Tablica 10" za siol tvin, in namesto laptopa

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
No ja.. j's mam acer swica.. za novice pa tv gledat je ok za word pa mmmmmm kkr komu men je premal..

Je pa kul za na hitr kej pogledat.

A mogoc kdo ve, a se da se vzporedno z win 8.1 nalozit android?
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ko ze tako "opevate" te Surface Pro 3 tablice... Ravno sem dobil vprasanje, kdo jih pri nas uradno prodaja... in sem ugotovil, da ocitno se vedno noben ...
frown-1.gif

EU je pri nas, ne sprasuj zakaj, nism si jest zmislu
wink-1.gif


Surface 3

lp
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:

EU je pri nas, ne sprasuj zakaj, nism si jest zmislu
wink-1.gif


Surface 3

lp

Hvala... So menda probali nekje drugje... pa se uradno ni dalo narociti v Slovenijo... Edino preko kaksnega cheaperandmore.com ali kaj podobnega ...

So pa dobili ponudbo sedaj tudi od E-misije ... >> http://goo.gl/HR717a

iz irske gre normalno, narocal tudi iz finske (ker ima pravi 220V vtikac
wink-1.gif
)

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Madona kake cene pri emisiji...v tujini je začetni model 800 če se ne motim
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Meni je tudi za tablico ipad zakon, pa na telefonu imam raje android. Pač stvar navade in potreb.
Verjetno za resno rabo pa je tudi Surface odličen. Mi pa android tablice ne potegnejo.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Surface ni tablica. To je ultrabook z opcijsko tipkovnico. Verjetno je komu, ki noče imeti obojega uporabno, meni ni. V bistvu mi je postal prenosnik odvečen, in se gor bolj ali manj nabira prah. Skoraj sigurno je to moj zadnji prenosnik. Za casual uporabo je iPad zakon, za delo pa klasična desktop mašina z dvema 24'' monitorjema.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
No, saj zdaj, ko je MS izdal uradni office za ipada, se je tudi temu OSu bistveno povečala uporabnost...

ampak jaz ne vem, zakaj bi bila, pri casuail, uporabi windows tablica toliko slabša, kot ipad...saj pač pri windows uporabljaš metro vmesnik, ki je super prilagojen touchu...ne rabiš v desktop hodit
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:

iz irske gre normalno, narocal tudi iz finske (ker ima pravi 220V vtikac
wink-1.gif
)

lp

Zadeva je taka, da so hoteli kupiti preko ene od EU Microsoftovih strani in so mu preko chata rekli, da ga sicer lahko kupi... le billing address mora biti nemski (slo je kot kaze za nemski Microsoft)... shipping address pa je lahko kjerkoli v EU ... To pa potem ne bi slo skozi, ker to kupuje pravna oseba, ki potrebuje racun za davkarijo... tam pa ne more billing address biti kar en drug naslov
smile-1.gif
...

No... saj sedaj sem jim potem poslal ta link, kjer je mozno normalno narociti iz tujine... Tako da imajo sedaj vsaj dve opciji...
smile-1.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Meni osebno windows na tablicah dela prepočasi. Nekdo bo reko, da o ni res, ampak takemu je ok tudi kitajska tablica za 150€.
Na teh windows preklopnikih so zasloni popolnoma zanič, slaba resolucija, nekonstanta osvetlitev, GROZNE barve in ogromno bleedinga. Govorim za cene 400€ in dalje. Kako pa je z surface 3 zaslonom, je kdo imel v rokah?
 
Nazadnje urejeno:

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Meni osebno windows na tablicah dela prepočasi. Nekdo bo reko, da o ni res, ampak takemu je ok tudi kitajska tablica za 150€.
Na teh windows preklopnikih so zasloni popolnoma zanič, slaba resolucija, nekonstanta osvetlitev, GROZNE barve in ogromno bleedinga. Govorim za cene 400€ in dalje. Kako pa je z surface 3 zaslonom, je kdo imel v rokah?

