Podnajemnica zahebava najemodajalca...

I

Izbrisan uporabnik #488

fora je, da če ne pusti pa naj bo v zakonu ali pogodbi, ga lahko tožiš...
in to traja...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Očitno bo bolje prekvalificirati sobe v apartmaje in oddajati na tak način, kjer najemnik postane samo gost. Sicer je kot kočevski medved.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če nekdo krši pogodbo, da ne spusti not, mu lahko samo odpoveš pogodbo in ga seveda sodno izseliš, če noče.

Pa tudi za eventuelno škodo lahko tožiš.

A to vse spet stane in predvsem traja.

Sem imel eno gospo kot je oddajala stanovanje pa je prišla po nasvete...

smile-1.gif


Sama je najemnika izselila, imela je ključ, mu vse ven zmetala in zamenjala ključavnico. 2x je to naredila pa je noben ni tožil zaradi motenja posesti itd...

Torej da se tudi drugače, vendar ni clean...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.025
113
Če ne velja to, da je najemnik podpisal da mora 1x na mesec sexat z lastnikom, zakaj se sploh podpisujejo pogodbe? Potem se ne rabi podpisovat, ker itak vse piše v uradnem listu.
Pogodbe se podpisujejo zato da se drži dogovora med obema stranakama. Zato se je potrebno pogodb držat, tudi s vsem drobnim tiskom.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
V pogodbo lahko napišeš karkoli, tudi da mora vsaj 1x mesečno seksati z lastnikom. Ampak na sodišču veljajo samo veljavne določbe.

Eno je kaj pravi zakon, drugo pa je kaj sva se z najemnikom dogovorila ob podpisu pogodbe. Pogodbo je v pričo notarja prebral, na glas mu jo je prebral tudi notar, z njo se je strinjal in strinjal se je da se bo držal napisanih členov. Torej je med nama dogovor, ki ga je podpisal. Če mu kaj ne bi bilo všeč ga pač ne bi podpisal.
Če se ga ne bo držal ga bom tožil in šel z glavo skozi zid če bo treba pa četudi bom na koncu potegnil kratko - čeprav v naši pravni državi je itak vse mogoče. Ampak jebal me nihče ne bo, sploh pa ne nek najemnik, ki si dostikrat domišlja kakšne vse možne pravice ima, na svoje obveznosti pa hitro pozabi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Men je pa pri teh najemodajalcih zanimiva ena stvar...pac ko poslusam pri kolegih&kolegicah...

Povsod se zatakne okol unih "varscin"...oz tega denarja ko ga nakazes ce je kaj narobe z stanovanjem...

A so najemodajalci fakin heroinski odvisniki da si ne morjo prvosct spusit ene najemnine...tud za en primer nisem slisal da se ne bi razsli brez grozenj in nadmudrivanja kdo bo pobasal tisto eno...dve mesecni najemnini...

Folk ti nevem 2leti prinasa 400eur mesecno...in ti bos umru ce se ti bo denarni tok prekinu za en-dva meseca...

Fakin junkiji intravenozni
smile-1.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
No, prinašajo ti precej manj kot 400€ mesečno. Upoštevaj davek. Pa NUSZ. Pa ti bi še en do dva meseca najemnine odrekel... pa si že bližje 200€ kot 400€

Pa potem upoštevaj še vzdrževanje. Potem imaš še take najemnike, ki ne plačujejo ne najemnine ne stroškov - torej si morajo ustvariti lasten "rezervni sklad". Pri nas je pač taka čudna zakonodaja, da je tudi oddajanje zelo tvegano.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Ok pa 200....ampak jaz na to gledam...mam visek stanovanja...dobivam neko mesecno rento ki jo lahko plemenitim...stanovanje je moje...odplacano...podedovano...whatever...z 200/mesec ga ponovno "odplacam" v X letih...

Cisti Win-Win
cheer.gif


Zanima me pa razmisljanje najemodajalcev?

Imam 200eur mesecne rente (100%
rolleyes-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Ja fantje, če se vam ne da zajebavat in se držat zakonskih normativov, pač ne dajajte stanovanja v najem. Tako simpl je.
S tem, ko ste oddali stanovanje v najem, ste se pač odrekli določenih pravic. Pač ne ga oddat in boste lahko vsak dan po stanovanju sprehajali razne obiskovalce, delali žurke ali pa kadili marihuano.
Dokler je pa najemnik v njem in plačuje najemnino, se pa preprosto jebite.
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
V pogodbo lahko napišeš karkoli, tudi da mora vsaj 1x mesečno seksati z lastnikom. Ampak na sodišču veljajo samo veljavne določbe.

