Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hvala, 'patriot', vendar je ta izdelek že s popustom, poleg tega pa le v spletni prodaji, tako da verjetno tega 10% popusta ne bom mogel dodatno uveljaviti.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Cool, naj ti dobro služi!

Težava s kitajskimi motorji (motorji z notranjim zgorevanjem, ne mopedi) je sicer v uporabljenih materialih in izdelavi. Kopije ni problem naredit, ko pa delaš na najnižjo ceno, ti je malo vseeno za to, iz kakšnega aluminija je ulit motor, če je bat malo ovalen in podobno. Na prvi pogled je "vse OK", se pa lahko hitro pokažejo težave.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hvala!
Vendar:
Vem, da izpadem popolnoma neresno, kajti pravkar sem odštel 200€ za samohodno ELEKTRIČNO kosilnico!
Spletna prodaja je odpadla, lahko bi jo kupil v bau za denar in takoj odpeljal, pa....

Očitno so mi opozorila šla nekoliko 'do živega', do konca pa me je 'zatolkel' prodajalec (sicer silno korekten možakar) z informacijo o možni okvari tega kosa, ki sem ga nameraval danes kupiti.

Do danes nisem niti vedel, da obstajajo tudi električne samohodne kosilnice, po natančni proučitvi, pa sem prišel do spoznanja, da je to - to. Približno pet (
wink-1.gif


Zdaj pa res zaključujem ta topic, morda bom čez nekaj mesecev poročal kako se obnese, če bo koga zanimalo.

LP
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:

Kupil Mtech kosilnico (v bistvu MTB), najmanjšo s pogonom - sploh ne vem, da jo imam. Pred sezono zamenjam olje in to je to. Dela. Res ni tako "fensi" oblikovana, res nima centralne nastavitve višine košnje - zato pa se košara sname precej enostavneje in predvsem mi z njo ni treba hoditi po servisih...
Tudi sam imam kosilnico od Mtecha ( tole), pa mi ni žal nobenega €. Dela kot urca, nobenih težav, motor več kot dovolj močan, mulčenje praktično brez sledi...
Zato sem konec lanskega leta kupil še Mtechovo silkerco z dvema glavama (laks in nož), katera je pa zaenkrat tudi top.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
A lahko link do te kosilnice ? Ali vsaj do kaksnih podobnih. Tudi meni te zadeve disijo lepse elektricne. Pa ne zato ker ne smrdijo, ampak zato ker po drugih izkusnjak je v elektricni bistveno manj stvari ki lahko crknejo pa se tisje so.... Edino kabel moras za sabo vlacit.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pri najboljši volji ti kakšnega uporabnega linka ne najdem. Edino, kar sem našel o tem modelu je tole:

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/ingolstadt/garten-pflanzen/gartengeraete/u8638653

Vendar ima moja zadaj še koš, sicer pa so podatki enaki: 1800W, samohodna. Zanimivo je to, da niti trgovec ni vedel tega da gre za samohodno, celo več, zagotavljal mi je, da električne samohodne niti ne obstajajo.
Glede kabla pa - ker imam doma, torej v Ljubljani električno že vsa leta, sem se kar navadil na sistem vlečenja kabla. in pazljivost pri tem.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
...Zato sem konec lanskega leta kupil še Mtechovo silkerco z dvema glavama (laks in nož), katera je pa zaenkrat tudi top.

Jaz sem letos kupil to: http://www.mimovrste.com/artikel/4170016221/kosilnica-z-nitjo-bosch-art-26-li-akumulatorska

Čeprav zgleda precej igračkasto dobro opravi svoj posel. Je izjemno lahka, na kabel ni treba paziti... zdrži dobre pol ure košnje, kar je več kot dovolj. Pač za tiste dele, kjer z navadno kosilnico ne morem.

PS: nima nitke, ampak plastično rezilo
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.910
5.460
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa ne zato ker ne smrdijo, ampak zato ker po drugih izkusnjak je v elektricni bistveno manj stvari ki lahko crknejo pa se tisje so.... Edino kabel moras za sabo vlacit.

