marles-ke

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kakšne so vaše izkušnje z marles hišami (oz. temi "montažnimi" zadevami)

Žlahtnik se spogleduje z raznimi modeli od 130-150k pa ga zanima kako se to obnese v praksi...

Pač kakršn koli nasvet bi bil dobrodošel...

Hvala!
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
S samo izdelavo hiše oz. sten ni velikih težav. Potrebno je paziti na izdelavo strehe; same kritine, saj znajo biti zelo površni. Notranja dela je potrebno tudi paziti.
Kaj več pa lahko tudi na ZS.
LP
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
močno odsvetujem.......
so zelo šlampasti in morš bit skoz zravn, kot je spodaj uporabnik napisal je res, pa tudi zadihtajo slabo, tako da hiša ni nizkoenergetska.....

Kolega, jih je celo tožil.......
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Te "pop'n'dekl" bajte ne bi imel za nič na svetu...
Pa še cenovno je stvar hudo neugodna. Ker do kletne plate si itak moraš sam zazidat, papirologija pred tem je tudi draga, potem pa da še plačam tam blizu ali preko 100 jurjev za tole "hišo", ki jo moram v vsakem primeru sam sfiniširat... Hvala lepa, mam rajši cigl, kontrolo nad gradnjo, svoje želje po manjših spremembah med gradnjo itd.
Poznam veliko več nezadovoljnih kupcev teh kartonastih hiš kot pa zadovoljnih...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Tukaj je en zelo zadovoljen lastnik "popndekl" hiše.... je pa od Jelovice
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
No, ko ravno pišeš o tem, jaz poznam pa cel kup nezadovoljnih lastnikov nikoli dokončanih, prevelikih, in zanič narejenih (ker so jih sami zidali
evil.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik tony pravi:
No, ko ravno pišeš o tem, jaz poznam pa cel kup nezadovoljnih lastnikov nikoli dokončanih, prevelikih, in zanič narejenih (ker so jih sami zidali
evil.gif
467716-post_slo.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.669
1.586
113
trajnost zidanih bajt res ni nobena prednost, razden če kdo želi oz. mora živet v podrtiji. po 50 letih je montažna zrela za podret, zidana pa ali podret ali obnovo
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
trajnost zidanih bajt res ni nobena prednost, razden če kdo želi oz. mora živet v podrtiji. po 50 letih je montažna zrela za podret, zidana pa ali podret ali obnovo

napiši še kaj je treba obnovit(estrih,voda,elektrika,fasada,okna,vrata,streha)

zato pa danes imamo hiše stare po 100 in več let v katerih so pogoji bivanja boljši kot v novogradnjah
rolleyes-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Mi lahko kdo pove kaksna je zvocna izolativnost med nadstropji? Zidana je se vedno zakon (vsaj zame), ce imas cas, da jo delas, je pa res, da v montazni se nisem bil, samo glede na to, da vsi pravijo, da je slabsa me zanima, ce eno rukas v zgornjem stuku, ce spodaj slisijo?
grin1.gif
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Mi lahko kdo pove kaksna je zvocna izolativnost med nadstropji? Zidana je se vedno zakon (vsaj zame), ce imas cas, da jo delas, je pa res, da v montazni se nisem bil, samo glede na to, da vsi pravijo, da je slabsa me zanima, ce eno rukas v zgornjem stuku, ce spodaj slisijo?
grin1.gif

Zidano delaš če imaš čas, nekaj znanja o zidanju in živce, da se zajebavaš z mojstri, ki jih moraš najprej najti, nato nekajkrat prositi, da pridejo takrat, ko so ti obljubili prvič, pa drugič ... pri delu pa še nonstop nadzirati in zahtevati popravke, na koncu pa se z njimi itak skregaš, ker malokdo zna pripraviti vsaj približno točen predračun. Pred postavljanjem montažne hiše se veliko lažje zmeniš za gradnjo na ključ, ki vsebuje tudi njihovega in tvojega nadzornega in nimaš nobene zajebancije. Kar pa se izolativnosti tiče je zadeva relativna, glede na cm zidu ali plošče in uporabljenih materialov. Če se z žensko dereta kot zmaja, tudi Sadamov bunker ne pomaga.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Teorija pravi, da jo vzame hudič (in nimaš, razen strehe, kaj dosti obnavljati). Kot (vsaj teoretično
grin1.gif


Strinjam se tudi z nekom, ki omenja vnuke - čez 100 let jih bo čakala parcela, in vsaj strašnih stroškov s podiranjem "papirne" bajte ne bodo imeli...
cool-1.gif


Citat:
Uporabnik matix pravi:
Ampak je obnova cenejša kot nova montažna... ?

Obnova (še posebej, če v njej ne bo živel več prvotni graditelj in bo torej želel kaj malega spremeniti) 50 let stare bajte je vedno dražja, bolj zajebana in dlje traja kot gradnja nove montažne hiše.
zmaga.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Mi lahko kdo pove kaksna je zvocna izolativnost med nadstropji? Zidana je se vedno zakon (vsaj zame), ce imas cas, da jo delas, je pa res, da v montazni se nisem bil, samo glede na to, da vsi pravijo, da je slabsa me zanima, ce eno rukas v zgornjem stuku, ce spodaj slisijo?
grin1.gif

v številkah ti ne znam povedat, ampak pomojem je slabša kot zidana. Na dnevu odprtih vrat (Jelovica) sem s petami topotal po zgornjem nadstropju, spodaj je bil šunder od gostov pa se je vseeno slišalo. Po mojem občutku, če se pojstla ne bo guncala, se bo spodaj dalo gledat Animal Planet, če se bo pa guncala, poj pa ne.

Sicer pa so po mojem mnenju montažne hiše prihodnost. Recimo v D je po nekih podatkih polovica novogradnj montažnih. Razlog je pa v hitrosti gradnje, ceni, enostavnosti nakupa, energetski varčnosti.

lp

lp
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Mi lahko kdo pove kaksna je zvocna izolativnost med nadstropji? Zidana je se vedno zakon (vsaj zame), ce imas cas, da jo delas, je pa res, da v montazni se nisem bil, samo glede na to, da vsi pravijo, da je slabsa me zanima, ce eno rukas v zgornjem stuku, ce spodaj slisijo?
grin1.gif

Pri nas je to kar ok,...... je izolacija in pa potem 12 cm estriha čez...... večlji "problem" je zvočna izolativnost med sobami v nadstropju. Tam se več sliši, ampak se tudi to da rešiti (2x knauf na eni strani).....

Glede prednosti je pa vsaj za mene bila ta,. da je bila hiša postavljena konec septembra (na klet seveda), selili smo se pa v marcu notri.,...
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik tony pravi:
No, ko ravno pišeš o tem, jaz poznam pa cel kup nezadovoljnih lastnikov nikoli dokončanih, prevelikih, in zanič narejenih (ker so jih sami zidali
evil.gif

No, pa da vidim tvojo montažno pop'n'dekl hiško, ko se bo pojavilo neurje, kakršno je prizadelo Kamnik in vas Gozd.
Pa potem ob istem neurju poglej hišo, kakršno boma z mojo prej ko slej začela zidat... Opeka, beton, betonirano ostrešje z zalepljenimi oz. zabetoniranimi strešniki na podlago (tako kot to delajo na primorskem)... Pa se na koncu na zunaj ne bo nič kaj razlikovala od tvoje pop'n'dekl hiše. Hja, pa še pol cenejša bo najina na koncu...