Petrol računa uporabo WCjev

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.966
9.035
113
EU
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, po balkansko je hotel rešit problem, pač babo na moški WC, pa je naletel na nepričakovan odpor in to še od manj vrednega človeka, bolgara.

Da ni slučajno njegova žena Pia iz Big Brotherja
hysterical-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ej, če mene srat kje na poti, komot skeširam par eurov, če lahko lepo v miru rešim potrebo...tako da 70c za mene ni preveč
wink-1.gif
Dokler ne vidiš, kakšen luksuz za 50 centov dobiš v Nemčiji.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ej, če mene srat kje na poti, komot skeširam par eurov, če lahko lepo v miru rešim potrebo...tako da 70c za mene ni preveč
wink-1.gif
Če je nuja, pa nimaš druge možnosti boš dal tudi 10 al a 20 eur, ampak to je izsiljevanje.

Pravzaprav je izsiljevanje že vsakršnje računanje WC-ja, pod pretvezo, da ga morajo čistit. Pa saj čistijo tudi petrolovo trgovino, pa prostor kjer tankaš... Zakaj pa ti pa za uporabo prostora, kjer tankaš, kupuješ in plačuješ ne računajo še posebej čiščenja? Pa to morajo čistit pravtako kot WC.
Ti jaz povem zakaj..Ker je to nizkotno izsiljevanje, srat pač moraš tam in takrat kot te prime, ne moreš da nebi. tisto pijačo, sendviče... in ostalo kar prodajajo na petrolu pa lahko dobiš tudi drugje.

Saj pravim, morali bi bit eni navadni wc-ji zastonj, in drugi bolj luksuzni in čisti za pa plačilo, pa naj se stranka odloči kam gre raje. Ampak to ne bo nikoli, ker bi v tem primeru zastonj wc-ji odžirali stranke plačljivim, kjer nekdo lepo služi. (npr. 70 cent / minuto) Ljudem je pač treba denar izpuliti iz žepa, najlažje takrat, kadar MORA opraviti naravno potrebo.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.668
504
113
41
povsod malo
Ali za teh 70 centov dobiš listek, ki ga lahko unovčiš na Petrolu? Kakor berem ne. Pa teh 70 centov je tudi podlih ponavadi imaš drobiž 50-100 in potem si tam. In ko ti kao on nima za vrnit.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
50c je in dobiš listek zdaj že kar na večini petrolovih wc-jev. Tisti ki je veliko na poti in zna ceniti čist wc ko ga rabi, mu ni problem dat tistih 50c za nek normalen wc.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik flip pravi:
50c je in dobiš listek zdaj že kar na večini petrolovih wc-jev. Tisti ki je veliko na poti in zna ceniti čist wc ko ga rabi, mu ni problem dat tistih 50c za nek normalen wc.
Meni (in verjetno tudi večini) se pa zdi takšna cena oderuška, zato bom šel raje scat v grmovje.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.372
1.758
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ej, če mene srat kje na poti, komot skeširam par eurov, če lahko lepo v miru rešim potrebo...tako da 70c za mene ni preveč
wink-1.gif
Če je nuja, pa nimaš druge možnosti boš dal tudi 10 al a 20 eur, ampak to je izsiljevanje.

Pravzaprav je izsiljevanje že vsakršnje računanje WC-ja, pod pretvezo, da ga morajo čistit. Pa saj čistijo tudi petrolovo trgovino, pa prostor kjer tankaš... Zakaj pa ti pa za uporabo prostora, kjer tankaš, kupuješ in plačuješ ne računajo še posebej čiščenja? Pa to morajo čistit pravtako kot WC.
Ti jaz povem zakaj..Ker je to nizkotno izsiljevanje, srat pač moraš tam in takrat kot te prime, ne moreš da nebi. tisto pijačo, sendviče... in ostalo kar prodajajo na petrolu pa lahko dobiš tudi drugje.

Saj pravim, morali bi bit eni navadni wc-ji zastonj, in drugi bolj luksuzni in čisti za pa plačilo, pa naj se stranka odloči kam gre raje. Ampak to ne bo nikoli, ker bi v tem primeru zastonj wc-ji odžirali stranke plačljivim, kjer nekdo lepo služi. (npr. 70 cent / minuto) Ljudem je pač treba denar izpuliti iz žepa, najlažje takrat, kadar MORA opraviti naravno potrebo.

Se moram kr strinjat. In glede tega se res vidi koliko so pred nami Američani, ki jih tako radi označujemo za butaste. Tam se ne plača sekreta. Nikoli.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Petrolov urednik Gregor Lukan je odgovoril na vaše vprašanje!

Vprašanje: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1889821/page/0/fpart/5/vc/1/nt/6 WC-je ste dali v upravljanje Bolgarom?!

Vir: http://www.petrol.si/povej

Odgovor:

Spoštovani,
zahvaljujemo se vam za posredovano vprašanje. Na avtocestnih bencinskih servish uvajamo kavcijski način uporabe sanitarij. S tem želimo zagotoviti višjo raven čistoče v sanitarijah. Kavcijski listek lahko uporabite za nakup blaga ali storitev razen goriv na vseh Petrolovih avtocestnih bencinskih servisih v Sloveniji v roku 60 dni. Podoben kavcijski način uporabe sanitarij je tudi v večini evropskih držav z razliko, da na Petrolu ob nakupu v bencinskem servisu vrnemo celotno vrednost kavcije. Čiščenje sanitarij na avtocestnih lokacijah izvajajo pogodbeni izvajalci.

Lep pozdrav,
Gregor Lukan
Razvoj prodajnega mesta
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik wildude pravi:
Petrolov urednik Gregor Lukan je odgovoril na vaše vprašanje!

