Podnajemnica zahebava najemodajalca...

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sam oddajam stanovanje in ce bi mi najemnik kaj sral ga brzem ven brez problema.

Vprašanje je, kako in s čim ti ga serje?
Vsa možna sranja s strani najemnika v pogodbi ne moreš predvideti....

Še manj ga lahko vržeš ven, če sranje ni omenjeno v pogodbi. Ker bo trdil, da ne dela stranja... Pa dokaži, da je neko njegovo početje objektivno - sranje.
Celo če se dejansko poserje v sobi, ki jo ima najeto,po parketu, ga zaradi dreka/smradu težko vržeš ven. Boš v pogodbi prepovedal opravljanje potrebe po tleh?

Hočem le reči, da te lahko podnajemnik zahebava do - nezavesti... Če se mu da. Če ima 5 minut časa.
 
Nazadnje urejeno:

englishman

Pripravnik
10. mar 2012
533
0
16
Slovenci in kapitalizem ne gredo skupaj. Ali piše v zakonodaji 1x na mesec ob plačilu položnic?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.001
5.108
113
Citat:
Uporabnik englishman pravi:
Slovenci in kapitalizem ne gredo skupaj. Ali piše v zakonodaji 1x na mesec ob plačilu položnic?

Pa Presneto... Zakaj obstajajo pogodbe, odvetniki in notarji???????
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Pa Presneto.. noben pameten ti ne bo podpisal tvoje pravljične pogodbe v katero boš naštancal noter neke člene, ki bodo zmanjševali kvaliteto bivanja. Nisi edini, ki oddaja. S takšnim najemodajalcem vsekakor ne bi želel imet opravka. V zakonu je napisana varovalka 2× letno z razlogom. Da najemodajalci ne bodo motili bivanja najemojemalca, ko se jim sprdne.

btw nikoli nisem bil najemojemalec in verjetno nikoli ne bom. Mi je pa jasno, da mi ne bi pasalo, da mi kdo uletava v moj (začasen) dom po mili volji.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Dragi johannes, jaz nimam NOBENIH TAKŠNIH PROBLEMOV, jih pa imaš očitno ti. In torej če si se vnaprej odločil, da imaš prav, potem brez veze sprašuješ za mnenje. Moje mnenje še vedno ostaja, da najemniku ni treba dajati stanovanja na ogled, dokler ima sklenjeno veljavno najemno pogodbo! In zelo brez veze nakladaš o nekem skakanju po postelji itd. Počasi razumem, zakaj se najemnica seli...
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
No, johannes najbolj neumno pa je primerjati bivanje v hotelu z najemom stanovanja!!! Ampak tudi v hotelu ti receptor ne izvaja ogledov tvoje sobe, dokler ti stanuješ v njej!!! In tudi ti imaš vse možnosti TAKOJ po odhodu najemnice namestiti novega stanovalca-tako kot v hotelu! Očitno nisi neka perla med najemodajalci, tako da bi ti priporočal, da stanovanje enostavno prodaš, pa ne boš imel problemov.
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Pa Presneto.. noben pameten ti ne bo podpisal tvoje pravljične pogodbe v katero boš naštancal noter neke člene, ki bodo zmanjševali kvaliteto bivanja. Nisi edini, ki oddaja. S takšnim najemodajalcem vsekakor ne bi želel imet opravka. V zakonu je napisana varovalka 2× letno z razlogom. Da najemodajalci ne bodo motili bivanja najemojemalca, ko se jim sprdne.

btw nikoli nisem bil najemojemalec in verjetno nikoli ne bom. Mi je pa jasno, da mi ne bi pasalo, da mi kdo uletava v moj (začasen) dom po mili volji.

kakšno kvaliteto bivanja? se bojiš da bi kdo kaj videl? je to poseg v tvojo zasebnost če si v tujem stanovanju in si ga lastiš z najemnino? potem ti na banki lahko pomagajo pri kvaliteti bivanja. Mene ne bi nič motilo če mi najemodajalec pride 1x na mesec .. seveda se zmeniva da prej pokliče, da mi ne uleti ko kuham ali jem. Drugače pa ni panike.

In ja.. 2 x leto je napisano da sploh lahko prideš pogledat, glede na to da se najeto stanovanje obravanava kot lastniško od najemojemalca...
 
Nazadnje urejeno:

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik mitja155 pravi:
kakšno kvaliteto bivanja? se bojiš da bi kdo kaj videl? je to poseg v tvojo zasebnost če si v tujem stanovanju in si ga lastiš z najemnino? potem ti na banki lahko pomagajo pri kvaliteti bivanja. Mene ne bi nič motilo če mi najemodajalec pride 1x na mesec .. seveda se zmeniva da prej pokliče, da mi ne uleti ko kuham ali jem. Drugače pa ni panike.

In ja.. 2 x leto je napisano da sploh lahko prideš pogledat, glede na to da se najeto stanovanje obravanava kot lastniško od najemojemalca...