Nevem......ko vas berem se prov sprašujem kakšne sreče ste da vam lahko motor od kosilnice predstavlja problem.....

Če si znal kot mulo šravfat frčota ti tud kosilnica ne bi smela predstavljat posebnega izziva.....Mogoče je pri OHV ( over head valve) motorjih mal več packanja....pa kak jermen pri samohodnih...no ja za vsako tako pomoč je tu youtube

Ko je že nekdo omenil da mu OHV motorji ne dišijo ker naj bi bli problematični...


P.S.: imam že 20 let klasično L-head 3,5HP briggsovo.....vse kar sem menjal je bla membrana na frgazarju....1x sem snel (brez potrebe) glavo dol in spucal ventile.......pa podvozje je blo na originalni tako da so bla kolesa direkt na pleh gor šravfana....etak prerjavelo.....zvila soseda svojo na kamnu....pa smo sam prešravfal motor.....zdej mam še mulčer pa košaro
cheer.gif
( tako podvozje kod od oriolusa stiga 46....sam da niso kolesa v plehu ampak ma svoje zunanje podvozje...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Pred 20 leti so kitajci porabil 1% danasnje kolicine bencina.
Sicer pa verjamemda ni noben bavbav, samo....elektrika je trend in cenejsa od benza
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Pri večjih kvadraturah, razmeroma ravnici na vsak način samohodno.

Osebno bi priporočal s Hondinim motorjem ker so ensotavno zakon. Sodelavec ima opcijo s tem motorjem ter (Mislim da angleškim) proizvajalcem...pa pravi da je super stvar (Iam pa kar nekaj za kosit). Mi jo je pa ravno včeraj pokazal v Bauhausu (črna plastika/pleh) da ima identično....mislim da je bila cena 260 EUR (samo cene ne jemlji resno...ker si je nisem zapomnil).


Edino kar je pri njej pograjal, je bilo to, da mu ni filala koša ...zato je na rezili privijačil še dve zakrilci...zda pa pravi da mu nabuta na polno
wink-1.gif
(bo moral patentirat).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Da še jaz pristavim svoj lonček - imamo Husqvarno R152SV s Hondinim GVC160 motorjem.

Motor je enostavno zakon. Že šest let deluje brez najmanjšega pardona, vžge na pravi poteg v vročini ali mrazu, doliješ samo bencin.
Pri sami zasnovi bi se lahko kaj malega izboljšalo, tudi samo pobiranje ni najboljše (čeprav 90% mulčimo). V zvezi s tem nam je ravno prejšnji teden serviser svetoval, da dvignemo število obratov - bomo videli, če bo kaj boljše.
Kosilnica je glasna, sploh od tedaj, ko smo zlomili sprednjo plastiko in je smo jo vrgli dol
evil.gif
Da ne bo nesporazuma, kosilnica je kar robustna, očitek bi bil edino ročaju, ki se stalno malo premika.

Kosimo 2200 m2 (veliko dreves in ovir), posamezna košnja lahko traja tudi pet, šest ur ali več. Načeloma porabimo dobra dva rezervoarja bencina na košnjo. Skratka kosilnica se res dobro izrabi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik vincent pravi:....
Edino kar je pri njej pograjal, je bilo to, da mu ni filala koša ...zato je na rezili privijačil še dve zakrilci...zda pa pravi da mu nabuta na polno
wink-1.gif
(bo moral patentirat).

Se da mogoče dobiti slika? Kako pa je "uravnotežil", da mu ne trese?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.985
113
EU
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Da še jaz pristavim svoj lonček - imamo Husqvarno R152SV s Hondinim GVC160 motorjem.

Motor je enostavno zakon. Že šest let deluje brez najmanjšega pardona, vžge na pravi poteg v vročini ali mrazu, doliješ samo bencin.
Pri sami zasnovi bi se lahko kaj malega izboljšalo, tudi samo pobiranje ni najboljše (čeprav 90% mulčimo).

Tudi imam model R152 SV z vrtljivimi sprednjimi kolesi. Kosim teren velikosti slab hektar.