Vprašanje: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1889821/page/0/fpart/5/vc/1/nt/6 WC-je ste dali v upravljanje Bolgarom?!

Vir: http://www.petrol.si/povej

Odgovor:

Spoštovani,
zahvaljujemo se vam za posredovano vprašanje. Na avtocestnih bencinskih servish uvajamo kavcijski način uporabe sanitarij. S tem želimo zagotoviti višjo raven čistoče v sanitarijah. Kavcijski listek lahko uporabite za nakup blaga ali storitev razen goriv na vseh Petrolovih avtocestnih bencinskih servisih v Sloveniji v roku 60 dni. Podoben kavcijski način uporabe sanitarij je tudi v večini evropskih držav z razliko, da na Petrolu ob nakupu v bencinskem servisu vrnemo celotno vrednost kavcije. Čiščenje sanitarij na avtocestnih lokacijah izvajajo pogodbeni izvajalci.

Lep pozdrav,
Gregor Lukan
Razvoj prodajnega mesta

zmaga.gif


Hvala za pojasnilo.
bonk.gif


Očitno so Petroli divji zahod. Dobro je vedeti.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Celotno kavcijo dobiš nazaj tudi v Nemčiji, pa še eno leto imaš za koristit kupon namesto 60 dni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.690
6.618
113
No saj teh 60 dni je nepomembnih, če greš srat še itak skočiš potem po eno kavico, pa rešiš kavcijo. Kdo bo pa shranjeval tiste pildeke za celi čas dopusta in potem šel enrkat po sendvič čez par tednov...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na Petrolovih črpalkah z redkimi izjemami WC-ja še nisem plačeval. Imajo pa povsod vzorno čisto. Sem bil pa pred kakim mesecem na OMV-jevi črpalki na Bregani, pred hrvaško mejo. Groza!!! Smrdelo je že kakih 30 metrov pred WC-jem, notri pa tako, da sem skoraj bruhal. Pisoarjev sploh ni bilo, samo neka plehnata stena, ob katero si moral scati, tako kot pred 30 leti v bavarskih pivnicah, ko je bila taka stena uporabna tudi kot bruhalnik. Samo na Bavarskem je po steni tekla voda, na dotični pumpi pa ne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.251
4.751
113
Meni se zdi odgovor korekten, če bo uresničen. WC-ji so strošek, najbolj množični uporabniki (tranzitni turistični avtobusi), pa redko kaj denarja pustijo na počivališču. Kvečjemu kaj zmanjka.
Seveda pri kavciji dobiš nek pildek in račun, ne pa neke bolgarke, ki te dreza pod rebra, da vrzi nekaj na krožnik. Fino bi bilo, če bi te zadeve pri nas in v tujini laufale na še kaj drugega kot na drobiž. Npr na kreditne kartice, ki imajo NFC.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kavcija. Oni nabavljajo robo v Mercatoju in nabijejo gor 103% marže. Npr, Milka čokolada z celimi lešniki 1,03 EUR Mecator, Petrol 2,10. Tako te še 1x nategnejo. Smo ne sedaj vsi ustavljat na pasu za počasna vozila in za ograjo hodit na minus dva deci.
nahrung002.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.465
3.526
113
No da lepo razložim. Nemci imajo 2 vrsti WC jev na avtocesti.
Enega normalnega na počivališčih brez oskrbe. Za lulat je ok.
Pa premium od Sanifera kjer je kavcija 70 centov in dobiš pildek za 50 centov
Tako da je na potezi Dars da zgradi počivališča z WC ji
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.596
290
83
www.kacnje.eu
Ker sem se ravno zadnjič precej vozil po A in N ... naletiš na zelo urejene WCje, ki so plačljivi, pa na "sprejemljivo urejene", ki so tudi plačljivi, prav tako pa tudi na zastonjske, ki pa so marsikje pod našim nivojem sprejemljivosti.
Povezano s slednjim - novo počivališče ob novem delu avtoceste v N - pisoarji so štirje skupaj (brez kakšne dilce vmes), so pa tako stisnjeni, da sem oba zravenscalca kreko premaknil, ko sem se hotel pririniti do pozicije od koder mi nese
10.gif

Sama stranišča pa umazana in smrdljiva, umivanje rok pa ravno za hrbtom scalcev in ker je ozko, te vsak rukne.
Res čudno, da so na novo postavili tako stisnjeno zadevo.
So pa tudi res lepo urejena - vedno plačljiva (običajno s kavcijo). Je pa kavcija podobno kot je nad mano napisal - izdelki so svinjsko dragi in z vsakim nakupom spet lepo (pre)plačaš.
cool-1.gif
 

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
159
0
16
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Kavcija. Oni nabavljajo robo v Mercatoju in nabijejo gor 103% marže. Npr, Milka čokolada z celimi lešniki 1,03 EUR Mecator, Petrol 2,10. Tako te še 1x nategnejo. Smo ne sedaj vsi ustavljat na pasu za počasna vozila in za ograjo hodit na minus dva deci.
nahrung002.gif

Nategnejo? Pa sej vsi vemo, da so cene precej višje na Petrolu. Pa sej te nihče ne sili, da kupiš pri njih. Je pa precej praktično kupovat na Petrolu...mislim, če ti na avtocesti zasede čokolada, lahko tudi odviješ dol v prvo vas, najdeš trgovino in kupiš čokolado...lahko pa se ustaviš na Petrolu, kupiš in ne trošiš časa....torej,. če želiš privarčevati čas, pač plačaš malo več. To ni noben nateg, ampak preprosta odločitev.

Nategnt se ljudje pustijo, ko v Telekomovem centru namesto HTC ali Samsunga kupijo iPhone....to je nateg. Na suho.
 
Nazadnje urejeno: