Tablica 10" za siol tvin, in namesto laptopa

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz ravnokar kupujem Surface Pro 3 ampak komentar na Office ja pa sledeč. OpenOffice oziroma LibreOffice sta več kot dovolj za večino uporabnikov. Tudi oblikovanje ni problematično (magistrsko nalogo sem napisal in oblikoval v LibreOffice). Zatakne se, če delaš napredne zadeve. Nekatere funkcije so samo malo drugačne in prideš do enakega rezultata, pri nekaterih pa se res zatakne. Meni na primer v vrtilnih tabelah manjkajo izračunana polja v vrtilni tabeli. Če želiš uporabljati vire podatkov ODBC je tudi LibreOffice grozno počasen medtem, ko pa Microsoft Office deluje normalno hitro.

Res pa se zatakne pri kompatibilnosti. Ampak zopet, če en dokument ureja več posameznikov se to pozna. Če pa dokumente pripravljaš sam in nato deliš PDF, pa tudi to ni težava.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Uporabljam libreoffice na mac-u. To je katastrofa. Samo besedilo gre. Ko pa je not kakšna slika pa kak napis zraven, pa razmeče do neprepoznavonosti in morem nazaj težit, da mi pošljejo v pdf-ju.

Če se office full uporablja, sploh s kakimi oblikovalskimi ali zahtevnimi elementi (tabele, računi...) se splača kupit pravi office, ker alternative enostavno ni.

In enako izkušnjo sem imel na android tablici.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne vem, če je na mac-u kaj drugače ampak, če dokument začneš oblikovati v libreoffice in tudi ostaneš pri tem, težav ne bo. Če pa mešaš formate pa seveda lahko pričakuješ težave, ker tudi MS Office ne podpira 100% odprtih formatov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Če bi imeli vsi, s kom si v kontaktu, libreoffice verjetno res ne bi bilo problema. A vemo, da že recimo akademske sfere uporabljajo microsoft office, kaj šele vladne inštitucije in večje firme.

Se ne splača, v glavnem, za tistih nekaj € koliko je android tablica cenejša od windows tablice, pa res ne...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Podobne probleme sem imel tudi v MS Office za maca, če je bil dokument narejen originalno na windowsih. Ne vem, če je bil problem v dimenziji strani, ali enostavno velikost fonta in kerning na macu ni enak kot na windowsih.