Petrol računa uporabo WCjev

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik NekdoK pravi:
Ne vem, kako se počutijo naše dame, ker na ženske skrete ne hodim
rolleyes-1.gif



Da te madžari ogoljufajo kjer te lahko pa tudi vemo (kava po 5 evrov na črpalki pa take; ti zaračunajo vse posebi, lonček, pokrovček, sladkor, palčko, kavo, mleko, vodo itd. seveda če sploh znaš razbrati kaj ti piše na računu)
jezen.gif
Sklepam, da še nikoli nisi po svetu šel s kako deklino...
rolleyes-1.gif

Glede kave za 5 evrov pa je tudi bulshit, najdražja kava na madžarskih pumpah je bila okoli 400 forintov, to je cca 1,3 evra.
priden.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Očitno tudi ti ne voziš dosti po Madžarski, ali pa znaš madžarsko pa te ne morejo nategnit
grims-1.gif
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik grenivka pravi:
Spoštovani!

Zahvaljujemo se vam za vašo informacijo.
Na Petrolovih bencinskih servisih je uporaba stranišč brezplačna. Na bencinskem servisu Lukovica in na še nekaterih smo čiščenje zaupali podjetju, ki se ukvarja s čiščenjem stranišč. Na vseh straniščih, katera čisti to podjetje, je nameščeno obvestilo, na katerem vas seznanjamo o brezplačni uporabi stranišč. Torej čistilci ne smejo zaračunavati uporabe.
Poleg tega morajo zagotoviti čistočo in potrebni material na stranišču (papir, milo,..).

Vaše pripombe smo posredovali pogodbenemu partnerju in jih opozorili na postopke njihovih zaposlenih. Upamo, da se podobni primeri ne bodo ponovili.

S spoštovanjem,
Tomaž Jamnik
Področje maloprodaja



vir

To še velja? Včeraj sva se z drago vračala z morja, dotankala na Barju, spila kavo in se šla olajšati (draga je noseča). Ker je bila vrsta pred ženskim WCjem dobesedno do konca pločnika pred WCjem, moški pa je bil praktično prazen, sem hitro prijel drago in jo odvlekel na moški WC, da bi se olajšala v eni izmed praznih moških kabin. Takrat je prirohnel nek starejši čiča in začel kričati v nekem čudnem jeziku (baje bolgarščina), drl se je ko jesihar in občutek sem imel, da naju bo pretepel na licu mesta. Občutek sem imel, kot da bi bila med nekimi primitivci v neki tretje razviti državi. Že mi je padala tema na oči, da ga zabijem v jašek od sekreta, pa sem se hitro spomnil, da bi znal tisti kvazi varnostnik v odbojnem jopiču na WC-ju, ki je gledal izpod čela, tudi "njegov" in da ima še kje zadaj pajdaše. Skratka tip je naredil celo štalo. Ko je draga končno prišla na vrsto na ženskem WC-ju, pa jo je neka starejša ženska, ki sedi tam poleg krožnička, kamor ljudje odlagajo kovančke, dreznila pod rebra in od nje zahtevala prispevek.

Takoj sva šla k prodajalcu na Petrolu, ki mi je prijazno povedal, da razume situacijo, da imajo WC-je čez neki Bulgari in da bo posredoval moje ogorčenje nadrejenim.

Kako je s tem? Priznam, da mi je čiča konkretno dvignil pritisk in da sem še cel večer razmišljal o tem, da bi se danes vrnil s kakšnim kijem v avtu. Komu lahko posredujem neljubi dogodek?
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Meni imajo najboljši sistem Avstrija, Nemčija in Švica (na avtocestah). Za WC na avtomatu plačaš listek 0,5 ali 1 € dobiš kot dobroimetje, ki ga na blagajni lahko potem vnovčiš.
 

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
159
0
16
To je edini normalni sistem, ampak ko ga je Petrol pred nekaj leti uvedel je bila cela štala, kaj se grejo, pa da ropajo ljudi itd. Slovenci pač, v tujini tih k rit in plača, doma pa cel kraval
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Runo pravi:

Takoj sva šla k prodajalcu na Petrolu, ki mi je prijazno povedal, da razume situacijo, da imajo WC-je čez neki Bulgari in da bo posredoval moje ogorčenje nadrejenim.

WC-je na Petrolu sredi Slovenije imajo čez neki Bolgari?????????
13.gif

čaki,a je tole hec,ali jaz sanjam? ker tole je tako bizarno,da ne morem verjet,da sem sploh kaj takega prebral...
uf-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Citat:
Uporabnik grenivka pravi:
Spoštovani!

Zahvaljujemo se vam za vašo informacijo.
Na Petrolovih bencinskih servisih je uporaba stranišč brezplačna. Na bencinskem servisu Lukovica in na še nekaterih smo čiščenje zaupali podjetju, ki se ukvarja s čiščenjem stranišč. Na vseh straniščih, katera čisti to podjetje, je nameščeno obvestilo, na katerem vas seznanjamo o brezplačni uporabi stranišč. Torej čistilci ne smejo zaračunavati uporabe.
Poleg tega morajo zagotoviti čistočo in potrebni material na stranišču (papir, milo,..).

