Citroen C5 ali Ford Mondeo?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Teta od strica mi je povedala, kakšna umetnost je pri C5 zamenjat zajlo za ročno tam pri levem blatniku. Je res kaj na tem. Naj bi bila kar pogosta okvara. C&B kaj veš o tem?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Kaj priporočate?
Citroen C5 ali Ford Mondeo?
Obvezno limuzina,diesel.Mora bit dinamičen pri pospeševanju,speljevanju.Zato tam 1,6 verjetno ne pride v poštev,sklepam da tako velik-težak avto mora imet vsaj 120KM in 2.0 ccm.Kaj je boljše 1,6ccm(manj ccm) in več kw(100+) ali obratno 2.0ccm in manj kw(-100).
Zanima me predvsem tudi primerjava porabe.
Trenutno imam Ford C-Max 1.8 TDCI 116KM L2008.Vse lepo in prav toda je malo premalo dinamičen predvsem pri speljevanju in pospeševanju(no te mašine so sploh znane,da so mrtve pri nizkih obratih)to je tudi glavni vzrok,ki me moti.
Ne rabim ravno 200konj za neko dirkanje toda da je manj dinamičen kot 1,6 pa tudi ni za nikamor,je pa tudi požrešen(7,5L/100)glasen v nizkih obratih...
Budget tam do 12€,to so letniki tam 2009 do 2011.
No sem odprt tudi za kakšne druge predloge v tem rangu.
Najbolj me pa drži za Mondeota toda se ne morem odločit za kw in ccm.

Kaj pravite,če tukaj zamenjamo C5(sem ga odpikal) za Opel Insignio?
Nekako so mi padle v oči.Zadeva počasi postaja dokaj resna.Če ne prej pa spomladi?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kupuješ avto ali pa velika lita platišča? Lita platišča dobiš bistveno ceneje kot 10.000 eur.
Opel isignia je žal pol izdelek in vse kar na avtu štima so ravno in edino lita platišča.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ali lahko malo bolj obrazložiš zakaj?Ali si lastiš oziroma si si lastil ta avto?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, kolega je kupil skoraj novo in jo in hitro prodal - problem za problemom ... mogoče je ravno naletel na slab primerek ...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Moj glas gre Mondeu.

Imel sem francoza sedaj 12 mesecev (Peugeot 508) in lahko ti povem, da me ni prepričal v kakovosti:
- avto star 3 leta, prevoženih okoli 75.000km
- voznikova vrata se bolj slabo držijo oziroma zapirajo (avto NI bil karamboliran)
- zunanje krom letvice so večkrat odstopile - popravilo
- elektronika je na vsake toliko časa zajamrala
- HUD se je v 90% sam od sebe "resetiral" in dal v default položaj (vedno sem moral popravljati nastavitve)
- spomin za sedeže je "delal" na pol (včasih se je sedež kar sam od sebe "resetiral")
- lučke znotraj vozila (stropne) so tudi bolj kot ne "crkovale", čeprav so bile LED (torej niso žarnice krive, ampak verjetno napeljava?)
- ....

No skratka...mene ni prepričal oziroma me je bolj "razočaral" in sem ga po točno 12 mesecih prodal. Tako da francoza za nekaj let ne več - hvala.

Mi je pa nekdo zapisal naslednje:
"Js sm nekak tko slišu, da obstajata sam dve vrsti ljudi; tisti, ki so prekleli francoze in tisti, ki jih še bojo"

in morda je nekaj res na temu
smile-1.gif
(sem tudi sam to doživel, čeprav nisem verjel govoricam). Sicer pa je lahko to bila le smola pri meni in pri ostalih ni nobenih težav.

Tako da moj glas gre Ford Mondeu (ali pa Mazdi 6
evil.gif
).
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Nekaj iz VAG grupe. Majprej VAG grupa pol dolgo nč pol je šele ostalo......no, nevem.
Glas za mondeota. Ga imam, sem jih imel in bo še kak.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kar se spomnim o takrat ko sem kupil avto: C5 ima težave z sklopko, ki je lahko šla že zelo hitro. Dokler ej v garanciji je ok, potem zna biti pa drago. Pri Mondeu pa kakor vem motorji niso ravno nek biser. Mislim da se spomnim nekaj glede šob in še kaj.

Kot forda bi imel precej raje Mazdo 6. Cena ni višja, zanesljivost in izgled pa je.

Sam sem silom razmer (res extra ugodna cen) kupil Superba in mi ni žal. Po taki ceni kot je naprodaj zdaj pa ne bi bil prva izbira. Morda Octavia ali Leon, samo to je že klaso nižje, kar se pozna.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi: Pri Mondeu pa kakor vem motorji niso ravno nek biser. Mislim da se spomnim nekaj glede šob in še kaj.
Ja saj sedaj imam C-Maxa in sem tudi kmalu moral menjat šobo,no razen tega se moram
bonk.gif
nimam nobenih težav z njim.Razen kot sem že povedal mi ni všeč njegova dinamika.
Mazda mi pa sploh ni všeč.
Če že potem Laguna (coupe) ne izgleda slaba,kakšna je pa pod pokrovom je pa spet vprašanje?
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Mazda je lepa, samo znotraj bi lahko mal dodelal. Pa cene nove so kr hude, ko sem nazadnje gledal..

Kolk si dobil za gtja? Lahko na pm.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Nimajo novi fordi motorje iz PSA grupe? Torej mondeo in C5 imata enake motorje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Sem iskal pa ravno za insignio nič ne najde.
Uporabnik Ishtar007 je zagotovo kaj o njej napisal. Pa še kdo. Če se ti ne bo javil na zs, imam njegov gsm. Išči med njegovimi objavami