Tablica 10" za siol tvin, in namesto laptopa

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Problem je, da je nekdo navajen na določeno uporabniško izkušnjo - v tem primeru iOS apple in ko dobi nekaj novega WIN 8.1 misli, da je vse takoj sranje... In je za večino zadev Windows sistem veliko bolj vsestranski in večino win tablic lahko uporabljaš tudi kot prenosnik.
No ja, no. Za normalno pisarniško uporabo je iOS tablica čisto OK. iPad Mini z officeom + logitech tipkovnica + Kingston MobileLite ... P je precej lažje od laptopa.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Imam eno, ki že leto dni zadovoljivo nadomešča laptopa

Kdaj si pa testiral surface 3 pro in kaj te je zmotilo na njem?

Kot sem ti dejal, nisem testiral surface 3 pro. Ne dvomom, da gre za odličen izdelek, glede na vse pohvale po spletu. Govorim pa za vse ostale naprave, ki so šle čez moje roke, od ios, androida do win v vseh teh letih...

Ampak, kot tablica pa ipadu ne seže do kolen
evil.gif
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Imam eno, ki že leto dni zadovoljivo nadomešča laptopa

Kdaj si pa testiral surface 3 pro in kaj te je zmotilo na njem?

Kot sem ti dejal, nisem testiral surface 3 pro. Ne dvomom, da gre za odličen izdelek, glede na vse pohvale po spletu. Govorim pa za vse ostale naprave, ki so šle čez moje roke, od ios, androida do win v vseh teh letih...

Ampak, kot tablica pa ipadu ne seže do kolen
evil.gif

in kaj manjka recimo Surface Pro, Pro2, Pro3 v primerjavi z iPad ? oz v katerem delu je iPad toliko boljsi ?

lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
obgrižena japka zadaj. To manjka.

tisti ki trdi, da z ipadom lahko delaš enako kot z win 8.1 tablico sam sebi laže. Ok youtube in internet pa maili ja. se strinjam. al pa na sekretu cajt zabijat.
Vse ostalo pa 8.1 zmaga ker je praktično brez omejitev. to kaj stacionarc zmore boš delal na tablici. Jaz recimo laptopa ne potrebujem. Delam vse na stacionarnem. Android oziroma ios tablice nočem, ker so omejitve. To laho delam s telefonom. Win 8.1 tablica pa prav lepo paše zraven. Če grem kam nadomesti domač računalnik, spraviš jo povsod za razliko od laptopa.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Tablica z androidom (brez navlake lg, samsung) ali iOS je sicer res manj funkcionalna kot windows tablice, ampak je veliko boljša v tem za kar je narejena. Android in iOS zaenkrat niti nista namenjena temu, da bi nadomestila PC. Windows pa ni dovolj prilagojen za touch interface in podhranjeno hardware opremo. Ja, se da več naredit na windows tablici, veliko več, ampak za ceno hitrosti in uporabniške izkušnje. PC + tablica je zaenkrat edina ok kombinacija. Doma PC z windowsi, pri sebi tablica, če rabiš kaj nujnega za bolj napredno delo se z teamviewerjem povežeš na PC (ki vmesnik prilagodi za touch (enako kot imajo windows tablice)) in delo upravljaš preko tablice (kot sem že povedal je touch interface na windows preslab in rajsi uporabljam virtualno miško če že).
Fun fact: iPad air in teamviewer na spodobni PC z win 8.1 je preko mobilnega ali wifi omrežja hitrejši kot windows tablice v rangu 800€+
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:


in kaj manjka recimo Surface Pro, Pro2, Pro3 v primerjavi z iPad ? oz v katerem delu je iPad toliko boljsi ?

lp

Manjka nič, samo to ni to. Pač je to še vedno PC v obliki tablice, ki je nebi vzel sabo na sekret, ker bi jo prej u vodo fuknu kot pa na njej nekaj pobrowasl al pa odšpilal
evil.gif


Evoll mode off: ostalo imaš pa par postov nižje zapisano
wink-1.gif
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Windows 8 in Android in iOS so vsi narejeni za touch, tak da ne vem kake butalistične strelate. Windows 8 Metro vmesnik je komaj da zadovoljivo uporaben z miško, tak da ne mi z "ker je windows rabiš miško" izjavami, ker Windows 8 je z miško SLABŠI in ne boljši(še vedno čisto fajn BTW).

Torej ne samo dodatne funkcionalnosti, ki jih Windows 8 premore mobilni OSi pa ne. Poglej dropbox za Android in iOS, ki je ravno toliko funkcionaleen kot dropbox spletna stran, medtem ko na windowsu imaš dejanski real time sync. Jaz recimo 60GB podatkov z Onedrive in privatnim Seafile serverjem sihroniziram med tabletom in PCjem. Uredim na vlaku iz tableta album 500 slik in ko pridem na domači WiFi se ti pojavijo na PCju in Onedrivu.

