Petrol računa uporabo WCjev

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Citat:
Uporabnik grenivka pravi:
Spoštovani!

Zahvaljujemo se vam za vašo informacijo.
Na Petrolovih bencinskih servisih je uporaba stranišč brezplačna. Na bencinskem servisu Lukovica in na še nekaterih smo čiščenje zaupali podjetju, ki se ukvarja s čiščenjem stranišč. Na vseh straniščih, katera čisti to podjetje, je nameščeno obvestilo, na katerem vas seznanjamo o brezplačni uporabi stranišč. Torej čistilci ne smejo zaračunavati uporabe.
Poleg tega morajo zagotoviti čistočo in potrebni material na stranišču (papir, milo,..).

Vaše pripombe smo posredovali pogodbenemu partnerju in jih opozorili na postopke njihovih zaposlenih. Upamo, da se podobni primeri ne bodo ponovili.

S spoštovanjem,
Tomaž Jamnik
Področje maloprodaja



vir

To še velja? Včeraj sva se z drago vračala z morja, dotankala na Barju, spila kavo in se šla olajšati (draga je noseča). Ker je bila vrsta pred ženskim WCjem dobesedno do konca pločnika pred WCjem, moški pa je bil praktično prazen, sem hitro prijel drago in jo odvlekel na moški WC, da bi se olajšala v eni izmed praznih moških kabin. Takrat je prirohnel nek starejši čiča in začel kričati v nekem čudnem jeziku (baje bolgarščina), drl se je ko jesihar in občutek sem imel, da naju bo pretepel na licu mesta. Občutek sem imel, kot da bi bila med nekimi primitivci v neki tretje razviti državi. Že mi je padala tema na oči, da ga zabijem v jašek od sekreta, pa sem se hitro spomnil, da bi znal tisti kvazi varnostnik v odbojnem jopiču na WC-ju, ki je gledal izpod čela, tudi "njegov" in da ima še kje zadaj pajdaše. Skratka tip je naredil celo štalo. Ko je draga končno prišla na vrsto na ženskem WC-ju, pa jo je neka starejša ženska, ki sedi tam poleg krožnička, kamor ljudje odlagajo kovančke, dreznila pod rebra in od nje zahtevala prispevek.

Takoj sva šla k prodajalcu na Petrolu, ki mi je prijazno povedal, da razume situacijo, da imajo WC-je čez neki Bulgari in da bo posredoval moje ogorčenje nadrejenim.

Kako je s tem? Priznam, da mi je čiča konkretno dvignil pritisk in da sem še cel večer razmišljal o tem, da bi se danes vrnil s kakšnim kijem v avtu. Komu lahko posredujem neljubi dogodek?

In ti delaš zdraho, češ da nisi kriv, ja tipično za Slovence, nikol nič krivi, čeprav so
bonk.gif

Pravila so pravila.
Je blo napisan, narisan
grin1.gif

In pol poslušam, kak so Romuni, Bolgari, pokvarjen narod, to je še en način kako krivdo zvalit na druge in pol ugotoviš, da je tak narod po krivem obtožen prav prijazen.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pa so izdajo račun za plačan WC? Po novem letu bodo imeli davčno blagajno?
Potrebno jim je ustreznega inšpektorja poklicati in naj se bode z njimi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Poskusiti ni greh. Utaja davkov, FURS je še najbolj tečen. Sedaj so okrepljeni še s cariniki in ti so bili navajeni gledati raznorazne ljudi na meji.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Če se bi šlo za privat firmo, MOL recimo, potem bi rade volje, svojih pa že ne bodo jebali?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Ne me narobe razumet, se popolnoma strinjam s tabo ampak to kar midva piševa je teorija, praksa je pa kar daleč stran od tega, žal.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Ljudje smo si različni.

Meni je najbolj pomembno pri potovanju, da so wc-ji čisti! In mi ni problema dat 70 centov.

Medtem, ko eni samo gledajo, kako se bodo prešvercali mimo, al pa šli srat za prvi grm, ker je ta cena lopovščina. Ni pa jim problema recimo dat par minut pozneje 1,5 € za rjavo brozgo (po kateri bodo na naslednjem postajališču spet najbolj glasni).
grin1.gif

100x podpis pod tole
467716-post_slo.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Pa je 70centov za WC zagotovilo, da je dejansko vse tip top na sekretu, tako kot bi imel doma, da bi še cesar šel sem srat?
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Kaj je prijaznega na njih a to:
- da kampirajo sredi avrocest?
- da organizirano beračijo?
- da se ob 11 zvečer pripeljejo na dvorišče v kombiju in se odpravijo spat, ko jih vprašaš, če vedo, da so na privatnem dvorišču ti začnejo grozit tako, da jih izpred bajte spravijo šele policaji - če ni me prijazno vprašali bi jih pustil prespati.
- da kradejo - svakinji so pod pretvezo da so žejni ukradli tablico in mobi
- da odžirajo delo Slovencem - sosed je vedno najemal Slovence lani in letos je najel bolgare ker so ti pripravljeni delati za 2 € naspram našim, ki so želeli 3€/h.
-
-
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28

Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Ljudje smo si različni.

Meni je najbolj pomembno pri potovanju, da so wc-ji čisti! In mi ni problema dat 70 centov.

