Citroen C5 ali Ford Mondeo?

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Danes moraš pri vseh proizvajalcih pazit, kater model, kateri letnik, kateri motor...

lp
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za Insignio pravijo da armaturna plošča škripa (že od novega).

Ostalo naj bi bilo ok, edino avto je tako težak da rabi za enake performanse vsaj 20 konjev več in tudi pije več kot primerljivi ostali.

Sicer pa meni oba, in C in Mondeo pogrneta na notranjosti. C5 ima fisken volan in zaslon navigacije skoraj pred sovoznikom, Mondeopa ima tiste štoraste šalterje in v višjih opremah grd zalson čez števce.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Se strinjam z obema predhodnikoma. Sam imam deset let starega opla(6 let že), z njim zadovoljen, od konkurence je težji tja do 20%. Zakaj, ne vem ?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Nekaj iz VAG grupe.

Tako je. Passat ali Superb 2.0 TDI CR in nič drugega v tem rangu.
zmaga.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Nekaj iz VAG grupe.

Tako je. Passat ali Superb 2.0 TDI CR in nič drugega v tem rangu.
zmaga.gif
Ja samo v tem cenovnem rangu ni nič pametnega.Tudi Pasat limuzina mi je grda je pa potem vizualno lepša Škoda toda je ne dobiš dobre za tam do 12000.Seveda letnik najmanj 2010.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Si pa eden redkih ki ti je Škoda limuzina lepša oz. nasploh lepa. Mislim pa da bi za 12k moral dobiri dobrega Superba 2010+, je pa res ponudba limuzin bolj boga, kar se niti ne čudim.
smile-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja ta nova sigurno v primerjavi s pasatom.Nobeden mi pa ni lep toliko da bi ga kupil,zato ga tudi nisem dal v ožji izbor.kaj je pa pod pokrovom je pa spet druga pesem.Verjetno bo potem kar Mondeo kot mi je bil že od začetka prvi na seznamu.No ja še kakšne pol leta je še čas za premislek.Če je za policaje dober(provide) bo tudi zame
rolleyes-1.gif
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Sicer pa meni oba, in C in Mondeo pogrneta na notranjosti. C5 ima fisken volan in zaslon navigacije skoraj pred sovoznikom, Mondeopa ima tiste štoraste šalterje in v višjih opremah grd zalson čez števce.

Sem imel 3 dni ta noveg superb-ja s full opremo, pa sem na koncu komaj čakal, da dobim mojega mondija nazaj. Čeprav je imel superb mirnješi (tišji) motor, nižjo porabo (po števcu), bolj pregleden prikazivalnik, in xenon mi je bilo počitje v mondeu enostavno boljše in kot celota lepša od notri in od zunaj. Ravno tako je v mondiju bolj zračno vse, ni tolikšne utesnjenosti, kot v superbju. Je pa to moje mnenje.
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Moj glas gre C5 karavnu z exclusive opremo.Ko se enkrat peljes s hidravliko se vse drugo skrije.Pa sem imel v lasti kar dosti "brand" avtov.