Nakup avtomobila 11-12k EUR

Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Kaj pa kaka laguna grandtour 2.0 dci. Recimo tale klik

renault in dci...jaz ne bi tvegal....

ne...slabe izkušnje. Sicer ne 2.0 ampak 1,5 86 konjev....

tudi s tvojimi izjavami jaz ne bi tvegal... še vedno živiš v letu 2002 - 2005 ?!?
 
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
renault in dci...jaz ne bi tvegal....

nick imaš primeren

glej, to je moje mnenje. Poznal, poznam ljudi ki vozijo dci je in izkušnj eso pač bolj negativne kt pozitivne. drgač pa če ti poznaš ljudi ki so dci ji zadovoljni pa prit ven. jaz bom z največjim zanimanjem in užitkom prebral
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Sem se včeraj pogovarjal s kolegom, ki je mehanik. Priporoča dizla in glede na velikost avtomobila, ki ga iščem motor 2.0. Sploh, ker bom kot rečeno imel avto vsaj 7-8 let.

To je bil še najlažji del, odločitev glede motorja. Sedaj pa najti kakšno pameten avto, to bo šele umetnost...
smile-1.gif


Resno se nagibam k odločitvi, da bi avto pripeljal iz Nemčije. Tale mi je padel v oči:
http://www.autoscout24.eu/details.aspx?smid=CoCo-SM-TL-S&id=272824604

Je kdo v zadnjem času v lastni režiji pripeljal avto iz Nemčije? Bi kdo priporočal kakšnega zanesljivega dealerja iz gor?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Na tole boš dal še 6% DMVja pri nas.
Dealer bo povišal ceno še vsaj za tisočaka, poleg DMVja... Transport in čas staneta, pa zalaganje denarja tudi
smile-1.gif
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:

glej, to je moje mnenje. Poznal, poznam ljudi ki vozijo dci je in izkušnj eso pač bolj negativne kt pozitivne. drgač pa če ti poznaš ljudi ki so dci ji zadovoljni pa prit ven. jaz bom z največjim zanimanjem in užitkom prebral

Jaz pa poznam par ljudi, ki so z DCI-ji zelo zadovoljni, in kar nekaj ljudi, ki imajo predvsem s TDI-ji zelo slabe izkušnje. Blatenje določenih znamk in motorjev brez resnih argumentov oz. kar tako vsevprek ali celo po sistemu baba čula-baba rekla, nima smisla... Zato pozivam vse TDI "fanatike", naj najprej pometejo pred svojim pragom, ker boste imeli dela preko glave.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Na tole boš dal še 6% DMVja pri nas.
Dealer bo povišal ceno še vsaj za tisočaka, poleg DMVja... Transport in čas staneta, pa zalaganje denarja tudi
smile-1.gif

Neki računam popusta še pri Švabu, če ne drugega bo vsaj za potne stroške... Tako, da ne ceno v Nemčiji moram dodat še okoli jurja. Ampak vsaj veš kaj si kupil.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To se načeloma strinjam... Domnevam, da če Hansu v salonu rečeš, poglej, jutri imaš denar na računu, kakšna je zadnja cena, se da še kaj narediti... Kot praviš za potne stroške...
 

tmy

Zelenc'
6. avg 2010
25
0
1
Živjo, sam sem pred 1 mesecem si uvozil podoben avto... Passat 2012, 2.0, 150.000 km....
dobil vso dokumentacijo, preveril avto v SLO
ceno sem znižal za 3%
za prevoz v Slo sem dal 325 eur - nisem ga videl pred nakupom.
Je pa res da sem ga kupil od VW Stutgart, od obcestnih dealerjev ne vem če bi šel v nakup brez da bi videl avto...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Kaj pa kaka laguna grandtour 2.0 dci. Recimo tale klik

renault in dci...jaz ne bi tvegal....
Renault ima več izvedenk DCI-jev, različnih kubatur, moči in letnikov. Kolikor je meni znano, 2.0 dCI nima napak. Sploh pa ne takih, o katerih si ti nekje nekaj slišal.
 

tmy

Zelenc'
6. avg 2010
25
0
1
Živjo,
uvozil sem ga sam,,,
Našel sem avto nA Mobile.de, poklical in se pozanimal o avtu,
poslali so mi po mailu podatke o vozilu in servisu, Dekra certifikat...
Preveril sem resničnost podatkov na VW pri nas, podpisal pogodbo in plačal vozilo.
S špediterjem sem se dogovoril za prevoz v SLO, avto prevzel in ga peljal na tehnične preglede po papirje za na davkarijo. Plačal davek, šel nazaj na tehnične po tablice.

Mislil sem iti osebno po avto pa nisem mel časa, zato sem ga dal pripeljati v SLO s kamionom.

LP
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Verjetno se cena prevoza preminja glede na lokacijo avtomobila. Dvomim, da je zarčunajo če avtomobil stoji v Münchnu ali v Bremnu.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Ima kakšne izkušnje z avtohišo Setr Kurent? Nekam malo kilometrov imajo avtomobili...