Kot da to ne bi bilo dovolj ima Windows 8 po mojem mnenju najboljši touch multitasking. Kot prvo zaradi preprostega slidanja od leve strani za menjavo, kot tudi zaradi split screen podpore. Potem gremo na browser. IE11 je po mojem mnenju boljši od Chroma za Android. Menije ima spodaj, kjer imaš prste, tabi niso tako grozno miniaturni kot v Chrome.

Torej še enkrat, tudi če Windowsu 8 odstraniš vso funkcionalnost desktop OSa je še vedno konkurenčen ali celo preseže iOS ali Android tudi po sami touch izkušnji.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Windows 8 in Android in iOS so vsi narejeni za touch, tak da ne vem kake butalistične strelate. Windows 8 Metro vmesnik je komaj da zadovoljivo uporaben z miško, tak da ne mi z "ker je windows rabiš miško" izjavami, ker Windows 8 je z miško SLABŠI in ne boljši(še vedno čisto fajn BTW).
.

dokler nisem mel tablice tudi jaz nisem razumel metro vmesnika. krnekaj. na tablici pa vidiš da je to to in je dobro pogruntana zadeva.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:


in kaj manjka recimo Surface Pro, Pro2, Pro3 v primerjavi z iPad ? oz v katerem delu je iPad toliko boljsi ?

lp

Manjka nič, samo to ni to. Pač je to še vedno PC v obliki tablice, ki je nebi vzel sabo na sekret, ker bi jo prej u vodo fuknu kot pa na njej nekaj pobrowasl al pa odšpilal
evil.gif


Evoll mode off: ostalo imaš pa par postov nižje zapisano
wink-1.gif

Aha razumem ti bi rad windows tablico uporabljal v Desktop nacinu (recimo Chrome ki ga ni za metro) oz si nazadnje videl windows tablico z Win7 ?

Malo razlage: Metro del ja tablica, Desktop del je pa PC

Drugace pa primerjaj hruske in hruske. Windows 8.1: Metro del nudi isto/boljso touch izkusnjo kit Android/iOS + ima se Desktop (PC) del
wink-1.gif


lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
windows tablice s full windowsi so izjemna zadeva.

ko rabiš za sekret, imaš samo "ekran" s sabo, in uporabljaš metro, ki je...zelo priročen za uporabo s prsti, vsaj jaz nisem opazil nekih večjih napak. Še celo tipkam lahko relativno hitro...
ko pa rabiš za resno delo, priklopiš gor tipkovnico in greš v desktop mode, ki je btw, enak kot na windows 7 le brez aero grafike.

Mene osebno, na Asus T100, moti premajhne zaslon, čeprav sem že marsikaj delal na njem, ampak kak surface pro 3 pa so nebesa in ko ga nabavim, bo pomoje to to, za par let...
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
windows tablice s full windowsi so izjemna zadeva.

ko rabiš za sekret, imaš samo "ekran" s sabo, in uporabljaš metro, ki je...zelo priročen za uporabo s prsti, vsaj jaz nisem opazil nekih večjih napak. Še celo tipkam lahko relativno hitro...
ko pa rabiš za resno delo, priklopiš gor tipkovnico in greš v desktop mode, ki je btw, enak kot na windows 7 le brez aero grafike.

Mene osebno, na Asus T100, moti premajhne zaslon, čeprav sem že marsikaj delal na njem, ampak kak surface pro 3 pa so nebesa in ko ga nabavim, bo pomoje to to, za par let...
467716-post_slo.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Imam eno, ki že leto dni zadovoljivo nadomešča laptopa

Kdaj si pa testiral surface 3 pro in kaj te je zmotilo na njem?

Ti imaš T100?

Bi npr. tale lahko nadomestil prenosnik?

https://www.mimovrste.com/tabl...-64-gb?v=676523

Rabil bi se za brskanje predvsem za brskanje po internetu, torrent in sem in tja kaj sprintati.

Bi to šlo ali je bolje kupiti en laptop...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Komot. Tudi na TV se boš preko HDMI brez problema povezal (slika je top shit) in brez problema T100 predvaja tudi 1080p mkv, in to samo s cca 7-10% CPU obremenitve. Če ga priklopiš na TV bo baterija trajala še toliko dlje, ker je itak največji porabnik sam zaslon prenosnika.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Če pa to ni tablica, niti ne prenosnik. Je oboje. Lahko si pač sešteješ koliko bi te koštalo, če bi si kupil oboje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Citat:
Uporabnik Maurioniss pravi:
imaš tud sony vaio takšna varianta. Videl nazadnje v bigbang...

https://www.youtube.com/watch?v=0FHkiW9ae0k

Mislim da multi-flip ravno ni primerljiv s surface pro 3, ker ga ne moreš uporabljati samo kot tablico, oz se tipkovnica ne da odstranit. poleg tega pa so 13 14 ali 15 inchev, surface samo 12 in pa zgolj full HD resolucijo, surface pa recimo 2160 x 1440