Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
To si prilimal sliko srpa. Me bo bolel križ.
evil.gif


Pa na sliki je slama; kaj naj z njo.

Negativno vplivaš tudi na prometno varnost, ker imam del travnika ob dokaj frekventni cesti.
hysterical-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Bolje, da ne bi odprl topica.
Zdaj še manj vem, za katero se odločiti.
uf-1.gif

Potem se ti moram opravičiti, to vsekakor ni bil moj namen.
redface-1.gif


Danes sem nekaj gledal ponudbo po trgovinah in v Merkurju videl zadevo, ki sliši na ime "STIGA Collector 46S" ( http://www.merkur.si/vrt-in-ok...-s-1816101.html )
Ima morda kdo kakšne konkretne izkušnje prav s tem modelom?
Vem da ni TOP, vendar glede na ceno (200€) je res tak 'podn', ali ostaja malo upanja?
Hvala.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Mamo Stiga Collector doma, dela OK, povsem brez težav. Za par EUR sem dokupil plastiko, ki omogoči mulčenje.

Glede husquarne imam pa odlične izkušnje z modelom R 152SV Swivel s Honda motorjem. V sezoni vsak teden cca 2 uri košenja okoli gasilskega doma. Čiščenje na suho, jeseni pranje s paro, pa silikon sprej. Zadeva deluje tip-top, vrhunsko okretna.

Močno svetujem zadnji pogon, če je košnje dosti, sicer je pa Stiga cool za manjše površine, ker je lažja.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Glej saj meni se tudi čudno zdi, amapk sam imam res take izkušnje glede Husquarne - saj po moje je bil "samo" zelo ponesrečena zasnova od začetka do konca - ampak jaz sem s Husquarno opravil...
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Pa saj doktorirat se ne da. Pol motorjev je v isti fabrki narejenih, gištelov je spet ene toliko, ostane razlika kako je prebarvano in sestavljeno. Oboje je bilo pri meni problem, sem pa čez zimo zadevo razstavil in poštimal in sestavil in zaenkrat dela ko urca. Low cost kosilnica iz merkurja - njihova znamka (da ne bo reklame
smile-1.gif
) in MTD motor.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Po mojem je kar se tiče motorjev res isti k... Prej imel B&S (to dela k noro, tudi če olje na 3 leta zamenjaš). Sedaj imam hondin motor, pa je isti he. Vse vžge v prvo. Poraba, kot je eden napisal... a se hecate? Za moj travnik en rezervoar pa četrt, prej ali zdej, isti volumen da ne bo pomote. Spredaj ali zadaj pogon: imho isti hec, sem se na sprednjega navadil (tale XXL model je čist ok), na vikendu imamo zadnji pogon pa je tudi ok. Štelanje hitrosti: na XXLu pač malce manj stisneš ročko in gre počasneje. Skratka isti hec ti je to. Bolj glej da nima spredaj koles direkt v pleh kot kaka Al-ko zadeva ki ni samohodna - tist se zvije navznoter pa zgleda kt kak spimpan golf trojka s preširokimi feltnami, pa seveda nikamor ne moreš porint več. Skratka glej samohodno, čim večja širina reza, če boš odprl denarnico za 400 EUR ne moreš falit. En kup skoraj iste krame za ta denar dobiš v BMxu, BHsu, Merk...ju, Ob..iju.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
pogon zadaj ima prednost na neravnih površinah

pogon spredaj - z majhnim pritisko na balanco prednja kolesa dvigneš med košnjo in z lahkoto obrneš, zaviješ, počakaš brez izklopa pogona

pri nakupu je treba biti ozoren tudi na bližino in resnost servisa, ker ob resni uporabi bodo stvari odpadale in se kvarile, tako pač dandanes je; za huso se deli dobijo v enem dnevu iz skladišča v A btw
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
in ko dvigaš kolesa se le ta mal v prazno zavrtijo..pa mal populijo travo. imam sprednji pogon, je slabše od zadnjega in pri zavijanju popustim gas.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Kolega je kupil taprvo cenejso kosilnco v baubauu k jo je videl in dela ko sus, po zimovanju se jo samo spet vzge in dela in to je to.

Jest mam pa 2 takt 76 letnik tomosa z zelo mocnim risom na batu in cilindru in dela se bolj kot sus in tako bo se nadaljna leta
grin1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
ksz

3.5. ima obi dan brez davka, kar pri kosilnici v rangu 400 € že prinese nekaj
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Po vsem, kar ste mi svetovali in po današnjem ogledu možnosti v parih trgovinah, sem svoj izbor zožil na tri modele:

Že prej omenjeno STIGA Collector 46S

Meni skoraj najbolj zanimivo GRASSMAN EXC 510

In kosilnico z (menda) dobrim motorjem B&S AL-KO Clasic 4.6 BR

Ker ima kovanec samo dve strani, je dilema strahovita!
wink-1.gif


OK, resno: je kaj od tega, kar naj kar takoj pozabim, ali naj kupim po 'občutku'?

Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Pri tamalih kosilnicah ni filtra za olje, ker je mazanja s pluskanjem in oljno meglo, ne pa s črpalko. Od tamalih motorjev mislim da ima vsaj B&S eno izvedbo z oljno črpalko.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Motor na Grassman kosilnici je kitajski šrot, močno odsvetujem nakup. Več podatkov tule

Stiga na linku ima nek "lasten" motor, bi bilo treba pogledat, če je nalepka čez kaj resnega, al je kitajski šrot. Naša ima B&S, ampak to tebi nič ne pomaga
smile-1.gif


Počasi bo imel kovanec eno stran preveč
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Motor na Grassman kosilnici je kitajski šrot, močno odsvetujem nakup. Več podatkov tule
Resnično sem ti hvaležen za tale podatek!

nahrung002.gif


Res pa je, da sem sedaj kar odločen da kupim to kosilnico, kljub tvojemu mnenju, da gre za 'šrot'.
Zakaj: na osnovi ugotovitve firme kitajske tovarne, ki trži omenjene motorje sem prišel do (pričakovane?) ugotovitve, kako gre pravzaprav za kopijo Hondinega motorja.
Predvidevam, da gre v tem primeru za znan vzorec, torej tovarna, ki pogodbeno izdeluje motorje za Hondo, poleg tega malo trži še 'svoj' izdelek.
Podobno situacijo imam že doma, skuter, ki nosi neko ime Xinling, je 100% kopija Suzukija. Drži, da sem prvo leto moral kar nekaj stvari 'dodelati' namesto Kitajcev (vijaki, slabi prilegi plastike, stikala, centriranje gum), vendar sedaj dela brez težav že peto leto.
Zaradi tega me naziv 'šrot' (nisi prvi, ki je to opisal tako in nič ne zamerim nikomur!) niti ne skrbi preveč, nekoliko bom pač tvegal, pa da vidimo
wink-1.gif


Še enkrat 'joejoe': ne razumi me napačno, res si mi naredil uslugo, čeprav sedaj ne bom upošteval tvojega nasveta.

Hvala tudi ostalim za sodelovanje - kocka (kovanec?) je padla, naročam omenjenega Grassman-a .

LP