Neurja 2008

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
Mah bliska in grmi že dve uri skupaj.
Jaz bom izklopil comp in šel spat
tongue-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
no, mi je pa zdele luč full požmrkala, pa precej grdo se bliska, no ...
tongue-1.gif


je pa res, da bom tudi jaz šel spat, jutri bom dal nove fotke na blog.
tongue-1.gif


lahko noč, predvsem pa upam, da bo mirna, in da bodo strele in gmljenje le prijetna zvočna kulisa.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ravno me je zbudil naliv in to zagledam na satelitski sliki:



Še animacija:



Srčno upam, da ne bo pol Slovenije ostalo brez streh... Držite se Alterjevci!
 

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Posavje- Toča

Upam da ne zbije preveč...

Kar dobesedeno me je iz pojstle zapodlo zjutraj ko je po strešnem oknu začelo tolčt pa po žlebih...

Z najboljšimi željami, alcyx



Gre pa toča z vetrom in je v obliki srninih iztrepkov...


V naših koncih bo zanimivo na zavarovalnicah kajti večina ljudi imamo zavarovan tudi pridelek in le tega je v našem koncu ogromno. Veliko bo škode na sadju in grozdju.. Samo se bojim da bi nam bližnjo smeko utrgal...
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Litija ob 4.45 je pihal zelo močan veter, čez približno 10min je začela majhna toča padat, lilo je kot iz škafa. Bliskalo in grmelo je kot pri norcih.
Važno da smo preživeli
cheer.gif
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
V hribovju nad Zagorjem je bilo od pol petih do petih tudi zelo pestro. Prvič v življenju me je zbudila narava. Do sedaj prespal vse potrese, neurja in podobno. Danes je pa tako pihalo in grmelo da je bil kar joj.

Večje škode v okolici ni videti, edino po cestah je polno listja, manjših vej, peska in nekaj kamenja. Zaprta pa je cesta Izlake-Trojane (verjetno zaradi podrtega drevesa). Tako da možno da je v dolini huje.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tudi LJ je dobro lilo tam okoli pol petih, sem že mislil, da je toča. Bliskalo pa je tako, da se "žarnica" sploh ni izklopila.Strobo nonstop v eno.
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Tudi LJ je dobro lilo tam okoli pol petih, sem že mislil, da je toča. Bliskalo pa je tako, da se "žarnica" sploh ni izklopila.Strobo nonstop v eno.
grin1.gif

Jup, sem kar gledal okol 5h skozi okno, bolš efekt k v diskaču...
Sem pa prvic vidu tako dolg "strobo efekt" iz strele oz. bliskanja.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Ponoči spet toča v okolici Lenarta, ampak tole ni blo nič v primerjavi z včerajšnjim popoldnevom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
V ljubljani se je bliskalo od 4 do 4:30. Ob 4:40 sva se odpeljala proti vzhodu.
Ob 7 me pokliče in reče da je konec šihta ker je povsod voda in neumnost (izlake)
Vseeno če bi bila doma (sva kar nekaj časa čakala ob 4:20 če so bo umirilo)
čakam poročilo iz zasavja....(plazovi vem da so...)
Pločevina rules (še vedno sem pristaš cegla in ne pločevine, čeprav nekateri....)
Ciglov ti nekaj dol vrže, pločevino po vsej verjetnosti celo...
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Litija ob 4.45 je pihal zelo močan veter, čez približno 10min je začela majhna toča padat, lilo je kot iz škafa. Bliskalo in grmelo je kot pri norcih.
Važno da smo preživeli
cheer.gif

Meni se je tudi zdelo, da je bila vmes toča.
bonk.gif
Pihalo in streljalo kot noro.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Tako bom rekel... Pri nas smo navajeni hudih neurij, močnega , tudi orkanskega vetra (bajta na vrhu hriba), navajeni močnih nalivov, grmenja, udarov strel v okolici... To je vse ok, bajta je zgrajena za take razmere, tudi na vinograd to nima nekega neposrednega vpliva.
Glavni problem je toča. Če je bajta robustna in so okenska stekla vzdržala, super, ampak poljščin in vinograda pa ne moreš zaščitit. Za nameček že vsaj 15 let nismo meli prave toče na našem območju, pa še takrat se je dalo preživet, pred tem pa verjetno spet 15 let. Glede na to nismo niti razmišljali o zavarovanju...
Celotno območje v naši okolici je kmetijsko, če se ukvarjaš izključno s kmetijstvom in ti taka toča oklesti celoten pridelek (recimo pšenice, koruze in ostalih poljščin) potem ne vem kaj ti preostane. In takih zgodb bo sedaj ogromno.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
ksz

v času neurja sem bil na Goričkem (pri Avstrijski meji) kjer pa ni padlo niti zrno toče ... samo ene 20minut dežja smo doživeli ... so domačini povedali, da vedno ob hujšem neurju zaženejo zvonove na cerkvenem turnu in, da jim pomaga ... in zgleda, da je res ... povsod okoli po prekmurju je tolko kot noro ... tam ko pa sem jaz bil pa je samo deževalo ... edino elektrike je zmanjkalo za ene pol ure
Goričanci zvonijo, avstrijci pa tačas pač streljajo proti toči. Vedno isto.
smirk-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Meni se je tudi zdelo, da je bila vmes toča.
bonk.gif
Pihalo in streljalo kot noro.
Je bila toča, ker imam strešno okno in sem prav gledal. Bila je v velikosti lešnika, padala je pa zelo kratek čas