Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.829
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
težko je ugotovit v trgovini kaj je dobro in kaj ne...

Cena ne laže
wink-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
nisem mislil na to. Cena ni v tem pomembna. Recimo da imama midva enaki kosilnici, enakih oznak, enake cene in ima eden (recimo)pogon drugačen od drugega proizvajalca-kooperanta in posledično eden se kvari, drugi ne. Pri lakserici sem moral zamenjati komplet "palico".... je bila menda Španska in menda so te slabše od Japonskih. In ko sem kupoval, mi ni na pamet prišlo, da bi spraševal čigavi deli so vgrajeni... pa tud če bi, trgovec tega ne bi vedel..
smile-1.gif

Je pa sigurno, da imajo takšne firme več kooperantov za enake dele.
 

bocco

Pripravnik
17. feb 2011
157
0
16
Če morda komu pride v poštev : Iskra XYM188 - 2AJ je zdaj nekoliko ceneje.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Evo, kosilnica na nitko. Po treh letih kupiš drugo.
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_28100.htm

Prav včeraj in danes sem se ukvarjal s to zadevo. Sicer kupljena lani za 99€, ampak do včeraj je še nisem poskusil vžgati.
Malo denarja - malo muzike in očitno marsikaj, kar je nekoliko slabo zamišljeno in še slabše izvedeno:
- nosilni jermeni so takšni, da jih je bolje takoj zagnati v smeti - nastavljanje in uporaba so nekaj najbolj norega, kar sem v življenju poskušal
- pri vžiganju neverjetno rada 'useka' z vrvico nazaj - pri motorki in agregatu nisem teh močnih sunkov nikoli doživel
- stikala so vse prej kakor kvalitetna, pri izklopnem sploh ne veš kdaj se premakne
- zaščita posameznih cevnih delov je pretirano občutljiva, malo grdo jo pogledaš, pa je že vsa spraskana (OK, to je delovna priprava, ni za gledat, pa vseeno)

To so prvi vtisi, mogoče sem pričakoval preveč...

-
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Bo treba res v trgovini pregledovat stvari, kako je vse skupaj sestavljeno. Kakšne neznane firme sploh ne gledam več.
Če pa na kakšni znani , uveljavljeni znamki pogledaš kdo je naredil kakšen sestavni del, pa spet vidiš: made in Korea, made in Kina, made in Taiwan, made in Nikad čuo...itd. Tudi to ni več to. Stara rotacijska Tomos mi laufa že 30let. Ko so prišle prve laksarce in sem jo kupil, mi je laufala cca 20 let..... zdaj ko imam vse druge...nove.... takoj po preteku garancije crkne to, crkno ono.... pa niso firme "čung čang".
uf-1.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.724
369
83
Da malo obudim temo...

Jaz tudi iščem sanohodno kosilnico (kosil bom tudi klanec) in dopade se mi kosilnica Redcoon - Gude 510A, ki ima še mulčenje. Kolikor sem gledal, je to odlična cena za takšno kosilnico. Ima velika kolesa, je dovolj močna, itd...

Zanima me, ali ima kakše pomanjkljivosti (slab motor, itd)? Jo ima kdo doma? Bi dobil kaj boljšega za takšno ceno (280eur)?

Vsako mnenje je dobrodošlo. Hvala že vnaprej. Lp
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ejj... zdej pa ne vem, al so pr nas sami prekupčevalci al kaj.... Pr Avstrijscih 249 ojrov pr nas pa s popustom 393ojrov. Redna cena pa 692 ojrov. Sicer kosilnice ne poznam, tak da nasveta ne bo od mene... si mi pa mal odpru oči, da moj primer izpred nekaj mesecev ni osamljen. Enako sem en del kupoval in pri nas se ni dalo dobiti (propadel uvoznik) ... v švabiji cena 80€... pri nas mi pa pošlje novi uvoznik ponudbo za 130€ sliko (katalog) pa kopira od nemškega prodajalca ... sam ceno so za 50 ojrov dvignli.
Mislim pa, da ne boš nič zaj_ebal če jo boš v Avstriji kupil.... za to razliko v ceni, je že meni žal, ker sem jo pri nas kupil. Če boš klanec kosil, glej, da bo imela zadnji pogon (po sliki sodeč ga tudi ima).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.724
369
83
Kako pa je kaj Güde firma nasploh? Vem, da je Nemška firma. Imajo tudi zastopnika v Sloveniji. Gledam tudi njihovo kosilnico na nitko 1500 B.

Uporablja kdo kakšne izdelke od firme Güde?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.438
5.924
113
pri taščici
Leclerc bo imel od jutri nekaj v akciji.

Proizvajalec: MTD PRODUKT
Model kosilnice: SP 530 BL
Širina reza: 53 cm
Samohodna
Višina reza: 20 - 90 mm
Prostornina koša: 80 l

v katalogu na 11 strani. http://www.e-leclerc.si/cutene...=mobile_katalog

Kakšne so te mtd kosilnice?
dotična naj bi imela B&S motor 625.
Sicer so mi odgovorili da je s pogonom, vendar so nekam sumljiva zadnja kolesa na sliki (enako veliko kot psrednja). Po eni strani bi imel rajši brez pogona.
hvala za mnenja
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.829
113
motor kot tak je super zadeva. Pgon je pa rteba videti od blizu - kolko čang šlanga je na njemu. Takole prek prospekta je težka.

(jaz sem po letu in pol kresnil snežno puho iz Hoferja z B&S motrojem...kresnil v prvo, pa je bil ves ta čas zunaj (pod streho), tako da..kapo dol).

čeprav jaz nikjer na zasledim kak podatek o pogonu? (str. 11)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.438
5.924
113
pri taščici
Baje znajo imeti colske šravfe.
Koliko me stanejo neki osnovni colski ključi, da sploh lahko kaj sam pošravfam? Razen če sravfam s kombinirkam.
Tole s colami bom preveril jutri v lecelrcu.
Glede pogona: prejšnji kosec je rekel da se mu je bolje obnesla kosilnica brez pogona, tako da, če se bo tudi meni tako zdelo, bom pred nakupom preveri koliko je dela da ga odstranim v primeru da bi raje kosil brez pogona.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.976
5.398
113
Colske šravfe se da lepo šravfat z metričnimi gedorami.......problem je šele pr res mejhnih šravfih....tm pridejo prov kombinirke......sam so etak v manjšini pa na nepomembnih mestih tko da jih pomojem šravfaš 1x v dobi kosilnice al pa jikol