Eno je kaj pravi zakon, drugo pa je kaj sva se z najemnikom dogovorila ob podpisu pogodbe. Pogodbo je v pričo notarja prebral, na glas mu jo je prebral tudi notar, z njo se je strinjal in strinjal se je da se bo držal napisanih členov. Torej je med nama dogovor, ki ga je podpisal. Če mu kaj ne bi bilo všeč ga pač ne bi podpisal.
Če se ga ne bo držal ga bom tožil in šel z glavo skozi zid če bo treba pa četudi bom na koncu potegnil kratko - čeprav v naši pravni državi je itak vse mogoče. Ampak jebal me nihče ne bo, sploh pa ne nek najemnik, ki si dostikrat domišlja kakšne vse možne pravice ima, na svoje obveznosti pa hitro pozabi.

Tako je, gre za načelo dispozitivnosti.

Pogodbene stranke lahko pogodbeno razmerje uredijo DRUGAČE kot je urejeno v zakonu, razen če gre za kongentne, obvezne določbe.

Ena takšnih je, da se spusti lastnika 2x na leto v stanovanje, če ni v pogodbi velja direkt zakon.

Dodaten dogovor za ogledovanje stanovanja s strani interesentov je povsem veljaven, takšna je bila pogodbena volja strank in ni v nasprotju s kogentnimi določbami zakona, ustavo in moralnimi načelo (tisti sex odpade).

Skratka "marsikaj" je lahko v pogodbi, kar ni v zakonu.

In prvo je pogodbena volja, šele potem zakon.

Tako da ni prav nobenih težav, če sta se oba strinjala za oglede stanovanja...

Problem je, če nekdo ne izpolnjuje svojih obveznosti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Men je pa pri teh najemodajalcih zanimiva ena stvar...pac ko poslusam pri kolegih&kolegicah...

Povsod se zatakne okol unih "varscin"...oz tega denarja ko ga nakazes ce je kaj narobe z stanovanjem...

A so najemodajalci fakin heroinski odvisniki da si ne morjo prvosct spusit ene najemnine...tud za en primer nisem slisal da se ne bi razsli brez grozenj in nadmudrivanja kdo bo pobasal tisto eno...dve mesecni najemnini...

Folk ti nevem 2leti prinasa 400eur mesecno...in ti bos umru ce se ti bo denarni tok prekinu za en-dva meseca...

Fakin junkiji intravenozni
smile-1.gif
Sam sem slišal za en primer, ko je varščina ostala, pri vseh drugih ni težav, saj so bili najemniki ok. In potem ni najmanjšega problema vrnit celotno varščino. Je pa res, da ti ne puščajo najemojemalcem, da plačujejo račune, itd. Temveč jih sami plačujejo, najemojemalcu pa pokažejo original položnico oz. jim dajo kopijo. In najemojemalec njim plača stroške. Namreč kot je bilo ugotovljeno so nekateri najemodajalci imeli velike probleme, ko se je najemojemalec izselil, za seboj pa pustil pol leta neplačanih stroškov. Itd, itd.
Tudi, ko sem bil sam v najemu nisem imel nikoli problemov z vračilom kavcije. Je pa bilo stanovanje oz. soba v enakem ali celo boljšem stanju kot ob prevzemu.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Men je pa pri teh najemodajalcih zanimiva ena stvar...pac ko poslusam pri kolegih&kolegicah...

Povsod se zatakne okol unih "varscin"...oz tega denarja ko ga nakazes ce je kaj narobe z stanovanjem...

A so najemodajalci fakin heroinski odvisniki da si ne morjo prvosct spusit ene najemnine...tud za en primer nisem slisal da se ne bi razsli brez grozenj in nadmudrivanja kdo bo pobasal tisto eno...dve mesecni najemnini...

Folk ti nevem 2leti prinasa 400eur mesecno...in ti bos umru ce se ti bo denarni tok prekinu za en-dva meseca...

Fakin junkiji intravenozni
smile-1.gif
A teb je na sihtu vseen ce ti mesc al pa dva ne placajo? A si faking heroinski odvisnik... Vsi bi sam neki zastonj v tej kurcevi slo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Ne ni slo zato da brez ostanes...ampak lej ko menjas najemnika stanovanja...al pa siht....je vedno kak mesc dva da najdes novga...al pa nov siht...vmes mas pac "izgubo" na katero pac racunas da jo bos pokril iz rezerve...[cenzura] ga...

Ne pa da si ti zakreditiran do vratu in potem samo isces luknjo od slike v zidu...pa prasko na vratih WCja da bos lahko opalil nekoga k ti je 2leti prinasal denar za tisto varscino...to je poanta mojega razmislanja...ne o zastonj stvareh...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Pa ob predpostavki da ze imas siht z placo...se pravi nisi eksistencialno odvisen od tiste najemnine ampak ti je to neka dodatna renta...garancija v lajfu
wink-1.gif
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Če ne velja to, da je najemnik podpisal da mora 1x na mesec sexat z lastnikom, zakaj se sploh podpisujejo pogodbe? Potem se ne rabi podpisovat, ker itak vse piše v uradnem listu.
Pogodbe se podpisujejo zato da se drži dogovora med obema stranakama. Zato se je potrebno pogodb držat, tudi s vsem drobnim tiskom.

