Tablica 10" za siol tvin, in namesto laptopa

Pelke

Zelenc'
11. jan 2011
26
0
1
Pozdravljeni
Jaz pa imam RAMOS "i8Pro" tablico že od HKCD sejma v aprilu, in končno mi zadeva nadomesti tudi prenosnik. Prej sem zamenjal več različnih Android (Kitajskih-CHUWI, in noname, tudi Samsung in ASUS) in tudi iPad tablico pa mi nič nikakor ni omogočalo in delalo tako kot ta. Takrat v Aprilu je večina boljših Kitajkih proizvajalcev predstavila tablice z novim Intel BayTrail CPU Z7335/Z7340/Z7370 in različnimi zasloni.
Tako sem se odločil da sem pri RAMOSU vzel kar njihovo testno. Tablica dela za moje takratno poznavanje in razumevanje neverjetno v redu in mi resnično zamenja prenosnika (prenosnika v pravem pomenu) Če potrebujem kakšno resnejše delo pa jo s HDMI priključim na monitor. Je pa res da mi naqmiznega PCja ne more nadomestit.
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
A je možno z asus transformer tablico nadomestit prenosnik. Vem da bi naj bil temu namenjen, ampak realno world,excel...
Uporabil bi se za fax.....doma pa še zmeraj drugi računalnik.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Word, excel dela enako kot na namiznem. Na T100 sem celo laufal virtual machine, programiral...tako da ni da ni...vse se da
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Ne vem če obstaja model s samo 1g rama.

500gb meni ne pride prav, ker zelo redko uporabljam tipkovnic. Raje model s 64gb interrnega in dodatna microSD kartica, če se potrebuje prostor.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Glede na to, da je samo nekaj 10 eur cenejša od asus t100...bi jaz raje vzel asusa.

edino če ima kakšno bistveno prednost prestigio?
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Asus z 2gb rama je nekje 60 EUR dražji, saj po specifikacijah je asus slabši ,samo mu kljub temu bolj zaupam. http://www.harveynorman.si/odd...K005.99600.html

Imajo pa tu lušno ceno
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Kaj pa vem...na XDA je ena tema o tem in je govora, da ima navadna tipkovnica drugačen PCB, torej bi se moral menjat tudi PCB, kar pa potem pomeni da zadeva več nima smisla..imo.

Kot rečeno, še vedno sem bolj za opcijo 64GB sistemske memorije plus microSD kartica. 64GB + 128GB je skupno 190GB kar si ne morem predstavljat da bi bilo premalo...
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Bi vas prosil za malo pomoči.
Katero tablico-prenosnik bi priporočili?
https://www.mimovrste.com/tablice/acer-tablicni-racunalnik-aspire-switch-10-ntl47ex006?v=676121 tole ali Asus, če asus transformer, katero različičo priporočate.
Pri tem acerju ne najdem, ali je polna verzija office ali ne samo piše office 2013?
Ali se da na spletu v Sloveniji dobit acerja ugodneje?
Da še dodam tole: Tega https://www.mimovrste.com/tablice/asus-tablicni-racunalnik-t100ta-dk052h-64-gb-bel
Ta 2 imata office , ki so brez naročnine.

Katerega od teh priporočate?

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.329
2.274
113
Ne vem, sam mislim, da tablica ne more zamenjat prenosnika.
No, druga stvar je, če je prenosnik abakus, tablica pa samsung galaxy tab pro 12.2.
V tablici vidim bolj zajem podatkov na terenu ali pa baza za seboj.
Predvidevam, da je večina uporabnikov WIN OS-a. In temu ustrezno gre stvar na tablico.
Zanesljivost in uporabnost programov office, udobnost tipkovnice (kot vnos podatkov), velikost ekrana 10 vs 15,2.
Je kdo tipkal in urejeval več strani dolgo besedilo na tablici ali pa izdeloval resnejšo preglednico?
Ja men star ne laufa tako tekoče kot na prenosniku!
Ja seveda zdele mi je kapnilo
bonk.gif

So pa igrice čisto drugačne
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Tipkanje meni ne predstavlja problemov na 10" tablici, je pa ekran premajhen, to priznam.

Za resno delo, torej tudi word in excel, bi svetoval surface pro 3, ampak tisto je že fajn dinarja. Enako pa se lahko pozabi karkoli resnega na google tablicah. Mogoče na applovih, odkar je office tudi za iOs, ampak tiste so pa potem že itak v istem cenovnem razredu kot surface pro 3 in dileme več ni
smile-1.gif


Tale 10" je bolj za pregledovanje dokumentov, razpredelnic, youtub, alter, ipd...ko kaj pišem ali urejam razpredelnico, pa vseeno raje grem na star 13" laptop.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
1) A je res vse v Office-u, res ne gre brez njega, ni drugih alternativ ? Office res opraviči ceno Surface-a ?

2) Kdo uporablja Kingsoft ofiice?

3) MS Office iz pašnikov (za android) ni ok ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Ja tako je človeka zanimalo, kako je s officom. Recimo za OO vem, da ni primerljiv s officom, kako je s drugimi ne vem, ampak ko se začne delati kaj drugega, kot samo golo pisanje besed (ali številk), torej kakšno oblikovanje, etc...vse drugo bolj kot ne zataji, oz je predvsem problem s kompatibilnostjo.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Se popolnoma strinjam s tabo, samo koliko % ljudi pa "oblikuje" na tablicah ali hibridih ? Tisti, ki jim je to kruh bodo sigurno posegli po najboljšem v mobilnem svetu (poleg stacionarne mašine in zmogljivejših prenosnikov) in to je trenutno sigurno Surface 3, za ostale smrtnike (velika večina) pa bo verjetno vse ostalo ok, ali pač ?