nepoštena praksa?

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
ti pa si smeh.
bolj si ti smeh, ko taka vprašanja postavljaš na "resen" forum

a ti je težko zavrtet telefon in vprašat, zakaj so izdali fakturo, da ni bilo tako zmenjeno (sploh nisi povedal, kako je bilo zmenjeno) itd.

alter ti naj odgovarja in jasnovidno ugotavlja, kako ste se zmenili (v bistvu sploh ne ti, ampak tvoja žena, ki jo je vrtnar pritisnil?)...

to so otroške zadeve taka vprašanja, skoraj neverjetno, da odrasla oseba sprašuje okolico
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
pridemo jutri k teb teptat trato ( ce bi jo imel) , pojutrisnem pa ti fliknem racun.
pa glej, da se ne bos izmikal. :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
vprašal sem, ce je to po novem obicajna praksa. ti pa si skočil ko pes na palačinke.

sem ti napisal, da je tole novo. Do sedaj smo vsaj eno hiso zgradili v lastni režiji... brez problemov in zapletov. Z mnogimi podizvajalci, dosti jih je tudi zastonj prislo na ogled. in podobno.

Kaj ti ni jasno?
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
vprašal sem, ce je to po novem obicajna praksa. ti pa si skočil ko pes na palačinke.

sem ti napisal, da je tole novo. Do sedaj smo vsaj eno hiso zgradili v lastni režiji... brez problemov in zapletov. Z mnogimi podizvajalci, dosti jih je tudi zastonj prislo na ogled. in podobno.

Kaj ti ni jasno?
živimo v vedno bolj grobem kapitalizmu

ljudje "cenijo" svoje delo, nič ni več zastonj

sam kosim travo, pa kaj obrežem, preštiham itd. brez predračuna

če pa afne guncaš glede ureditve vrta in to je stroka pa to stane, tudi če nekdo pride malo pogledat in potem svetuje ustrezno vegetacijo, postavite, ureditev

pokliči po telefonu pa se pomeni, lepo kulturno, pa bo morda faktura poniknila ali se skrčila

ljudje so hodlo v šole za urejanje vrta, pridobivali prakso, poklicati ste jih za to, ker sami nimate pojma in ja, to v normalnih primerih plača

al boljše maznit free ponudbo (najbrž še kakšen načrt in število ter tip vegetacije?), da si lahko potem kar sam narediš a ne...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
živimo v vedno bolj grobem kapitalizmu

ljudje "cenijo" svoje delo, nič ni več zastonj

sam kosim travo, pa kaj obrežem, preštiham itd. brez predračuna

če pa afne guncaš glede ureditve vrta in to je stroka pa to stane, tudi če nekdo pride malo pogledat in potem svetuje ustrezno vegetacijo, postavite, ureditev

pokliči po telefonu pa se pomeni, lepo kulturno, pa bo morda faktura poniknila ali se skrčila

ljudje so hodlo v šole za urejanje vrta, pridobivali prakso, poklicati ste jih za to, ker sami nimate pojma in ja, to v normalnih primerih plača

al boljše maznit free ponudbo (najbrž še kakšen načrt in število ter tip vegetacije?), da si lahko potem kar sam narediš a ne...
sfalil si poanto teme.

ni point v tem, da ne znamo kosit.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
turistki prišli mimo in eno uro teptale zelenico?

zdaj pa izguba spomina, kaj so se menli...

ko ti kuhinjo narišejo, je tudi treba plačat izris, tudi če mimogrede prideš v salon oziroma zavisi

Kje vi izris kuhinj plačujete? Jaz ga nisem še nikjer, niti tam kjer sem kupil 3 kuhinje v zadnjem času, niti tam kjer jih nisem pa sem primerjal skoraj vse ponudnike v tem cenovnem razredu. Ajde, eno sem v IKEI :D
Res pa da ne kupujem kuhinj za 20k€. Mogoče je tam drugače, čeprav bi si mislil, da glede na marže imajo kar prostora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi in zakon

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Kje vi izris kuhinj plačujete? Jaz ga nisem še nikjer, niti tam kjer sem kupil 3 kuhinje v zadnjem času, niti tam kjer jih nisem pa sem primerjal skoraj vse ponudnike v tem cenovnem razredu. Ajde, eno sem v IKEI :D
Res pa da ne kupujem kuhinj za 20k€. Mogoče je tam drugače, čeprav bi si mislil, da glede na marže imajo kar prostora.
na Lesnini web si lahko samo izrišeš iz fotelja
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.933
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Za ogled / pregled marsikje in marsikdo računa. Ampak to vedno jasno povejo vnaprej, da se tudi na podlagi tega lahko odločiš ali boš sploh naročil ogled. Vsaj jaz sem imel vedno takšne izkušnje. Če bi mi po ogledu, ko bi zavrnil njihovo ponudbo poslali račun za ogled... pa samo smeh :valjamse: To je navaden nateg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
živimo v vedno bolj grobem kapitalizmu

ljudje "cenijo" svoje delo, nič ni več zastonj

sam kosim travo, pa kaj obrežem, preštiham itd. brez predračuna

če pa afne guncaš glede ureditve vrta in to je stroka pa to stane, tudi če nekdo pride malo pogledat in potem svetuje ustrezno vegetacijo, postavite, ureditev

pokliči po telefonu pa se pomeni, lepo kulturno, pa bo morda faktura poniknila ali se skrčila

ljudje so hodlo v šole za urejanje vrta, pridobivali prakso, poklicati ste jih za to, ker sami nimate pojma in ja, to v normalnih primerih plača

al boljše maznit free ponudbo (najbrž še kakšen načrt in število ter tip vegetacije?), da si lahko potem kar sam narediš a ne...
če kaj pa je res slaba stran kapitalizma da ljudje cenijo svoje delo ja :valjamse:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Zavrneš račun (takoj) s priporočeno pošto (lahko še s povratnico), da imaš dokazilo, da si ga res zavrnil in to je to. Obrazložitev zavrnitve je, da nisi naročil storitve, da si naročil ogled lokacije in pripravo ponudbe in nikoli nisi bil seznanjen s tem, da se ogled za pripravo ponudbe plača.
Pogoj je seveda, da tebe ali žene res nista seznanili s tem, da bo ogled plačljiv, tako da preglejta morebitno komunikacijo po mailu, da ne bo kasneje problemov.

Se sicer strinjam s tistimi, ki menijo, da bi morali tudi priprave kakšnih zahtevnih ponudb računati, ampak, to se pove predno prideš k stranki in predno začneš delat, ne pa, da nič ne rečeš in post festum pošlješ račun...
Z vsem se strinjam, ampak trg danes deluje tako, da se storitev ogleda potem vkalkulira v ceno kasnejše storitve. Običajno zahtevnejši projekti niso poceni in potem ni problem teh nekaj stotakov pokrit v ponudbi. Jeba je edino če je prometa bolj malo in začeš žibeti od ponudb, ampak to je potem le še en žebelj v krsto.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in sixpower

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Mislim, da najmanj kar bi bilo, da bi ti dala vedeti, da ogled in izmero zaračunajo, kar bi verjetno tudi vprašal o kakem znesku je govora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
ja, sej bomo rešli, zanimalo me je samo če kaj novega na trgu, pa nisem vedel.