Vaše pripombe smo posredovali pogodbenemu partnerju in jih opozorili na postopke njihovih zaposlenih. Upamo, da se podobni primeri ne bodo ponovili.

S spoštovanjem,
Tomaž Jamnik
Področje maloprodaja



vir

To še velja? Včeraj sva se z drago vračala z morja, dotankala na Barju, spila kavo in se šla olajšati (draga je noseča). Ker je bila vrsta pred ženskim WCjem dobesedno do konca pločnika pred WCjem, moški pa je bil praktično prazen, sem hitro prijel drago in jo odvlekel na moški WC, da bi se olajšala v eni izmed praznih moških kabin. Takrat je prirohnel nek starejši čiča in začel kričati v nekem čudnem jeziku (baje bolgarščina), drl se je ko jesihar in občutek sem imel, da naju bo pretepel na licu mesta. Občutek sem imel, kot da bi bila med nekimi primitivci v neki tretje razviti državi. Že mi je padala tema na oči, da ga zabijem v jašek od sekreta, pa sem se hitro spomnil, da bi znal tisti kvazi varnostnik v odbojnem jopiču na WC-ju, ki je gledal izpod čela, tudi "njegov" in da ima še kje zadaj pajdaše. Skratka tip je naredil celo štalo. Ko je draga končno prišla na vrsto na ženskem WC-ju, pa jo je neka starejša ženska, ki sedi tam poleg krožnička, kamor ljudje odlagajo kovančke, dreznila pod rebra in od nje zahtevala prispevek.

Takoj sva šla k prodajalcu na Petrolu, ki mi je prijazno povedal, da razume situacijo, da imajo WC-je čez neki Bulgari in da bo posredoval moje ogorčenje nadrejenim.

Kako je s tem? Priznam, da mi je čiča konkretno dvignil pritisk in da sem še cel večer razmišljal o tem, da bi se danes vrnil s kakšnim kijem v avtu. Komu lahko posredujem neljubi dogodek?

Če bi imel kdorkoli odgovornih na Petrolu za trohico jajc , bi zaradi take stvari (še posebej, ker je prišla v javnost) isti hip moral tem bebcem odpovedat pogodbo in jim par 100 jurjev pobrat na sodišču zaradi škode, ki so jo povzročili ugledu Petrola.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ambient pravi:
To je edini normalni sistem, ampak ko ga je Petrol pred nekaj leti uvedel je bila cela štala, kaj se grejo, pa da ropajo ljudi itd. Slovenci pač, v tujini tih k rit in plača, doma pa cel kraval
smile-1.gif

Ja, ampak kjerkoli sem zunaj na to naleetel sem lagko takoj potem tudi vnovčil, pri Petrolu pa šele ob naslednjem obisku.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.539
77
48
Od križišča mal naprej na desno
Jest bolgarom na barju ne dam nikoli niti centa. Ko jih hebe, pa me se nikoli nihce ni podrezal za placilo. Mogoce se pa bojijo 100kg+
smile-1.gif

Se bom drug teden sigurno ustavil tam, mogoce me pa pocuka za rokav ta "čiča" da mu mal rebra prestejem hehe.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Meni imajo najboljši sistem Avstrija, Nemčija in Švica (na avtocestah). Za WC na avtomatu plačaš listek 0,5 ali 1 € dobiš kot dobroimetje, ki ga na blagajni lahko potem vnovčiš.
Tako bi moralo bit v vseh štacunah.
Da npr lahko v Mercatorju kupiš žemljo samo, če si prej zapravil pri njih 10 eur.
evil.gif
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
To je že stara zgodba, polna izkoriščanja in kršitev delavskih pravic:

http://www.mladina.si/162172/beracenje-kot-sluzba/
https://www.dnevnik.si/1042543014/slovenija/1042543014

"Na vprašanje, ali spijo v prikolicah oziroma mobilnih bivalnih prostorih, nameščenih onstran žičnate ograje na obronku gozda, Blagovest odkima in poudari, da bivajo v stanovanju v Logatcu poleg trgovine Alpina. Po osem jih je v enem stanovanju, pravi. A ko mu da naš fotoreporter z rahlim znanjem bolgarščine vedeti, da smo na oknih prikolic zasledili bolgarske časopise, se ukloni in "prizna", da prikolice včasih uporabljajo za dnevni počitek.

Petrol se ne vmešava v organizacijo čistilnih servisov
Zaposleni v Marchéju, ki imajo Bolgare vsak dan na očeh, nam postrežejo z nekoliko drugačno zgodbo. Pravijo, da fantje in dekleta delajo po 16 ur na dan, zato pa dobijo na mesec okoli 800 evrov. Povedo nam tudi, da v prikolicah za žičnato ograjo po vsej verjetnosti ne spijo več, saj so policisti lansko leto večkrat izvedli racijo in odgovorne tudi oglobili. A kljub temu je v okolici prikolic zaznati znake življenja. Poleg kant za smeti je v bližini tekoča voda, kuhalnik, mize, stoli in cel kup najrazličnejših obuval, nemarno spravljenih pod vrati ene od prikolic, ki so zaklenjena.

