Neurja 2008

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Mogoče ne bi bilo neumno teh slik označit, da jih ne boš jutri zagledal na 24ur.com ....

Se še nikoli nisem ukvarjal z označevanjem slik. Oziroma nimam pojma kako se to naredi :D
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.903
3.024
113
a je kdo iz primorskega konca gor ....da umaknem avto če bo kaj bolj trdega padalo v Ljubljani
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
mah, meni je že prejšnji teden veter zabrisal kontejner za smeti v avto, tako, da le še čakam, da bo konec teh ujm in odpikam na zavarovalnico uveljavljat škodo.

Cifra, prosim za nasvete
grin1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
No, sedaj v LJ že malce grmi in nežno pada. Sem ravnokar opazil vodeno strelo! Folk, čuvajte se!
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Se opravičujem, ker nisem uporabil še worda. Mislil sem vodéna. Izgleda pa tako, da jo vidiš ko rukne v neko hišo, bliska pa ne slišiš. Ne vem, kako bi povedal. Dejansko se po nebu šeta nek naboj in nato samo pade (užge) v naključno 'tarčo'.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Mejduš, v okolici Lenarta (Jurovski Dol) smo bli 4 ure brez elektrike, baje je bil prekinjen daljnovod za prekmurje. Naš vinograd je katastrofa, pridelek bo vsaj za 50% manjši, kvaliteta pa vprašljiva. Na nekaterih trsih ni ostalo praktično nič listja. Na drevju je odlomilo 2 veji, dvorišče pa zgleda kot na fronti pismo...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.350
113
Pomurje
Mater nas v G.Radgoni so spet rešili avstrijci ali pa imam res srečo.

Vse okoli nas je eno samo razdejanje, pri nas pa razen toče velikosti lešnika med dežjem in naliva ni bilo nič strašnega.

Lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
V Lenartu smo dobili obisk ministra g Mateta zraven je bil tudi župan g. Kramberger snemala je RTV Slovenija baje bo jutri po TV...
Mislim da so oddirkali v naslednje Mesto.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
V Lenartu smo dobili obisk ministra g Mateta zraven je bil tudi župan g. Kramberger snemala je RTV Slovenija baje bo jutri po TV...
Mislim da so oddirkali v naslednje Mesto.
Ena beseda volitve
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Z drugo besedo: Hvala bogu:). Po tem bombardiranju mi kaj drugega kot intervencija države ne pade na pamet. Bo pa dosti biznisa za kleparje in krovce, to pa gotovo. Cene hrane bojo očitno spet šle gor, kdor ni pobral pšenice (pri nas cca. 50-70% kmetov) je ostal brez pridelka, od koruze so ostala stebla, vinogradi in sadovnjaki pa so prerešetani.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Še eno poročanje z okolice Kamnika, prej ni šlo, ker ni bilo elektrike.

Nam je podrlo dimnik in plošča z dimnika je prav lepo preluknjala streho, tako da sem celo popoldne prekival streho. Je bilo pa v naši vasi še nekaj podrtih dreves in rahlo poškodovanih streh, severneje pa je bilo res divje. Nikoli si nisem mislil da se tudi pri nas lahko naredi tako opustošenje. Osnovno šola kjer sem nekaj časa treniral atletiko je odprlo kot konzervo... Sicer se nisem prepričal na lastne oči, ampak v okolici Nevelj je veter polomil cel predel gozda...
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

v času neurja sem bil na Goričkem (pri Avstrijski meji) kjer pa ni padlo niti zrno toče ... samo ene 20minut dežja smo doživeli ... so domačini povedali, da vedno ob hujšem neurju zaženejo zvonove na cerkvenem turnu in, da jim pomaga ... in zgleda, da je res ... povsod okoli po prekmurju je tolko kot noro ... tam ko pa sem jaz bil pa je samo deževalo ... edino elektrike je zmanjkalo za ene pol ure