Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Najbolja je Nakosomičiči, motor RB250mll, pa vzami tisto, ki ima postrani ročaj.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Citat:
Uporabnik pero04 pravi:
Husqvarna R152SVB (Briggs) ili R152SVH (Honda), koju kupiti? Koji je motor bolji?

Imaš poševen teren za košnjo? Potem vzemi Hondin, ker mazanje motorja prenese velike nagibe terena. Brigs bo zaribal
zmaga.gif
 

pero04

Zelenc'
7. mar 2013
3
0
1
Trenutno imam kod kuæe dvije kosilice sa brigsovim motorima. Jedna ima 3,5 konja i stara je 22 godine, druga ima 5 konja (briggs quantum) i stara je 9 godina. Postolje se raspalo na obje kosilice, ali motori i dalje rade kao novi. Imam za kositi oko 2 800 kvadrata svaka dva tjedna, teren je dosta neravan i oko 100 kvadrata na velikom nagibu. Dosada sam kosio i taj veliki nagib sa obje kosilice i nikada mi motor nije zaribao, to mi je u biti i jedini razlog za Hondu. Uzeo bih ja odmah B&S, čini mi se jači od Honde, međutim ne poznam nikoga, da ima kosilicu sa tim novim 750 DOV motorom. Prodavač mi preporučuje Briggs, kaže da su od Honde motori dosta osjetljivi...
Kosilica mora biti Husqvarna, imam sve ostale strojeve (flaksericu i motornu pilu) od njih i nikada problema sa njima...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Ker maš 2 delujoča B&S motorja......vzami kosilnico z B&S motorjem ( isti šravfi na "postolju" -predvidevam!!!!) tko da v primeru zaribanja/loma motorja lahko samo zamenjaš motor.

Vprašaj prodajalca če ti da popust v primeru da mu daš en motor za dele!

Za "postolj" ko je nov kupiš hameršlag ( hammerite) barvo in zaščitiš še ko je nova da ne bo kasneje rjavenja ( tok)....etak pa vzdržuješ "postolj" na 1-2 sezoni in ma da radi ko puška
tongue-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Mi imamo 7KM Partner samohodno. Totalno nezadovoljen. Travo je puščala, prav tako ni pomagala zamenjava noža.
Minus je tudi da je zelo težka. Edini plus je da je šla in šla in tudi ko je bil koš poln je šla.
 

pero04

Zelenc'
7. mar 2013
3
0
1
Iz koje zemlje dolaze Husqvarna vrtne kosilice, Italija, USA ili neka treæa? Da li ima netko od vas R152SV ili R152SVH? Kako ste zadovoljni kosilicom?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
152 SVSW. To je tista z vrtljivimi sprednjimi kolesi. Madi in USA. Stara ...ehm..štiri leta.
Motor Honda vsaka čast, nimam pripomb. Ohišje popušča na zvaru stika zadnje leve stranice. V garancijo se je odlomila vilica vrtljivega desnega kolesa. Tovarna pozabila zavariti
bonk.gif
. Zavaril in popravil serviser.
Slaba stran . Vsi navoji na ohišju in kolesih so colski. Vključno z colskimi merami ležajev. Ko izgubiš matico (kar je pogosto) na najdeš prave, ki bi pasala z navojem.
evil.gif

Novejši modeli verjetno imajo odpravljene omenjene težave
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
samo en nasvet z moje strani

tako kot biciklov ni priporočljivo kupovati v sparih in mercatorjih, tako tudi kosilnice raje kupim direkt na servisu...pa ne na nekem servisu z blond bejbo in gostujočim mehanikom ampak tam kjer so delavci zašmirani
smile-1.gif


trgovec v merkurju ti bo danes hvalil stigo, jutri mtech...mora pač prodati tisto kar ima

recimo za KR bi priporočil za Husqvarno servis Založnik na Kokrici
zmaga.gif


Stigo in MTD v KR servisira Nahtigal , tudi ok tip. imajo tudi spletno trgovino

seveda se nimajo ti serviserji časa pogovarjat in debatirat o barvnih odtenkih kosilnic...poveš koliko m2 kosiš in kako pogosto, pa kakšen je teren, pa ti bo nekaj primernega svetoval...pa tudi drugače te obravnavajo ko pripelješ na servis če je kupljeno pri njih

aja, pa vedno so mi kadavre motorjev in kosilnic vzeli v račun in to za primerno ceno
zmaga.gif
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Z servisom Založnik imam tudi jaz pozitivne izkušnje. Ko mi je crknila stara kosilnica, mi je lepo obrazložil koliko bi me prišlo popravilo, če mi da stare dele, ali mi da drug motor, ali mi popravi z novimi deli, ali pa koliko mi da za pokvarjeno kosilnico, po sistemu staro za novo. Odločil sem se za zadno možnost in sem ugodno prišel do nove samohodne kosilnice, ki mi služi že tri leta brez problemov.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Iščem kosilnice, karšne so delali 15let nazaj
smile-1.gif

brez pogona
brez koša
samo stranski izmet
motor naj bo kvaliteten (kak B/S)

Sem gledal stigo, pa je narejena zelo kavbojsko (200eur)
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Citat:
Uporabnik john pravi:
Iščem kosilnice, karšne so delali 15let nazaj
smile-1.gif

Takih ne delajo več
ne-ne-1.gif
žal...
Tudi sam iščem nadomestek za našo pan-agro ki je vzdražala 20+let, motor Tecumseh vžgal vedno na prvo. Je pa žal ohišje razpadlo do konca. Letos so jo vzeli Romi...

Žal mi je za Cub Cadet model, po katerem sprašujem zgoraj in sem jo gledal jeseni v Frami. Menda letos več ni na voljo v SLo. Po občutku solidno izdelana, gor močan motor 3,0kw.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz sem imel Al-Ko dolgo časa, motor je bil B&S, delal k urca, čist neproblematičen motor moram reči. Vsake toliko sem poravnal pleh pri kolesih saj so se kolesa obrnila navznoter in je stala kot kaka spuščena honda crx:). Sicer ni bila samohodna. Zdaj imam pa samohodno hondo s pogonom na prednji kolsei in spet dela k urca.