Vprašanja in ideje

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če vas zanima o izdelkih, ki jih ni v ponudbi, splošna vprašanje ki direktno ne sodijo k ostalim temam... tukaj prosim
smile-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kolikor mi je znano, kolesarski dresi niso ravno čisto iz bombaža (oziroma so večinom poliester, popravi me če se motim), torej bi teoretično šlo. Ampak...vprašanje je edino, kje dobiti bele (prazne) drese, da bi zadevo lahko probal/naredil. Kar tako si ne bi upal, ker je šansa da prvi primerek ne rata relativno velika, ker dokler ne probaš ne moreš vedet kako in kaj. Če bi si upal, bi že na očetov dres kaj dotisnil
grin1.gif


lp
Peter
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zakaj pa morajo biti vse majice bele. Nimam rad belih.

Modre z logotipom Alter bi se pa lahko znašle v omari.
grims-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Težka bo... Zakaj?

- Ker bele barve v tiskalniku nimam in ker CMYK sistem funkcionira samo na beli podlagi, žal. (Za primer, nariši na računalniku na prosojno podlago z belo barvo logotip alterja, natisni s tiskalnikom na moder papir, pa poglej koliko se vidi slike
17758-icon_confused.gif
)

- Ker je odvisno od sestave materjala, če bo prenos šel ali ne. Večinoma so majice iz 100% bombaža in v tem primeru prenos "ne dela". Tkanina mora vsebovati vsaj določen procent poliestra, kamor se barva vpije, saj ne gre za površinski nanos.

- Tudi če bi šlo, bilo preprosto preveč, če bi imel vseh stvari po 5 različnih barv na zalogi in jih sploh dobavil, ker trenutno lahko pri svojem dobavitelju dobim samo to kar je tukaj.
(recimo, črna se sicer na barvni majici lepo pozna, ampak bele barve pa vseeno nimam in zato slike niso "prave" barve. Isto kot prej, lahko probaš barvno sliko s tiskalnikom natisnit na barven papir, efekt je praktično isti)

Sicer pa, nekaterim je bela všeč, drugim ne. Jaz eno imam zase, mi je vredu in se kar dobro drži
grin1.gif



Lp
Peter
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Se da naredit tudi kaki kolesarski dres?
Vprašam pač iz čiste radovednosti.
Zaradi mene niti ni nujno, da je čisto pravi kolesarski dres. Lahko je tudi sweat shirt, in te se da dobiti tudi v beli barvi. So pa 100% poliester. Jaz svoje kupujem v eni outlet trgovini na začetku Stegen. Mislim da so predvsem zastopniki za Reebok in tudi te majce so Reebok. Majo pa kar ugodne cene. Prejšnji teden so imeli celo razprodajo.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Sicer beli dresi niso najbolj posrečeni, ker ko malo zašvicaš zgleda zadeva zlo prozorna (no nimam nič proti če majo to oblečene kake fejst alterjevke).

Bo treba kaki drugi sistem pogruntat.

Vseeno hvala
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
no no no.... beli dresi so najboljši kar se vročine tiče....
in pa.... to ni bombaž da bi se napil švica
smile-1.gif

dres se sproti suši.....

saj veš da imam en beli dres.... je nabolj udoben
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Jaz sem pa danes slučajno prišel na idejo, kaj bi lahko uporabili za denarnico, v katero bi shranjevali alte ...
grims-1.gif




(Malo za šalo, malo za res. Sicer pa je ta priročna škatuljica iz duty-free-shop-a na bostonske letališču Logan in jo hranim že natanko pet let in pol.
smile-1.gif
)
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Hehe, ja, trenutno sta notri dve šumeči tableti Aspirin Plus C, en draže Strepsils z evkaliptusom in še par nekih čudnih kapsul.
wink-1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Tkanina mora vsebovati vsaj določen procent poliestra, kamor se barva vpije, saj ne gre za površinski nanos.

To se bere malo čudno. Pri kolesarskih in tekaških dresih je poanta ravno v tem, da poliester ne pije znoja za razliko od bombažnih majic. Zakaj bi potem pil barvo? A je barva topilo za poliester?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Sedi 5
zmaga.gif


Poglej pogoje... ti švicaš pri ~37°C, barva se pa prenaša pri ~200°C in pod pritiskom. Dejansko gre za to, da vlakna poliestra vlečejo nase barvo ki izpari iz papirja. Tega ne moraš primerjat s švicanjem, pa naj še kako teče od tebe...
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Torej poliester dejansko "žgeš" in ne barvaš? Segreješ ga do te temperature, da barva abrazira v poliester? No, ja pod temi pogoji bi ga verjetno res lahko "pobarval".
grin1.gif
Kakšen je pa kaj tlak?
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
V Nemčiji obstaja en gospod, ki se piše Kampmann, po imenu Julian. Gospod je prodajalec ruskih ur, ki jih pakira v take češnjeve škatle, kot jo je prilepil cifra. Če hočeš zadevo reklamirati jo moraš vrniti v originalni embalaži in nepoškodovano. In če bo na škatli alter nalepka, reklamacije/garancije ne bo moč uveljavljati. Malo ga hecam, ker se "ven duva" - nič resnega.
grin1.gif