Podnajemnica zahebava najemodajalca...

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Čez 60 je.

Najemnica pa mu je pobegnila, ker ni hotela biti model za akt fotografijo (glej rubriko "fotografija").

In zdej je jezen na cel svet?

Makes sense. A lot of it.
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.573
2.422
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Čez 60 je.

Najemnica pa mu je pobegnila, ker ni hotela biti model za akt fotografijo (glej rubriko "fotografija").

In zdej je jezen na cel svet?

Makes sense. A lot of it.
smile-1.gif

Citat:
Nekateri si prisvojite vse, kar ni privarjeno.
Tako iz kakšne tuje kleti, kot tudi s spleta.
Žalostno!

To je tut v njegovem stilu.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Seveda. Starejšim nad 40 let bi bilo potrebno prepovedati oddajati nepremičnine. Ker so čisto ven iz realnega sveta.

Vidiš, jaz pa trdim, da še nikoli človeštvo (predvsem mladi) ni bilo tako "zmešano", kar je možno videti vsakodnevno. In marsikje.
Tako v RL, kot na spletu!

O tej trditvi vprašaj starejše, ki so na svetu 50 ali 60 let In imajo primerjave!
Če imaš ti recimo 30 let, primerjav ne moreš imeti... Ker si premlad. Ker si začel zaznavati lajf z recimo petnajstimi...
Tako pač je.

Da se pa bomo nekega dne VSI speljali (eni prej, drugi kasneje), tudi tisti, ki ne marajo starejših, pa vam je verjetno jasno?

Haha,

ČISTO VSAKA generacija reče isto. "Kakšni so mladi danes."

Sprijazni se, penzionist, nič posebnega niso ti časi. Samo ti si star.
smile-1.gif
(sej bom js tud, sam kasneje kot ti, hehe).

LP,
PIC
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Kakorkoli, prišla je nova najemnica. In podpisala zanjo bistveno neugodnejšo pogodbo. Ki ji nalaga, da dovoli neomejeno število ogledov.

Zahebancija, maltretiranje? Ne, le dejstvo, da se to stanovanje tudi prodaja. In seveda dejstvo, katerega nekateri poznamo (kavč komentatorji pa seveda ne), da potencialni kupci ne mislijo čakati 3 mesece, da se bo nekdo izselil, da bodo lahko pogledali, če jim ponudba odgovarja...
Fleksibilnost.press...

Je pa najemnica, ki pozdravlja in odzdravlja. Tako, kot bi morali vsi mladi ljudje.
Še posebej, če jih starejši pozdravi prvi...
Da ni tako?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.866
3.378
113
40
Lj
Boga najemnica, mora plačevati za najemnino pa še za pokojnino.
smirk-1.gif

In pol se folk sprašuje zakaj mladi derejo ven iz države po tisočih.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
johannes ne oziraj se na komentarje na tem forumu... je bilo za pričakovat tak odziv, ker se je redkokdo sposoben postaviti v kožo nekoga drugega, fantki tukaj gor si povečujejo spolni ud s pomočjo tega foruma, zato tudi so taki nizki odzivi.

Si dosegel svoj prav, dobil kar nekaj dobri nasvetov, upam da od zdaj naprej ne boš imel več težav z najemniki.



Kar se tiče kreganja na tem forumu bi pa samo nalimal tole fotko spodaj...pove več kot dovolj. Prepričanega ne boš prepričal, da zemlja ni ploščata. Vsaj dokler sam ne bo prišel do roba in videl na lastne oči.

DeathsArmada489a69ce50ef1.jpg
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Kakorkoli, prišla je nova najemnica. In podpisala zanjo bistveno neugodnejšo pogodbo. Ki ji nalaga, da dovoli neomejeno število ogledov.

Zahebancija, maltretiranje? Ne, le dejstvo, da se to stanovanje tudi prodaja. In seveda dejstvo, katerega nekateri poznamo (kavč komentatorji pa seveda ne), da potencialni kupci ne mislijo čakati 3 mesece, da se bo nekdo izselil, da bodo lahko pogledali, če jim ponudba odgovarja...
Fleksibilnost.press...

Je pa najemnica, ki pozdravlja in odzdravlja. Tako, kot bi morali vsi mladi ljudje.
Še posebej, če jih starejši pozdravi prvi...
Da ni tako?