Eni nimate dveh čistih pa bi se šli oddajanje. V tistem času, ko ti jaz plačujem najemnino, se spremeni posest (ne last) in s tem tudi pravice.

Ta tema bi lahko imela naslov "Ko se gre slovencelj oddajanje stanovanja".
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
A da bi oddajal preko agencije pa ni nihče pomislil? Agencija porihta vse, zavaruje stanovanje, uredi odvod davkov, pri njej je varščina, uredi novega najemnika?
V obeh kožah sem bil - preseneča me, kako bi nekateri radi delali čudeže, ko gre za njihovo požrešnost...
LPM
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.366
113
Citat:
Uporabnik mitja155 pravi:
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Pa Presneto.. noben pameten ti ne bo podpisal tvoje pravljične pogodbe v katero boš naštancal noter neke člene, ki bodo zmanjševali kvaliteto bivanja. Nisi edini, ki oddaja. S takšnim najemodajalcem vsekakor ne bi želel imet opravka. V zakonu je napisana varovalka 2× letno z razlogom. Da najemodajalci ne bodo motili bivanja najemojemalca, ko se jim sprdne.

btw nikoli nisem bil najemojemalec in verjetno nikoli ne bom. Mi je pa jasno, da mi ne bi pasalo, da mi kdo uletava v moj (začasen) dom po mili volji.

kakšno kvaliteto bivanja? se bojiš da bi kdo kaj videl? je to poseg v tvojo zasebnost če si v tujem stanovanju in si ga lastiš z najemnino? potem ti na banki lahko pomagajo pri kvaliteti bivanja. Mene ne bi nič motilo če mi najemodajalec pride 1x na mesec .. seveda se zmeniva da prej pokliče, da mi ne uleti ko kuham ali jem. Drugače pa ni panike.

In ja.. 2 x leto je napisano da sploh lahko prideš pogledat, glede na to da se najeto stanovanje obravanava kot lastniško od najemojemalca...
Ja je poseg v zasebnost. In ja ti si lastnik, nimas pa posesti. V zameno za to pa dobis denar, ki se mu rece najemnina. Vec let nazaj sem imel najemodajalko, ki si je zamislila da bi ona vsak mesec prisla placane racune pogledat. Tud tok jajc ni imela, da bi direkt povedala, da pride z namenom preverjanja ce je vse ok s stanovanjem. In tako sem jo dva zaporedna meseca sprejel na vratih in jih izrocil racune...Ta tretjic je rekla ce gre lahko naprej. In sem jo vprasal ce si zeli kot lastnica oledati stanovanje ce je vse ok...in je baba rekla, da ne, samo da bi sla not, da ne bomo na vratih na mrazu....pa sem ji rekel, da mene ne moti ce smo na vratih. No potem se je strinjala, da ji lahko skenirane racune po mailu posiljam.

Dojami, da je najemodajalec stanovanje oddal v najem. On ni nek dobrotnik, ki najemojemalcu omogoca bivanje itd...faking pogodbeno razmerje je. Ce je to prevelik stres za lastnika potem naj ne oddaja. V pogodbo lahko napises marsikaj, samo vprasanje ce ti jo bodo podpisali. Men je ta ista najemodajalka dala v podpis pogodbo, kjer je pisalo, da v stanovanju ne sme prespati nihce razen mojih sorodnikov iz prvega kolena in se to po predhodni odobritvi najemodajalke. Sem ji scrtal vse bedarije iz pogodbe in podpisal sele ko jo je popravila. Ce je ne bi, bi pa sel drugam. Dvomim pa, da bi kdo to podpisal in se dejansko drzal.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Eni očitno ne razumete, da nimate kaj delat v stanovanju (razen zakonskih 2× letno), če ga oddate v najem.

Če nekdo napiše v najemno pogodbo, da ima pravico 3 mesece pred iztekom pogodbe vstopat v stanovanje s tretjimi osebami po mili volji, se mu bo vsak razumen samo nasmejal.

Dokler je najemnik v stanovanju in plačuje POLNO najemnino, nimaš ti kaj delat tam.

Ma nehaj ga srat no. Ok potem pa jaz smatram polno najemnino 1000 eur. Ker pa sem mnenja (in to jasno in glasno napišem z bold fontom 34) da želim vsak mesec preverit stanje moje nepremičnine in ti za to ponujam najemnino 300 eur. A bo to šlo? Tvoja POLNA najemnina nima zgornje meje. Najemojemalčeva volja pa je, ali pogodbo sprejme, ali ne. Če ne, se mirne volje obrne in gre dalje. Voila!

Sicer pa že rečeno. V zakonu piše ogled 2x letno, če ni drugače opredeljeno po pogodbi.

V Stanovanjskem zakonu piše:

"... vendar največ dvakrat letno."
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
No, johannes najbolj neumno pa je primerjati bivanje v hotelu z najemom stanovanja!!! Ampak tudi v hotelu ti receptor ne izvaja ogledov tvoje sobe, dokler ti stanuješ v njej!!! In tudi ti imaš vse možnosti TAKOJ po odhodu najemnice namestiti novega stanovalca-tako kot v hotelu! Očitno nisi neka perla med najemodajalci, tako da bi ti priporočal, da stanovanje enostavno prodaš, pa ne boš imel problemov.

