Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Borovnica, a se da preverit povezavo s Holandijo, nikakor ne dela. SMSi grejo skoz, pogovor pa ne. Mislim, da je vedno operater Vodafone, problem dela klic od tam v Slovenijo. Tudi ko sem bil v roamingu s SiMobilovim telefonom, je bil isti problem. Klici z Boba v Holandijo delajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Holandija?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, pač nasmejal si me, saj vem kaj si mislil. Si mogoče probal menjati operaterja ročno? mogoče je roaming s katerim drugim.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Mah roaming niti ni problem. Boba imam za privat in eden od teh, ki vedo številko, je na Vodafonu na Nizozemskem, ne morem ga gnjavit, da zaradi tistih parkrat, ki glavna številka (SiMobil) ne dela, menja operaterja.
 

pikoli

Pripravnik
13. avg 2008
73
0
6
Sam sem na bobu trenutno že dober mesec in imam eno težavo. Pri pogovoru, mi sogovornika velikokrat "prekine", npr. vsakih 5-10s ga za 1 s ne slišim, kar je seveda zelo moteče. To se dogaja v LJ-bežigrad, center, kjer ima signal itak "vse črtice". Vklopljen pa imam GSM only. Pred tem sem bil od vedno na mobitelu, in nisem imel res nikoli kakršnih koli problemov z signalom, prekinjanji... Glede na to, da je omrežje simobilovo, tega nisem pričakoval. Se to še komu dogaja? Morda komu, ki je pri simobilu?

Je možno, da simobil bob-ove klice obravnava nekako "low priority" in za to prihaja do tega?
kakšen predlog dobrodošel
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz tega nisem opazil v Mb.

Kakšen pa imaš telefon? "pametno" čudo?
 

PRINCESKA

Pripravnik
29. okt 2011
361
2
16
Citat:
Uporabnik pikoli pravi:
Sam sem na bobu trenutno že dober mesec in imam eno težavo. Pri pogovoru, mi sogovornika velikokrat "prekine", npr. vsakih 5-10s ga za 1 s ne slišim, kar je seveda zelo moteče. To se dogaja v LJ-bežigrad, center, kjer ima signal itak "vse črtice". Vklopljen pa imam GSM only. Pred tem sem bil od vedno na mobitelu, in nisem imel res nikoli kakršnih koli problemov z signalom, prekinjanji... Glede na to, da je omrežje simobilovo, tega nisem pričakoval. Se to še komu dogaja? Morda komu, ki je pri simobilu?

Je možno, da simobil bob-ove klice obravnava nekako "low priority" in za to prihaja do tega?
kakšen predlog dobrodošel

To je krivo Simonmobilovo omrežje!
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Isto, mama pravi, da ji je začelo prekinjati med pogovori, sem probal še na Androidu (ona ima Nokio E71) in je stvar enaka. Ravno tako Ljubljana. To se menda pojavlja zadnja dva tedna.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Tole preprosto NI mogoče. To se dogaja le pri zeleno-rumenih. Sicer pa težava je gotovo še v tem da je zadeva na novo. Ali pa to, da imajo klici/SMS/prenos podatkov Si.mobilovih uporabnikov prednost. Sicer pa se bo gotovo kdo od Si.mobilovcev oglasil.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Prekinja lahko točno toliko kot pri Si.mobilu,.. kje točno naj bi to bilo? Tretja klet?
b
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Borovnica, osmo nadstropje na balkonu, vidna antena.


Tado, ne nabijaj neumnost po nepotrebnem, OK.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
A ma še kdo težave z MMS-i? Nekako mi ne uspe poslati MMS-a iz mojega HTC-ja Touch 2. Probal sem že vse možne nastavitve, prej, ko sem imel Mobitel, mi je delalo normalno, sedaj pa noče poslati. Še kdo s podobno težavo?
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Nastavitve same mi je že sam telefon prenesel in internet mi deluje normalno, edino MMS-ov mi noče pošiljati. Pa sem prejete nastavitve zbrisal, na novo ročno vpisal pa kljub temu ne deluje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik neo32 pravi:
Nastavitve same mi je že sam telefon prenesel in internet mi deluje normalno, edino MMS-ov mi noče pošiljati. Pa sem prejete nastavitve zbrisal, na novo ročno vpisal pa kljub temu ne deluje.

Velika verjetnost je, da imas kaksne nastavitve napacne ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Meni MMSi niso delovali, dokler si nisem iz strani naložil nastavitev.

Že pred tem so bile v nastavitvah bob.internet, bob.mms, vendar mmsi niso delovali, po vnosu iz interneta pa je takoj začelo delati.

Očitno si je telefon preveč zapolnil mobitel in ni takoj prijelo.

Enako je bilo tudi pri kolegu na samsungu, na oko je izgledalo vse pravilno, delovalo pa ni.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Borovnica, osmo nadstropje na balkonu, vidna antena.


Tado, ne nabijaj neumnost po nepotrebnem, OK.

je možno da je na sečišču več baznih postaj? to bi lahko bil razlog
frown-1.gif

b
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Dvomim, razen če ste kerga hudiča v šiški vklopili. Problem je večinoma nasproti Mercator centra in naproti Slovenija Avta. Pojavlja se tudi drugje, samo tukaj pač največkrat telefon dela in je zato bolj očitno.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.