Citroen C5 ali Ford Mondeo?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
467716-post_slo.gif
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
ksz

A superba combi ki sem ga prilepil pa ne bo nihče komentiral?

Govora je o c5 in mondeotu.Superb ni slab avto, ampak, kot sem ze v prejsnjem postu napisal, hidravlika je hidravlika.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Za tiste,ki ste vozili oba me zanima kakšna je kaj razlika v vožnji med C-Maxom 1.8 116 KM in kakšnim Mondeotom 2.0(govorimo seveda o limuzini)pospeški,način vožnje,lega na cesti,tam 140KM ali to zadostuje ali je bolje več,tiste 116 KM sploh ne bi gledal,seveda glede na težo vozila.Verjamem,da tisti ki ima 164 KM potegne bolje toda kaj ni to že v višjem plačilnem razredu(nad 150,če se ne motim)ali se sploh potem splača?
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Fordov 1.8 115km je za moj okus precej len motor za svoje konje (vsaj po občutku - JTD 115km je precej bolj živahen), medtem ko je 2.0 140 konjaš precej bolj butne ko je potrebno. Vozil sem oba v primerljivo težkih avtomobilih (focus karavan).
Ko sem vozil prvega 1.8tdci sem mislil, da je glede na odzivnost nekaj narobe z njim... pa je bil drugi isti
smile-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Se strinjam,sem o tem že pisal par strani nazaj in ravno to me moti.Najbolj me moti pri vključevanju in kakšnem pospeševanju pri prehitevanju.Zato tudi menjava.Toda ne bi šel rad še na slabše.Vem da je to v bistvu enoprostorec,kao družinski avto toda ravno zaradi tega sem šel na 1.8 pa slišim,da so 1.6 v bistvu poskočnejši.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik unknown_user pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
ksz

A superba combi ki sem ga prilepil pa ne bo nihče komentiral?

Govora je o c5 in mondeotu.Superb ni slab avto, ampak, kot sem ze v prejsnjem postu napisal, hidravlika je hidravlika.

hidravlika je predvsem bila hidravlika, stara zaba, bx in xantija. pri C5 se je pa zadeva ze obrnila in ker so kupci butasti in hocejo nemske avtomobile so temu primerno prilagodili tudi hidravliko, kugle so manjse, obvezna tipka sport in min 17" platisca pa C5 ne naredijo vec hidravlicarja pa ce ga se tako oglasujejo. novi c5 je prekleto trd in pika. hidravlika je tam notri sama zase in bore malo pripomore k udobnejsi voznji. glisira obcasno na avtocesti in dviguje nos pri prehitevanjih to je pa vse. luknje pa en novi golf 7 s posamicnimi obesami zadaj ze lepse pobira.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Ti boga, če ti je pa slabo v stari hidravliki no
grin1.gif
. Aja imam mondeota in xsantio. Tastara dva se rada s citroenom vozijo, otroc pa s fordom. V Fordu ne bruhata.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Samo tole plavanje, premikanje gor-dol pri hidravlicarjih na avtocestah in magistralkah redko kdo sploh opazi. Predvsem tisti, ki so nagnjeni k slabosti in tej amplitudi. Za taksne ljudi je resitev samo rally avtomobil, cimtrsi in cimmanj izoliran. Preverjeno.
smile-1.gif