Neurja 2008

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.799
2.356
113
Pomurje
Okrog 5 je zasula suha toča G. Radgono in je padala par minut.
Še sedaj se v žlebovih, seseda in topi toča.

Kaj češ gorice so totalka, prav tako vse ostalo. Je pa bil le en pas suhe, okolica ni tako fejst fasala.

Čestitke Veluxu, da so okna zdržala bombni napad.
Kaj bi le bilo če nebi.
redface-1.gif


Pa klicali so me iz parka v Radencih, da je oz. bo, par 100m3 hlodov za odpeljat, je baje celega spipalo.

Lp
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.855
4.365
113
totalni...... kle se je iz Kamnika dvignilo in šlo proti štajerski... samo ena streha je ostala cela v temu koncu...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
Tako bom rekel... Pri nas smo navajeni hudih neurij, močnega , tudi orkanskega vetra (bajta na vrhu hriba), navajeni močnih nalivov, grmenja, udarov strel v okolici... To je vse ok, bajta je zgrajena za take razmere, tudi na vinograd to nima nekega neposrednega vpliva.
Glavni problem je toča. Če je bajta robustna in so okenska stekla vzdržala, super, ampak poljščin in vinograda pa ne moreš zaščitit. Za nameček že vsaj 15 let nismo meli prave toče na našem območju, pa še takrat se je dalo preživet, pred tem pa verjetno spet 15 let. Glede na to nismo niti razmišljali o zavarovanju...
Celotno območje v naši okolici je kmetijsko, če se ukvarjaš izključno s kmetijstvom in ti taka toča oklesti celoten pridelek (recimo pšenice, koruze in ostalih poljščin) potem ne vem kaj ti preostane. In takih zgodb bo sedaj ogromno.
Zavarovalnice so profitne firme zato se kmetijci na njih ne moremo zanašati ob trenutnem sistemu zavarovanj!
Zavarovalne premije za nekatere posevke so kljub subvenciji v zadnjih 2 letih astronomske. Če se toča pojavlja v zgodovini na 10-15 let tudi na 5-7 zavarovanje nekaterih kultur nikakor ni smiselno.
Zavarovalnice opravičujejo visoke premije, malo je zavarovanih površin in ko udari je hudo vkolikor tega nimaš v svoji podzavesti in si pripravljen in sposoben krizo prebroditi. Vkolikor gre za živinorejski obrat je to najteže saj lahko kmetija ostane brez krme.
Vkolikor bi večina vse zavarovala in bi se premije vkarkulirale v ceno proizvoda, k temu doda še trgovska marža svoje in končni kupec plača nekajkratno...
Imamo pa mednarodno tudi dumpinško konkurenco zato gredo stvari svojo pot. Pri prodajnih venah enostavno ni prostora za zavarovanje. Zelo neugodno za SLO kmetijstvo, sploh za tiste, ki jim je kmetijstvo edini vir preživetja. Nek vzajemen sistem pa dvomim da bo kmalu zaživel. Je preveč navzkrižnih interesov.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.799
2.356
113
Pomurje
Groza no, kako je pospravilo!

V gozdovih pa je tako, kot je v Avstriji, ko je šla Ema čez njih. Se pravi, da je morala biti hitrost vetra čez 150km/h.

Lp

off: slika pa ima tako lepe barve, da bi jo z užitkom dal na backgraund, če bi bila v normalnem stanju
 

hondas

Pripravnik
4. dec 2007
131
0
16
Dozdeva se mi, da se je tole dogajal na nekem drugem planetu. Pri nas je sicer bil dež in grmelo pa, tudi malo je nagnalo z vetrov in dežjem in s strelam, ampak škode ni ne na objektih ne na njivah. Toče ni bilo.

Najbolj me je šokirala zgornja slika k je vse uničlo (je bil slučajno tornado).

lp
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Zvečer okoli 21:30 pa tja do 22h se je bliskalo in grmelo, ampak ni blo hudega. Okoli 4:30 zjutraj se je bliskalo kot da gre za "light-show" (ne pretiravam!!!) in grmelo ob bliskanju (nevihta tik nad nami). Kasneje še toča, v velikosti graha, padala je dobro minuto, potem se je umirilo tako bliskanje kot grmenje...

Upam, da zdej ne bo več hudega ker se je precej ohladilo, da vsaj toče ne bi blo... Morm pa priznat, da me je zadnje čase zelo strah neurij in neviht, čeprav mi doma skos trobentajo da se nima kej zgodit, tud če streho odnese, bo bajta še cela.... Mnja... Ko človek pogleda take slike, ga je strah vsega....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Iz Dela:
sz5_neurje_skalar_005.jpg

Prelaz Črnivec

se pa po radarju sodeč spet delajo močne padavine. Slabo kaže za tiste, ki so že zdaj brez strehe.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Upam da ne bo več deževalo, ker imam odkopano okol bajte in če mi zasipa niti bager ne pride zraven.
uf-1.gif
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Gozd nad Kamnikom...

O, madona!!!
shocked-1.gif
Tole fotko predlagam za fotko leta. Noro ...

No, na severovzhodnem delu okolice Ljubljane situacija danes zjutraj ni bila tako drastično huda ... Pri nas je odneslo slemenjak in en navaden strešnik je posnelo z roba sosednje bajte. Pa ena nosilna veja hibiskusa na vrtu je šla. Yet two to go, pa ga ne bo več ...
frown-1.gif
(ob vsej škodi drugje je seveda to malenkost). Sicer pa, če ne bi danes ob 4h vstal, po "šusu" z jugovzhoda, ki je sledil light show-u, ki ga je omenila Tjaša, bi že zbijali ven parket okoli oken ...

P.S.: Vse bolj se mi zdi, da se bo v prihodnje gradnja hiš bistveno spremenila in mislim, da bo termin "ekološka hiša" treba nujno razširit v "ekološko-rezistentna hiša". Moja, če jo bom kdaj gradil, kar verjetno, da jo bom, bo zanesljivo taka.
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
(Odvisno od lege/podlage/nadmorske višine hiše.
wink-1.gif
)


Ja, če se bo treba zaščititi le pred s človekove strani zbujenimi naravnimi silami, bo še dobro ...
grims-1.gif