Še enkrat: hotelir ne čaka mesec dni na naslednjo "zasedbo" sobe. Pride le sobarica (1 ura dela, ali manj) in hop - spet odda...

In razumevanje tega ti očitno dela težave. Če se tebi jebe za 100+ evrov, se drugim pač ne.
Pa moli, da ne boš ostal brez dela - službe. Ker potem ti bo zanimivo tudi 10 evrov.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Saj ti tudi lahko oddaš s 1.10., ravno tako kot hotelir.
Ampak tudi v hotelu noben ne uletava gledat sob, dokler je gost še prijavljen.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
No, joihannes, malo preveri zasedenost hotelov po Ljubljani, Sloveniji in naokrog; če je zasedenost več kot 60% je to že odločno za hotel. Noben gost ne čaka pred vrati, da prejšnji odide.
Polni so oni hoteli, ki konkurirajo s ceno, kvaliteto, lokacijo in korektnostjo.
Sicer pa lahko preskočiš booking - pojdi na Air bnb - pa boš opazil, da ko dva hosta eden za drugim data slabo oceno najemodajalec propade.
Čas interneta je - če te podnajemnica očrni, ker si šel ne samo preko meja dobrega okusa ampak tudi izven zakonskih norm - si oplel. Potem boš že zapolnil stanovanje, le da boš za njega dobil za 12 mesecev najema manj, kot sedaj za 6.
Pa veliko sreče s svojim inovativnim tolmačenjem zakona in dobre prakse ter iskanjem lukenj v zakonu. Zase vem, da ne bi šel v tvoje stanovanje, pa če je še tako super-duper...
Mislm...
LPM
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Dojami, da je najemodajalec stanovanje oddal v najem. On ni nek dobrotnik, ki najemojemalcu omogoca bivanje itd...faking pogodbeno razmerje je. Ce je to prevelik stres za lastnika potem naj ne oddaja. V pogodbo lahko napises marsikaj, samo vprasanje ce ti jo bodo podpisali.

Če lastnik želi namesto dveh ogledov letno šest ogledov in to napiše v pogodbo, se najemodajalec, če se ne strinja lahko obrne in gre drugam, kajne?

Recimo v kakšno kletno sobo, kjer po zidu rastejo jurčki in lisičke, cena najema takega kletnega prostora s površino 10 kv. metrov pa je 200 evrov. Z vključenimi stroški, ki so pri taki luknji največ 20-25 evrov. Ampak s to prednostjo, da ni letno niti enega ogleda...

Kajti ogled (prosto po Hanžku) hudo krši človekove pravice, kajne... Že en sam ogled letno, kaj šele dva.

Kurjenje parketa v najeti sobi pa ne. Ali spanje frendov na črno. Pa še kaj podobnega bi se našlo...
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Pa Presneto.. noben pameten ti ne bo podpisal tvoje pravljične pogodbe v katero boš naštancal noter neke člene, ki bodo zmanjševali kvaliteto bivanja. Nisi edini, ki oddaja. S takšnim najemodajalcem vsekakor ne bi želel imet opravka. V zakonu je napisana varovalka 2× letno z razlogom. Da najemodajalci ne bodo motili bivanja najemojemalca, ko se jim sprdne.

btw nikoli nisem bil najemojemalec in verjetno nikoli ne bom. Mi je pa jasno, da mi ne bi pasalo, da mi kdo uletava v moj (začasen) dom po mili volji.

Ne boš verjel, ampak jaz osebno ne poznam najemnika, ki bi generalno imel kaj proti, če se lastnik oglasi 1x na mesec...to pač ni uletavanje 'po mili volji', ampak na točno določen dan v mesecu. Pač to zapišeš v pogodbo, pa je.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
V kakšno kletno sobo, kjer po zidu rastejo jurčki in lisičke, cena najema takega kletnega prostora s površino 10 kv. metrov pa je 200 evrov. Z vključenmimi stroški, ki so pri taki luknji največ 20-25 evrov.

grin1.gif
japajade če ne bo sprejel tvojih bedastih pogojev, bo živel v plesnivi kleti..

Že samo tvoje omejeno razmišljanje pove, da te ni dobro imeti za najemodajalca.

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Ne boš verjel, ampak jaz osebno ne poznam najemnika, ki bi generalno imel kaj proti, če se lastnik oglasi 1x na mesec...to pač ni uletavanje 'po mili volji', ampak na točno določen dan v mesecu. Pač to zapišeš v pogodbo, pa je.

Več kolegov in kolegic je v najemu in k nobenemu ne hodijo enkrat mesečno ampak 1× na leto pa še to ne pri vseh. Razumem, če imaš v stanovanju študente ampak pri nekih urejenih, odraslih najemnikih pa nimaš kaj delat tam enkrat na mesec in pregledovat stanovanja.