Kateri VOIP klient uporabljate v tujini?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
LP! Mene pa zanima kakšne so kaj vaše izkušnje oz. kateri VoIP klient uporabljate v tujini? Naložil sem Komunikatorja od Mobitela in se sesuva, svakič ko hočem notri it v imenik ali na SMS... Gledal sem aplikacije Bria, Acrobits Softphone...? Torej kaj naložit v tujini da bo preko 4G-ja najboljše delalo, najmanj požrešno z najmanj zatikanja. Ni mi toliko pomembna kvaliteta klica kot to da je zadeva tekoča brez zatikanja... namreč verjetno so določeni ti clienti bolj požrešni kot drugi? Hvala!

Lp,
Matej
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Jaz sem bil z Acrobits Softphone zelo zadovoljen. Sedaj pa žal te opcije nimam več, ker je Simobil to ukinil (Si.Naip). Res ne vem zakaj so to naredili
frown-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Acrobits me zafrkava, ko sem na WiFi mi deluje vse OK, kakor hitro pa ni WiFi-ja pa hočem klicat preko 4G omrežja pa mi vrže Error, pa nikak da nastavim.... kajti jaz bom v tujini zakupil njihov internet in bom vse čas na 4G in bi rad da mi deluje Client tudi preko mobilnega omrežja (interneta ki ga bom tam pri njihovem ponudniku zakupil) in ne zgolj preko WiFi-ja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Se pa mi zdi butasto da bi moral zraven nosit 2 telefona, da bi si z enim naredil HOTspot da bi se z drugim not logiral da mi bo Voip deloval...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Oz... sploh tega Clienta ne spravim v funkcijo... piše registred, ko pa me kliče kdo pa če tudi ko sem na WiFi-ju pa se javim pa nič ne slišim on pa mene ne... A zna kdo to pravilno nastavit?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Ne pride v poštev, ne rabim jaz clienta da čvekam s prijatli kakšno vreme je itd... vsakih 10min me kliče nekdo na mojo številko iz XYZ številke in moram bit dosegljiv na mojo številko tako da razne viber,skype opcije odpadejo...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pa sej preko Skype-a lahko kličeš navadne mobilne cifre in stacionarne telefone. Samo moraš denar gor naložiti. Izpiše se itak tvoja telefonska cifra. Preko Viber-a pa tega ne moreš!

Citat:
With Skype however, you get to talk for free to other people using Skype, and that’s around a billion, plus other people who are not necessarily using Skype but have a Microsoft ID like Hotmail, MSN etc. Now you can also contact any other soul on earth who has a telephone – landline or mobile, if you pay. Skype rates are cheap compared to traditional landline and mobile rates, especially for international calls.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz na WP uporabljam Linphone.
Zadeva dela tudi preko GSM-ja, čeprav ga večinoma na WiFiju uporabljam.
Občasno sicer malo mrkne (redko), drugače pa zadeva dela.

Pa še nekaj: v kolikor operater blokira IP porte si zaključil zgodbo z bilokaterim SIP klientom
wink-1.gif
. Tudi hoteli to že precej uporabljajo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Tam kjer bom operaterji ne blokirajo ničesar.... bom preveril ta Linphone pa da vidim
wink-1.gif
Hvala!
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če imaš Androida je CSIPSimple dober. Meni je brezhibno deloval. Je CLIO15 dal link do njega.
Bria je pa itak top, vendar je plačljiva.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Nekaj let nazaj sem imel Acrobits Softphone ko sem bil v Aziji ampak takrat sem bil samo na WiFiju in je delovalo OK, zdaj pa mi nekak Acrobits Softphona ne uspe spraviti v tek na mobilno omrežje. Če se povežem na WiFi dela, če pa sem na mobilnih podatkih LTE pa mi napiše ERROR ko kličem...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Sem dal gor Brie, zaenkrat top koliko gledam, pa tudi neke reviewe sem bral pa povsod hvalijo
wink-1.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pa sej preko Skype-a lahko kličeš navadne mobilne cifre in stacionarne telefone. Samo moraš denar gor naložiti. Izpiše se itak tvoja telefonska cifra. Preko Viber-a pa tega ne moreš!

Od kdaj pa pri Viber-ju tega ne moreš? Nazadnje ko sem to uporabljal je delalo čist OK in klicatelju je prikazalo mojo številko, pri skype-u pa moje številke ni prikazalo (vsaj takrat ne).