? Lahko lepo polnete tudi pri pritisku nad 1 bar?
Sedaj imam tiste navadne party pipe in vsakič ko točim sod spustim pritisk in na koncu ponovno nabijem. CO2 bomba je zaradi tega veliko hitreje prazna, sploh kadar so sodi bolj prazni, zato iščem rešitev da lahko lepo točim pivo pri višjem pritisku...
Bo tovrstna pipa rešila problem?

Sej sem ti že rekel, da ti ga bo
smile-1.gif

Boš dal 50EU nazaj če bo isto?
evil.gif
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik veselipivovar pravi:
te ne, imam pa tole:

http://www.ebay.com/itm/152303766679?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

in sem zelo zadovoljen, naročil še eno. peni se mi zdaj ravno prav, s party pipico pa sem dobil ven samo peno. edino ven lije kot pri norcih in moraš bit previden ko točiš in precej "trigger happy" je, če se po nesreči dotakneš si hitro cel moker.
pri večjem pritisku od 1 bar je pa malo več pene, ampak ni panike. več kot en bar točim samo pšenično pivo.

Ne vem kaj bi bile te drugacne od partypipe, nima regulacije pretoka, se pravi je navadna pipa?

veš da me niti ne zanima kako in zakaj, vem da meni dela super, iz party pipe se mi pa peni, doktorirat pa ne mislim iz tega dokler nimam problema. pač povem.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Pipa z regulatorjem ti bo rešila problem z penjenjem.
Sam imam pipo z regulatorjem in 1.7m cevi (6mm) in se mi pivo peni v kozarcu ravno prav. Pretok je sicer majhen zaradi kratke cevi.
Pritisk v kegu je 1 bar.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
A kdo tu uporablja pipce z regulacijo pretoka http://www.ebay.com/itm/Adjust...VUAAOSwmfhX5HA4 na conry sodu?
Ima kakšne težave z penjenjem, tudi če ima kratko cev do soda? Lahko lepo polnete tudi pri pritisku nad 1 bar?
Sedaj imam tiste navadne party pipe in vsakič ko točim sod spustim pritisk in na koncu ponovno nabijem. CO2 bomba je zaradi tega veliko hitreje prazna, sploh kadar so sodi bolj prazni, zato iščem rešitev da lahko lepo točim pivo pri višjem pritisku...
Bo tovrstna pipa rešila problem?

Sej sem ti že rekel, da ti ga bo
smile-1.gif

Boš dal 50EU nazaj če bo isto?
evil.gif

Bom, sam pol bodo moje pipe
smile-1.gif
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
to koliko se peni je dosti odvisno tudi od temperature. trenutno imam pivo v eni taki vogalni stopniščni neogrevani shrambici in je notri lepo 7-8C in pri 1 bar oz. 15 psi dobim 2-3 cm lepe pene, kar je za moje pojme optimalno. sem pa testiral pivo, ki zori v ogrevani sobi in je res sama pena ven prilezla. odprem pa pipo do konca in kozarec obrnem postrani na začetku ko točim.
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Zanimivo tole točenje. Recimo meni v hladilniku na 8° , 1bar pritiska, 1.5 metra cevi in piknik pipca teče popolnoma brez pene.
Tako da jo moram na koncu malo pridelat z zapiranjem pipice.
nahrung002.gif
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Varekina + inox = no go!
10.gif


Za vonj daj kristalno sodo 10 žličk v 10l čimbolj vroče vode, pusti 1 urco vmes stoči 2x po par dcl da spucaš še cev, potem obrni keg na glavo in pusti še 1h. Spuca in tudi vonja ni nobenega.

Če pride vonj v gumo je pa kot je kalbo omenil problem, ni druge kot zamenjat (mogoče bi par dni namakanja v čemu pomagalo).

glede na to, da naj bi se uporabila čim bolj vroča voda - ali je kakšna nevarnost za keg nalivati vanj vrelo vodo? dihtunge itd?

ali je potrebno pri čiščenju keg razstaviti in čistiti cevke še posebej ali bo po tem opisanem postopku vse spucano?

10 žličk bi bilo koliko, cca 50g?
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Lahko vliješ vrelo vodo čeprav nekako nima smisla komplicirat če jo moraš ekstra segrevat. Najbolj vroča voda iz pipe bo ok, oz. sam uporabljam tako (ima pa cca. 50-60C). Računaj na to da keg kovinski in da prenaša toploto, tako da pri vroči vodi boš rabil rokavice za ga premikat.

50g je najbrž ok, sam sicer nikoli ne tehtam.

S takim čiščenjem kot sem ga opisal ni potrebno kega nič razstavljat, tole bi moralo odstranit (raztopit) vso mehansko svinjarijo. Ne pozabit stočit na začetku nekaj tekočine skozi cevko tako da se namakanje v sodi in čiščenje izvede tudi tam. Vsake toliko je pametno sicer keg razstavit, že zato da vidiš v kakšnem stanju so tesnila in notranjost ventilov.
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
na škatli od kristalne sode sem sicer pravkar prebral navodilo da naj bi uporabil 3% mešanico sode, to bi bilo potem kar 300g/10l... ena kila za 3 sode. ker pa imam le eno kilo sode in 7 sodov za oprat sem dal po 3 velike žlice na sod, cca 65g sem navagal. menda bo dovolj, tam je pisalo predvsem za lesene sode, tisto potrebuje najbrž večjo koncentracijo ker je les porozen.

natočil sem pa vročo vodo iz pipe cca 50 stopinj in potem še dober liter vrele vode povrh v vsak sod.

na koncu sode seveda splaknem z vodo in stočim še malo vode da se oplakne še cevka?
tik pred uporabo pa oplakniti še z raztopino oxija in bi moralo biti ok?
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Piše ja za malo močnejšo raztopino, 2-3%, ampak po izkušnjah ni treba niti približno toliko, pomembno pa je da je vodo topla.

Sicer lahko ciklaš raztopino, najprej v eno sod, ko ga obdelaš stoči 1l ven pa ga segrej v loncu skoraj do vretja in daj v drug sod + ostanek iz prvega ... stvar bo malo zgubljala efektivnost (odvisno od predhodne umazanije). Če si sode za silo splaknil že prej z vodo lahko postopek z isto raztopino ponoviš tudi 10x.
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
ja saj sem pomislil na to, ampak 2 uri x 7 je 14 ur... raje sem v 2 urah fertik in reskiram 1 eur več za sodo.

postopek kot sem napisal spodaj je v redu, sodo zdaj na koncu sprati dol, pred uporabo pa še oxi not?
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
A JE KDO RAZMIŠLJAL O NABAVI 19LIT. CORNI SODOV OD NEKTARJA? ČE JIH VZAMEMO 20 KOSOV SO PO 25 € KOS.
Pobiram prijave na ZS.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik smarty pravi:
A do take cene je že prišlo
smile-1.gif

Ugodna cena je posledica velikih količin. Skladiščnik...pa ni ravno v letih, pravi da jih ima toliko, da jih bo prodajal še tja do penzije
grin1.gif