Surface 2 (ne pro) ima odličen full HD zaslon, 319€ + poštnina

Je pa res da bo za tvin uporaben najbrž šele z win10, ko bodo aplikacije univerzalne, trenutno tvin ne deluje ker ni appa, je samo za WP. V IE pa ni silverlighta kar je precej neverjetno, glede na to da je to tehnologija od MS.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:

iz irske gre normalno, narocal tudi iz finske (ker ima pravi 220V vtikac
wink-1.gif
)

lp

Zadeva je taka, da so hoteli kupiti preko ene od EU Microsoftovih strani in so mu preko chata rekli, da ga sicer lahko kupi... le billing address mora biti nemski (slo je kot kaze za nemski Microsoft)... shipping address pa je lahko kjerkoli v EU ... To pa potem ne bi slo skozi, ker to kupuje pravna oseba, ki potrebuje racun za davkarijo... tam pa ne more billing address biti kar en drug naslov
smile-1.gif
...

No... saj sedaj sem jim potem poslal ta link, kjer je mozno normalno narociti iz tujine... Tako da imajo sedaj vsaj dve opciji...
smile-1.gif

doma imam Microsoftov racun iz EU stacune ki je pisan name osebno s slovenskim naslovom.
wink-1.gif


lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:


doma imam Microsoftov racun iz EU stacune ki je pisan name osebno s slovenskim naslovom.
wink-1.gif


lp

Za Surface Pro? Saj jaz verjamem, da se da... sem samo prenesel naprej njegovo izkusnjo... Zato tudi vprasanje... Ko so klicali na slovenski Microsoft, so jim rekli, da se Surface Pro zaenkrat v Sloveniji uradno ne prodaja...
smile-1.gif
... da pa lahko poskusijo pri dealerjih, ki sami uvazajo... med njimi je ocitno tudi E-misija ...

Tisto drugo, ko so rekli,d a lahko naroci... le da billing naslov ne sme biti iz SLO pa je informacija v online chatu, ki se ti pojavi, ko nekaj casa brskas po strani... Tocnega naslova strani, preko katere so to iskali... ne vem...
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:


doma imam Microsoftov racun iz EU stacune ki je pisan name osebno s slovenskim naslovom.
wink-1.gif


lp

Za Surface Pro? Saj jaz verjamem, da se da... sem samo prenesel naprej njegovo izkusnjo... Zato tudi vprasanje... Ko so klicali na slovenski Microsoft, so jim rekli, da se Surface Pro zaenkrat v Sloveniji uradno ne prodaja...
smile-1.gif
... da pa lahko poskusijo pri dealerjih, ki sami uvazajo... med njimi je ocitno tudi E-misija ...

Tisto drugo, ko so rekli,d a lahko naroci... le da billing naslov ne sme biti iz SLO pa je informacija v online chatu, ki se ti pojavi, ko nekaj casa brskas po strani... Tocnega naslova strani, preko katere so to iskali... ne vem...

Slo se je za surface RT. Mogoce je problem dobiti na Firmo, to pa nimam pojma.

lp
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Meni osebno windows na tablicah dela prepočasi. Nekdo bo reko, da o ni res, ampak takemu je ok tudi kitajska tablica za 150€.
Na teh windows preklopnikih so zasloni popolnoma zanič, slaba resolucija, nekonstanta osvetlitev, GROZNE barve in ogromno bleedinga. Govorim za cene 400€ in dalje. Kako pa je z surface 3 zaslonom, je kdo imel v rokah?

Surface 2 (ne pro) ima odličen full HD zaslon, 319€ + poštnina

Je pa res da bo za tvin uporaben najbrž šele z win10, ko bodo aplikacije univerzalne, trenutno tvin ne deluje ker ni appa, je samo za WP. V IE pa ni silverlighta kar je precej neverjetno, glede na to da je to tehnologija od MS.

Pa ne samo to. Želim gledat Tv preko Tvin na zadnjem Internet Explorerju na zadnjem Win 8.1 (Firefox je z vsako verzijo slabši, majn stabilen). Odprem Tvin stran in mi IE javi, da moram inštalirat Silverlight. Klik za prenos in pri potrditvi inštalacije mi javi, da je zadnja verzija Silverlight že inštalirana, kar res je ker dela prek FF. Osvežim stran pa se ponovno prikaže okno za prenos in namestitev Silverlight. Microsoft
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Edina stvar, ki mene moti pri T100TA je zaslon, ki je premajhen, vsaj glede na 13" ki ga imam zraven...mogoče bi bil 11 že dovolj, 12 pa definitivno.
Je pa spet odvisno za kaj boš uporabljal, če za sekret in teraso, potem te mogoče večji zaslon lahko moti...

če imaš windows tablico, s polno verzijo windowsa, potem dela vse na njem, ker je to enak sistem, kot da bi imel windows 7. Poganjaš pač v desktopu in ne preko appa