Na Petrolu pravijo, da o prikolicah ne vedo nič. Za čiščenje bencinskih servisov nimajo svojih zaposlenih, imajo pa pogodbe z raznimi čistilnimi servisi, katerih zaposleni čistijo večje bencinske servise ob avtocestah in v večjih mestih. Na Petrolu poudarjajo, da je organizacija dela in najem delovne sile izključno v pristojnosti najetih podjetij, ki morajo izvesti pogodbeno zahtevana dela. "Na najbolj obremenjenih bencinskih servisih se čiščenje opravlja 24 ur na dan, z njihovim delom pa smo zadovoljni," pove Žiga Fišer s Petrola."

Z eno besedo katastrofa. PR služba tega ne more spremeniti. Upam, da tovrstvna "podjetja" pogosto obiskuje delovni inšpektor. Tisti, ki morda poznate razmere v katerih živijo in delajo ti zaposleni "čistilci" - predlagam prijavo na gp.irsd(at)gov.si .
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
To je nekako tako kot tisti slovaški peki v Žitu za 300 eur/mesec, le da ima tu Petrol najete bolgarske čistilne servise.
Da mi začne v Slo na Petrolu nekdo težit po bolgarsko pokličem 113 in naj se oni zajebavajo z njim.

Znanje jezika države kjer delaš ni pogoj službo v tem primeru ? Sploh ker imajo opraviti z ljudmi.A na vratih piše wc v grabljicah
bonk.gif
?
Kot da bi mene zaposlil Nizozemski Shell na njihovi bencinski in bi težil tulipanarjem po slovensko
bonk.gif
.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.475
5.469
113
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
Z eno besedo katastrofa. PR služba tega ne more spremeniti. Upam, da tovrstvna "podjetja" pogosto obiskuje delovni inšpektor. Tisti, ki morda poznate razmere v katerih živijo in delajo ti zaposleni "čistilci" - predlagam prijavo na gp.irsd(at)gov.si .
Petrol se požvižga na zakone in inšpektorje. Če se mu nekaj izplača početi, raje plačuje kazni.

Petrol kljub zavezam k etičnemu poslovanju sistematično nezakonito oglašuje cigarete

Najhujši kršitelj na tem področju je, kot smo že omenili, prav delno državni Petrol. Temu so inšpektorji po podatkih tržne inšpekcije, ki smo jih pridobili z zahtevo po informaciji javnega značaja, med oktobrom 2010 in septembrom 2013 izdali 58 pravnomočnih odločb zaradi nezakonitega oglaševanja tobaka. Petrol je zaradi teh nezakonitosti plačal tudi 119.000 evrov kazni. A to našega največjega ponudnika naftnih derivatov ni ustavilo. Le med oktobrom lani in septembrom letos mu je namreč inšpekcija izdala nadaljnjih 61 pravnomočnih odločb zaradi kršenja protitobačne zakonodaje. Torej je v zadnjem letu dni dobil več kazni kot prej v treh letih skupaj.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Gremo lani na tekmo v Milano in se ustavimo na Petrolu Vrtojba. V istem trenutku pride poln avtobus bugarov z namenom okupacije stranišč in verjetno kraje v trgovini. Na šaltarju dva študenta-fant in punca. Punca kasira, fant pa se postavi na vrata in spušča po 5 ljudi v trgovino, varnostnika seveda ni.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Jest bolgarom na barju ne dam nikoli niti centa. Ko jih hebe, pa me se nikoli nihce ni podrezal za placilo. Mogoce se pa bojijo 100kg+
smile-1.gif

Se bom drug teden sigurno ustavil tam, mogoce me pa pocuka za rokav ta "čiča" da mu mal rebra prestejem hehe.

Jest bom šel tut tja lulat, pa da vidim kdo bo kej po bolgarsko pizdakal
evil.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Ja tako je to,delo so dobili bUlgari,ker oni so zadovoljni z nižjo plačo ker v naši državi ni treba plačevat,komunalo,elektriko,najemnine,ogrevanje in ne rabijo avta in ne plačujejo zavarovalnic in nimajo otrok !

Tako,da bUlgar,bosanci,slovaki itd. oni so najbolši delavci,da imajo peščica za dalši gliser,ker nafta za njega pa tut košta !!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Dobro, da se nekaj en vsaja na WCju, se nima kaj. Slovenec, Bosanec ali pa Bolgar. Se mi pa zdi, da je splošen gnev spet uperjen v napačne. Petrol se dela Šveda, raznorazne agencije, ki lifrajo tujce sem Francoze, delodajalci, ki jih najemajo pod pogoji, " če ti kaj ni OK, lahko jutri greš" budale, tisti reveži pa malo manj kot fehtarjo na sekretih, ki jih kao pucajo za plačilo, ki je na koncu bržkone odvisno precej od tega kar tam v krožnik pade. In teza, da Petrolu nič ne daste, ker tankate tam za ne vem koliko denarja, pač pade, ker Petrolu se kratko malo j*. Če želite Petrolu prst pokazat, greste samo na WC, tankate pa na OMV.