Medtem, ko eni samo gledajo, kako se bodo prešvercali mimo, al pa šli srat za prvi grm, ker je ta cena lopovščina. Ni pa jim problema recimo dat par minut pozneje 1,5 € za rjavo brozgo (po kateri bodo na naslednjem postajališču spet najbolj glasni).
grin1.gif

Saj se ne gre zato, da bi kdo ne hotel plačati, gre se za odnos in če bi bila moja noseča in bi morala čakati v vrsti, bi jo spravil na moški skret pa četud se 10 bolgarov razpoč kvečjemu bi jaz kakega poču pa čeprav se nisem tepu od osnovne naprej. Če mi ni v A težko neki plačat mi tud v Slo ni, ampak v A lepo pozdravijo ti da v roke osvežilni robček in se za keš tud zahvalijo - pa ne komplicirano, če gre ženska na moški wc.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Malce jeze bi lahko tudi sresel na vse babe na babjem WCju, verjetno marsikatera ve, kako je biti noseč, pa vseeno niso spustile noseče ženske naprej? Bolgar je pač moški in tega ne razume, ampak ženske pa bi morale biti bolj sočutne.

Si jim povedal svoje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.392
5.421
113
to se pa strinjam! Čeprav moram reči, da jaz ko sem bila noseča, so me tudi spustile naprej, pa jaz jih tudi. Pa vse tiste mame, ki jim 2 letniki cincajo po nogah, da jih lulat, pa ne veš a lahko zdrži še 5 minut ali pa še 5s ne. Spomne se itak tik pred zdajci, da ga tišči... Kar se mene tiče, bi tele zaslužile najmanj enak gnev, pa čeprav so bile morebiti Slovenke, morda celo Avstrijke in Nemke.

Drugo pa, naj Petrol špara. Meni moti, da se ena za mano dere, naj dam nekaj denarja. In ne, ne dam jim. Zakaj fehtarijo na že obupan način je jasno, kar tako zasluži, zasluži ostalo je pa boj sužnjelastniško razmerje najbrž. Ampak to ni moj problem, ne praven ne moralen, Petrol bo pač moral drugje začeti šparati, ker jaz grem lahko tudi drugam tankat, jesti in lulati, kjer imam mir. In da nimajo s tem nič, je navadno sprenevedanje ali pa so še slabši gospodarji, kot naši politiki. Nimajo nobenega vpliva, kdo po njihovih servisih dela in kako, ja. Malo morgen.
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Dobro, da se nekaj en vsaja na WCju, se nima kaj. Slovenec, Bosanec ali pa Bolgar. Se mi pa zdi, da je splošen gnev spet uperjen v napačne. Petrol se dela Šveda, raznorazne agencije, ki lifrajo tujce sem Francoze, delodajalci, ki jih najemajo pod pogoji, " če ti kaj ni OK, lahko jutri greš" budale, tisti reveži pa malo manj kot fehtarjo na sekretih, ki jih kao pucajo za plačilo, ki je na koncu bržkone odvisno precej od tega kar tam v krožnik pade. In teza, da Petrolu nič ne daste, ker tankate tam za ne vem koliko denarja, pač pade, ker Petrolu se kratko malo j*. Če želite Petrolu prst pokazat, greste samo na WC, tankate pa na OMV.

zmaga.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Če smo v Sloveniji je treba delati po naši zakonodaji,kar pa teli bulgari itak ne delajo.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Malce jeze bi lahko tudi sresel na vse babe na babjem WCju, verjetno marsikatera ve, kako je biti noseč, pa vseeno niso spustile noseče ženske naprej? Bolgar je pač moški in tega ne razume, ampak ženske pa bi morale biti bolj sočutne.

Si jim povedal svoje?

Zgodbo poznamo samo skozi oči avtorja posta.
Bolgar bi verjetno imel drugačno. On ima navodila, da se spoli po straniščih ne smejo mešati, sicer...bodo penali, bo ostal brez službe, mogoče brez delovne vize, od katere je odvisna familija, speča v kakšnem kombiju...

Jaz mislim, da bi gospa z lahkoto prosila v ženski vrsti in bi jo vidno nosečo (?) spustile naprej vse nacionalnosti. Ampak tip je bil iznajdljiv, zvlekel jo je na moški sekret, zdaj pa bi Petrol prijavil ombudsmanu. Aja, pa še vrnil bi se in prebutal Bolgara.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Ja, po balkansko je hotel rešit problem, pač babo na moški WC, pa je naletel na nepričakovan odpor in to še od manj vrednega človeka, bolgara.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pa je 70centov za WC zagotovilo, da je dejansko vse tip top na sekretu, tako kot bi imel doma, da bi še cesar šel sem srat?
70 centov za WC je lopovščina, pa če bi imeli zlate školjke.
Predlagam da uvedejo WC-tipi topi, zglancan, po 70 centov ali poljubno, in pa še par tistih, kot jih imajo na gradbiščih na štrbunk zastonj, pa naj tisti, ki bi rad imel vse čisto plača, tisti, kateremu je vseeno pa naj serje tam v tisti kabini zastonj. Vzdrževanje tistega plastičnega wc-ja pa ni tako drago, da nebi mogli vkalkulirat v ceno proizvodov, tako kot to znajo z elektriko, ogrevanjem.....pa stroški zaposlenih
Naj imajo ljudje izbiro.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.554
113
Ej, če mene srat kje na poti, komot skeširam par eurov, če lahko lepo v miru rešim potrebo...tako da 70c za mene ni preveč
wink-1.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Meni imajo najboljši sistem Avstrija, Nemčija in Švica (na avtocestah). Za WC na avtomatu plačaš listek 0,5 ali 1 € dobiš kot dobroimetje, ki ga na blagajni lahko potem vnovčiš.
saj na primorskem ga imajo. v gorici in na uni pumpi takoj za fernetiči.