Zato, ker ti ne moraš dati v pogodbo vse, kar ti pade na pamet. Če gremo v ekstreme, ne moraš dati v pogodbo člena, ki najemodajalcu dovoljuje, da pride in te z macolo po glavi, če se ne držiš pogodbe. In tudi sexanje je precej na meji.
Če pa bi v pogodbo dala člen, da v zameno za manjšo najemnino pride do njega 1x na dan in mu opere posodo in pomede kuhinjo, bi pa verjetno šlo. Verjetno. Sigurno bi se kje našel kakšen inšpektor, ki mu to ne bi bilo všeč.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
V pogodbo lahko napišeš karkoli, tudi da mora vsaj 1x mesečno seksati z lastnikom. Ampak na sodišču veljajo samo veljavne določbe.

Eno je kaj pravi zakon, drugo pa je kaj sva se z najemnikom dogovorila ob podpisu pogodbe. Pogodbo je v pričo notarja prebral, na glas mu jo je prebral tudi notar, z njo se je strinjal in strinjal se je da se bo držal napisanih členov. Torej je med nama dogovor, ki ga je podpisal. Če mu kaj ne bi bilo všeč ga pač ne bi podpisal.
Če se ga ne bo držal ga bom tožil in šel z glavo skozi zid če bo treba pa četudi bom na koncu potegnil kratko - čeprav v naši pravni državi je itak vse mogoče. Ampak jebal me nihče ne bo, sploh pa ne nek najemnik, ki si dostikrat domišlja kakšne vse možne pravice ima, na svoje obveznosti pa hitro pozabi.

467716-post_slo.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Pred leti sem govoril z nekom,ki mi je rekel da oddaja več stanovanj,torej živi od tega. Zanimalo me je predvsem,kakšne izkušnje ima z najemodajalci in kako rešuje stvari,če mu ne plačujejo. Rekel mi je,da ima v pogodbi vedno napisano klavzulo,v kateri se najemojemalec strinja,da v primeru,da ne plača najemnine,avtomatsko to pomeni,da se tisti trenutek seli iz stanovanja.
V praksi je to pomenilo,da je že izselil najemnika,ki mu ni plačal (najprej se je hotel pogovoriti z njim,pa ni šlo),mu je zmetal vse stvari ven in zamenljal ključavnice. Ko je prišla policija,ki jo je poklical najemnik,jim je samo pokazal pogodbo.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
V pogodbo lahko napišeš karkoli, tudi da mora vsaj 1x mesečno seksati z lastnikom. Ampak na sodišču veljajo samo veljavne določbe.

Eno je kaj pravi zakon, drugo pa je kaj sva se z najemnikom dogovorila ob podpisu pogodbe. Pogodbo je v pričo notarja prebral, na glas mu jo je prebral tudi notar, z njo se je strinjal in strinjal se je da se bo držal napisanih členov. Torej je med nama dogovor, ki ga je podpisal. Če mu kaj ne bi bilo všeč ga pač ne bi podpisal.
Če se ga ne bo držal ga bom tožil in šel z glavo skozi zid če bo treba pa četudi bom na koncu potegnil kratko - čeprav v naši pravni državi je itak vse mogoče. Ampak jebal me nihče ne bo, sploh pa ne nek najemnik, ki si dostikrat domišlja kakšne vse možne pravice ima, na svoje obveznosti pa hitro pozabi.

Tako je, gre za načelo dispozitivnosti.

Pogodbene stranke lahko pogodbeno razmerje uredijo DRUGAČE kot je urejeno v zakonu, razen če gre za kongentne, obvezne določbe.

Ena takšnih je, da se spusti lastnika 2x na leto v stanovanje, če ni v pogodbi velja direkt zakon.

Dodaten dogovor za ogledovanje stanovanja s strani interesentov je povsem veljaven, takšna je bila pogodbena volja strank in ni v nasprotju s kogentnimi določbami zakona, ustavo in moralnimi načelo (tisti sex odpade).

Skratka "marsikaj" je lahko v pogodbi, kar ni v zakonu.

In prvo je pogodbena volja, šele potem zakon.

Tako da ni prav nobenih težav, če sta se oba strinjala za oglede stanovanja...

Problem je, če nekdo ne izpolnjuje svojih obveznosti.

467716-post_slo.gif


nahrung002.gif
Hvala ker si nekdo iz tega foha potrdil to kar je bilo meni razloženo od večih strokovnjakov. In ker si dokazal, da tipična alter glavca ne ve ravno vsega pa čeprav tipkovnica in internet marsikaj preneseta, še posebej pri dokazovanju "kdo ima večjega".
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Če je dober najemniški odnos, bo najemodajalec najemnika lepo prosil če bi lahko ob njegovi prisotnosti bilo nekaj diskretnih ogledov in ne bo nobenih težav. Če najemni odnos ni o.k. jaz kot najemodajalec niti ne bi želel ogledov v prisotnosti najemnika ker ti lahko naredi več škode kot koristi....že samo če potencialni najemnik povpraša trenutnega kako in kaj je s stanovanjem.