Me veseli da si uredil, te čisto razumem.
Sam sem imel kar nekaj težav z najemniki (da ne bo komentarjev stari-mladi: večina jih je bila generacijo starejših od mene, stanovanje sem z varčevanjem in odrekanjem relativno mlad kupil sam) in ker sem imel po nekaj časa dovolj igrati strelovod za osebne in finančne težave ostalih, sem stanovanje raje prodal ter s kupnino poplačal del kredita za drugo stanovanje, kjer sem živel z družino (prej sem to delal z najemnino).
Če si nepremičnino pridelaš sam, imaš do nje malo drugačen odnos kot tisti, ki so jo podedovali ali dobili od staršev/Jazbinška po sindikalni ceni.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zelo očitno je, da se problemi, ki nastanejo v nekem odnosu, lahko uredijo le z MENJAVO enega od akterjev tega odnosa.

Tako v najemniškem odnosu (zamenjava najemnika), kot na najvišjem nivoju (vodstvo države).

Le da se na tem najvišjem nivoju razmišljajo o (za)menjavi državljanov, ne pa politike, vlade...
bonk.gif


Pa smo spet v temo pripeljali politiko.press
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.573
2.422
113
http://www.siol.net/trendi/dom..._iztrebkih.aspx

Citat:
Pravzaprav je bil to simpatičen smrdljiv bunker"


Svojo izkušnjo je z nami delila študentka komunikologije Kristina. S sostanovalko sta šli med drugim tudi na ogled sobe v središču Ljubljane, ki se je oddajala za "razumno ceno", kot se je izkazalo, pa pri ponudbi ni bilo razumnega nič več kot to.

"Peljali so naju v klet, kar bi še preživela. A kmalu mi je v nos udaril grozen vonj, vse je bilo plesnivo, kuhinja je bila temnica, nikjer okna, svetloba pa je prihajala le od zelo šibke žarnice. O velikosti najine sobe se sicer niso zlagali, a tudi ta je bila polna plesni, polovico okenca je prekrival sosednji zid in seveda rešetke. Pravzaprav je bil to simpatičen smrdljiv bunker," se spominja 24-letna Celjanka Kristina in doda, da so ji po "pobegu" z ogleda še ves dan smrdela vsa oblačila. Trenutno živi v študentskem domu na Kardeljevi ploščadi, kjer je zadovoljna tako s ceno kot z nastanitvijo, moti jo le, da nima zasebnosti.
"Se boš pač zadolžila, Amerika se je tudi"


Ana je študentka ekonomije, ki je krajši čas živela v 25 kvadratnih metrov veliki garsonjeri v Trnovem, za katero je plačevala 400 evrov – brez stroškov. Ti so jo stali še nadaljnjih sto evrov. "Stanovanje naj bi bilo opremljeno. Od ležišč in sedišč je obstajal le en kavč, pralnega stroja ni bilo, hladilnik pa je stal na balkončku. Vmes so mi kuhinjo napadle mravlje. Ko sem naredila akcijo in stanovanje povsem očistila, se je lastnik pritožil, da mu to ni všeč," Ana se je zaradi prevelikih stroškov preselila nazaj k staršem, komentar lastnika pa je bil: "Se boš pač zadolžila, Amerika se je tudi." Pa pogodba? "Nisem imela uradne pogodbe, vse skupaj je bilo praktično na črno, saj me ni prijavil."

Pogodba? Reci, da si na obisku.


Matematik Matej se je v Ljubljano preselil iz Prekmurja, v treh letih pa se je selil petkrat. Za seboj ima tako kar nekaj ogledov, ob tem pa tudi veliko čudnih prigod. "V Fondovih blokih za Bežigradom sem naletel na stanovanje iz leta 1950, kjer me je čakal že sostanovalec – maček, ki so mu hrano natresli kar po stanovanju po tleh. Ogrevanje na premog, kopalnica kot na fotografijah iz Černobila … Vse to za 350 evrov. Hvala lepa," začne Matej in nadaljuje z naslednjim ogledom.

"V BS3 me je sprejel lastnik, hkrati posrednik, sumljiv južnjak. Stanovanje nič posebnega, ko ga vprašam o pogodbi, pove, da bova uredila kar brez in da bi mu plačeval na roke. In če pride inšpekcija, policija, če me kdo prijavi? 'Reci, da si na obisku.' Hvala lepa in nasvidenje."

Pove, da je imel samo letos vsaj tri takšne primere s pogodbami. "Naslednji gospod mi je šele na koncu ogleda povedal, da bo živel z mano. Spet drugi bi vsak teden hodil preverjat, če ne kurimo z odprtimi okni."

Zgodb še kar ni konec, Matej pa prihodnjim iskalcem stanovanj še polaga na srce: "Nikoli se ne vselite v klet. Morda je na začetku videti zdravo, a prišle bodo stenske dekoracije in gratis rastline – plesen."