Kvaliteta goriva na različnih bencinskih

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Načeloma mam na porabi spisek vseh lokacij črpalk (vsej povečini so vsa mesta, dodana).

Mogoče bi lahko naredil neko listo črpalk in mogoče še prikaz na google maps
wink-1.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
ksz ..

kako smo pametni .. berem tele razlike in cukanje ..

Dajte malo uprabiti tisto, kar naj bi imeli med ušesi .. Če bi pri enem šlo zgolj 140kmh, pri drugem pa 200kmh, tak ponudnik ne bi zdržal en teden na tržišču!!!!

Na avto.net imate ogromno podatkov .. ki pa pokažejo, da med ponudniki NI RAZLIKE glede porabe .. Oziroma je, vendar NI STATISTIČNO POMEMBNA! ..

Tudi jaz vas prosim, da nadaljujete s svojimi bistroumnimi komentarji o cukanju in penjenju .. kadar potrebujem smeh, mi vaši komentarji res popestrijo dan ..
zmaga.gif
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Zadnjič grem v BTC točt na Petrol (že kar neki časa nazaj) in ko grem domov mi v klanec avto pri malo bolj povnem gasu povsem avto ošvohni si rečem sedajle je pa neki zelo narobe peljem domov počas......vsak dan se vozim normalno dokler ne porabim celega tanka grem na agip in od kar točim na agipu nimam nobenih težav. Sem pa že skuril 4 tanke od AGIP-a.
Avto je bil skoz servisran (vsi filtri menjani po servisni, olje redno, vse štima samo bencin ne).
Al sem jaz tako tup al ap dejansko res nas petrol farba (itak je vse podkupljeno na Balkanu je vse možno)
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Načeloma mam na porabi spisek vseh lokacij črpalk (vsej povečini so vsa mesta, dodana).

Mogoče bi lahko naredil neko listo črpalk in mogoče še prikaz na google maps
wink-1.gif

bi blo fino. Pa še povprečno % odstopanja navzgor ali navzdol glede na povprečno porabo.
Pa še neki. Sem poskusli vnesti porabo preko mobilne aplikacije, pa mi ni dovolil vpisat decimalnih številk. (Nokia E63)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
V glavnem, pri meni ni nobene razlike, ko tankam kjerkoli. Ne v porabi, ne v kajenju, ne v ničemer.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Dvomim, da so razlike tako občutne, da bi jih mi opazili, mogoče je kakšna promila, ampak če je razlika, zakaj ne tankati tam, kjer je bolje, pa magari za promilo. Če seveda to ne pomeni nekega pretiranega odstopanja od začrtane poti. Jaz imam "na poti" vse pumpe, tako da se ne problem odločit...

Nekje sem enkrat slišal, ali bral, da je nekdo promoviral svojo nafto, "manj se peni", zato sem tudi vprašal, če je to povezano s kvaliteto, ker kaj takega se prej opazi, kot pa odstopanje pri porabi, kajenju, pospešku, ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko bi ti vedel od kod dobiva Agip gorivo... Ne no bučk kotalit, raje jih jej, boš prišparal na denarju...
Meni je vse kar je 100 oktanc naredil je to, da mi je skuril univerzalno lambdo italjanske proizvodnje na Lanosu (dobesedno stopil), preformanc pa tudi po 10 tankih ni bili nekih boljših...
Pa tudi ko sem v škodilaka v Avstriji tankla Shellovo nafto ni bilo nekih drastičnih sprememb (na bolje) ne v preformansah ne v porabi. Pa še dražja je bil kot pri nas...
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj pa bi imelo kaplanje vode veze s kvaliteto goriva?
Podobnost vidim v banalnosti teme. Gorivo, o katerem je tu govora, je neka spreminjajoča se stvar, ki je pogojena z načinom skladiščenja, priprave, transporta ,vremenskih vplivov in letnih časov ter vožnjo Schumacherjev, ki ga uporabljajo in še s čim.
Glede na to, da so vse črpalke po Sloveniji pridobile dovoljenje za svoje obratovanje in da so pod občasnim nadzorom inšpekcij, bi težko pričakovali, da nam bo katerakoli izmed njih vsaj probala, če že ne dejansko to počela, prodati vodo namesto goriva.
Vse bolj ko berem to temo, se mi zdi, da hočejo posamezniki na nek način povečati prodajo ponudniku goriva, ki se začne s črko A.
Ker pa se ti posamezniki na zanimiv način lotevajo tega pojasnjevanja in primerjanja, ki me spravi do huronskega smeha, si želim da s tem tudi nadaljujejo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Seveda, a bencin se ne dela po 100% enakih postopkih, vsaka rafinerija ima verjetno svoj sistem in neka odstopanja so, morajo biti, pa magari so za promilo. Saj so tudi EU direktive narejene tako, da je toleranca, pa še vseeno pade v enako kategorijo, in te tolerance so par %, kar pa ni več tako zanemarljivo?