Dobre lasnosti so ohišje iz debelaga pocinkanega pleha.
Hondin motor za velike naklone do 45 stopinj. Dela kot ura z avtomatskim plinom, ki dela stalno na srednjih obratih. Nima ročnega dodajanja plina za hitro-počasi.


Zadnji pogon, ki pri polnem košu trave še vedno vleče (sprednji del se dviguje v zrak zaradi velike teže v košu)

Slabe strani. Vsi vijaki ohišja so s colskim navojem.
Vijaki ohišja imajo veliki vzpon, in se med delom odvijejo. Izgubil sem komplet PVC krilno matico z vijakom ročaja (odvila se je).
Na PVC matice sem izvrtal luknje in jih z žico zavaroval proti odvitju, drugače bi vse izgubil
Meterski navoj vijakov ne paše, in moraš na servisu kupiti originalno, ki jo računa za zlato.
Kolesa so res dvojno uležajena, vendar so dimenzije ležajev colske. Standardni necolski ne pašejo.
Med ležaje na os kolesa sem dal distančne puše. Tako je kolo bolj stabilno in manj opleta. Zato pogonski zobnik ne pobira notranjega ozobljenja na kolesu.

Stranski ročaj za dvigovanje višine kosilnice ni dobro rešen. Dvig kosilnice se opravlja s pritiskom ročaja navzdol. namesto navzgor.
Kosilnica vaga 50 kil plus nesnaga okoli ročaja nanese svoje, da sem ročaj zlomil. Kupil novega in zmontiral dve vzmeti, ki držijo maso kosilnice na "vagi" in pomagajo razbremeniti ročaj.

Spodaj pod pogonom sam namestil zaščito iz AL pleha, da ne gre nesnaga med jermen.

Pri novi kosilnici niso bile zavarjene vilice sprednjega kolesa, in je kolo padlo stran. Serviser ni mogel verjeti, in sem moral poslati slike z emailom.
Pa še zvar na ohišju (na sliki pri ročaju) ni dobro zavarjen. Zvar je izdelan mimo stičnega mesta pločevine, in je začel pokati.
1488407-100_1478.jpg
 

Priponke

  • 1488407-100_1478.jpg
    1488407-100_1478.jpg
    33,8 KB · Ogledi: 2.355

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:....
Edino kar je pri njej pograjal, je bilo to, da mu ni filala koša ...zato je na rezili privijačil še dve zakrilci...zda pa pravi da mu nabuta na polno
wink-1.gif
(bo moral patentirat).

Se da mogoče dobiti slika? Kako pa je "uravnotežil", da mu ne trese?

Če bom kaj mimo hodil poslikam.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A lahko link do te kosilnice ? Ali vsaj do kaksnih podobnih. Tudi meni te zadeve disijo lepse elektricne. Pa ne zato ker ne smrdijo, ampak zato ker po drugih izkusnjak je v elektricni bistveno manj stvari ki lahko crknejo pa se tisje so.... Edino kabel moras za sabo vlacit.

Danes že lahko poročam o prvih vtisih s to 'električno samohodko'.
Pokosil sem okrog 500 m2, različno visoke trave, na ne preveč ravnem terenu in ko sem si ustvaril sistem za vlečenje kabla je bilo ostalo čista poezija. V primerjavi s prejšnjo bencinarko, seveda. Sicer je nož nov, čeprav ne optimalno nabrušen, pa vendar se ni dogajalo nikakršno zaustavljanje, kar je prej bil večkrat problem.
Skratka -
cheer.gif


LP
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
partner kosilnica je za en k**** sem ugotovil .zadnja velika kolesa se lomijo sem že drugo polomil .
13.gif


so res prešfoh narejene
uf-1.gif


pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ja, najmanj se bo kvarila, če z njo nič ne kosiš.
tongue-1.gif

Mi je reku enkrat en serviser, da se v enake kosilnice vgrajujejo deli različnih proizvajalcev. In eni so dobri, drugi pač ne.
Je hotel videti kakšen pogon je na moji .... in je reku... da je ta dober, ker če bi bil.... ne vem od koga... bi ga že polamal. Tak da.... težko je ugotovit v trgovini kaj je dobro in kaj ne...