to, ko pa nekdo reče, da z MOLom naredi 100km več je pa mimosun, to je itak vsem jasno.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tega ne verjamem nikomur da bi pri enem tanku in pri enaki voznji naredil 100 km vec.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ali pa zgodbe v stilu "odkar ne tankam več na petrolu mi avto ne cuka, ne kadi, gre ko satan, mirno teče bla bla bla... To je vse v glavi. Če ti avto na Petrolovo nafto/bencin ne gre je potem z njim nekaj resno narobe, žal ampak tako je.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Fantje, pozabljate, da je pred kratkim Marcedez dejal, da določenih motorjev pri nas ne bo prodajal, zaradi preslabe kvalitete goriva.

Tako, da razlike definitivno so.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Jest mam dizla in morm rečt, da se čuti razlika v nafti. Najlepše pa avto dela
1 OMW
2 Agip
3 Petrol - odkar je petrol ufural tisti primadiesel in tista antikorozijska sranja notr, se mi zdi, da je vse skupaj ena svinjarija.



Lp



Lp
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ali pa zgodbe v stilu "odkar ne tankam več na petrolu mi avto ne cuka, ne kadi, gre ko satan, mirno teče bla bla bla... To je vse v glavi. Če ti avto na Petrolovo nafto/bencin ne gre je potem z njim nekaj resno narobe, žal ampak tako je.

I hear ya...Ko se meni to spravi nekdo razlagat, mu rečem, naj raje pove kaj drugega, ker teh traparij ne bom poslušal. Pol pa ti še kdo reče, da je prepričan, da na določenih pumpah gorivo mešajo z vodo...pejt se ti rajš take blesarije v vrtec pogovarjat, ti bo mogoče še kdo verjel. Doma imamo 4 dizle, vsi se tankajo vsepovsod (največ pa na lokalni privat pumpi, ki ima gorivo s Petrola) in problemov z gorivom nismo še imeli, razlik se ne čuti (vsaj tako velikih ne, kot tukaj nekateri opisujejo), kadijo normalno, ne cuka in nafta ni še nobenmu zmrznila. Kot si že omenil, je po mojem mnenju za to šimfanje kriva ravno mentaliteta povprečnega Slovenca: "ahh moj super wagen mi trokira samo zato, ker sem tankal na Petrolu z vodo zmešan dizel, grem raje na Agip/Mol, ker se fajn sliši, pa majo zihr boljše gorivo".

Sicer nisem šel cele teme brat, ker mi je, roko na srce, tale tematika izjemno butasta... ampak še noben človek, ki ga imam za pametnega, ni delal razlik med pumpami (beri: se pizdil nad Petrolom), iz mojih izkušenj šimfajo zgolj lokalni "vedeži", ki svoj pisker nasajen na vrat itak ne uporabljajo za kaj veliko drugega...

Če se kdo mogoče počuti užaljenega, se mu opravičujem, ampak...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sorry stari, samo zame če ne občutiš razlike si točno....lokalni "vedež", ki svoj pisker nasajen na vrat itak ne uporablja za kaj veliko. Al nimaš občutka za avto in si k baba k ne ve a ma dizla al benza pod ritjo al se pa ne pelješ veliko.
Če se mogoče počutiš užaljenega, se ti opravičujem, ampak...
smile-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
ksz....

"SARKAZEM ON"
Odstopanja se kažejo v laboratorijskih testih, in še to v promilih. Ampak znalci iz foruma na 13 let starem AX-u, začutijo in prepoznajo vsako minimalno razliko
bonk.gif
, tko kot izkoristijo avto do zadnjega konja in seveda ves navor, ki je na voljo.......... .
"SARKAZEM OFF"
Mislim enkrat bo potrebno izvest test z enim takim voznikom. Avto mu bom jaz natankal, on pa bo povedal na kateri pumpi je bilo natočeno gorivo.

Imam pa občutek da vsi teli vozniki pijejo evian vodo, al se motim
confused-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Odstopanja kje, konjih, čistosti, ....? Če mi pokažeš en laboratorijski test, ki je bil narejen pri nas in ne v tujini in se kažejo odstopanja v promilih kapo dol.