Kvaliteta goriva na različnih bencinskih

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Citat:
Uporabnik gams pravi:
Teoretično, pri bolj praznem tanku, v hitrem ovinku itd. jo potegne v cev pri ca. 3000 vrt./min in
evil.gif
bo en serviser dobro zaslužil.

Aha, ko se ti drugače voziš, ti v ovinkih po rezervarju prav nič ne pljuska in se zadeve prav nič ne mešajo
hysterical-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Uh, en je pa razkurjen danes.
grims-1.gif

Citat:

Glej majster, stanje pač je kakršno je ravno zaradi bedakov ki se iz principa izogibajo določenih stvari in zgolj zato ker je v preteklosti ali celo daljni preteklosti bilo nekje nekaj narobe.
zmaga.gif

Citat:
No sicer nevem če si prišel že do ugotovitve ampak so povsem drugi čas, povsod je borba za tržni delež in vsi so se začeli trudit.
Kao. Rukneš eno marketinško kampanijo, daš še malo vode zraven bencina in se trudiš.
grims-1.gif

Citat:
Drugače pa nevem kake "apčutke" imaš ti, mogoče apčutek ko ga imaš v riti?
Tele
evil.gif
:
Citat:
Sicer pa meni se zdi da imam z Ulimaxom najnižjo porabo in tudi motor teče najlepše...
Citat:
Kar se pa tiče test kvalitete goriv, tega testa nikoli ni bilo in ga tudi nikoli ne bo. Še živ dan nisem vido razpredelnice ki jo je objavila neka ugodna institucija in je pisalo: PETROL, OMW, AGIP, bla bla bla in so bile notri izmerjene vrednosti, spodaj so bile napisane ugotovitve in na koncu da so jih rangirali. Tega ni ker v tem primeru bi se najbrž zvrstile hude tožbe. So obstajali določeni testi ampak kaj več ni bilo iz njih razbrat kot pa da so med kvaliteto goriv razlike.
Par let nazaj je časopisna hiša Delo naredila neodvisno znanstveno podprto analizo goriv pri slovenskih ponudnikih.
Hm, zanimivo, da je bilo vse skupaj objavljeno, ponudniki so bili rangirani, Delo pa še vedno ni bankrotiralo od tožb
tongue-1.gif


No, zdej se pa še malo razkuri.
wink-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Vse je isto sranje, folk bo itak tam tankal kjer bo dobil zastonj kozarec ali cenejšo torbico.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No pa objavi te razultete da vidimo
wink-1.gif
Ma kaj se hoče človek jezit nate, sem že 2 tedna nazaj izgubil upanje v tebe, brezupen primerek!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
In od takrat je že dosti vode preteklo
wink-1.gif
Mislim da so se od takrat spremenile tudi določene direktive, mislim da so tudi z žveplom sporihtali! Bi prav rad vido en test pri nas in sicer OMW, MOL, SHELL, PETROL ter AGIP
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Ja to itak, da se je spremenil, sej nekje v članku vmes piše, da bo OMW z letom 2005 INA pa 2006 začela dobavljati dizel evropske kvalitete, ampak vseeno, mal sm dal za prebrat
smile-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
To, z različnimi kvalitetami bencina pri Petrolu in OMW je navadna oslarija. A si vsak posebej vozijo gorivo v tankerjih? Sem meril porabo, ni razlike. Je pa res nekaj -ena pumpa je bila, kjer mi je avto cukal, kadar sem tankal tam. Verjetno so imeli nevzdrževane rezervoarje, ker mi od tedaj ne cuka, tam pa ne tankam več Pa nisem menjal kakih svečk, ali kaj takega.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Nafta (osnova) je pri večini enaka, iz enakega tankerja razen npr. Shell ki vozi gorivo direkt iz Italije in nevem kje dobivajo. Tak da kar se tiče osnove verjamem da ima vsi enake stopnje žvepla ampak zelo pomembni so aditivi katere pa ima vsak svoje in čez noč lahko postaneš iz grde račke lep labod
wink-1.gif


 
Nazadnje uredil moderator:

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Bi prav rad vido en test pri nas in sicer OMW, MOL, SHELL, PETROL ter AGIP
Preglej Delo tam okrog letnice 2006-2007 pa ga boš videl. Javno objavljenega in z vrstnim redom.
aplauz.gif

Tako kot si želel.
smirk-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ma kaj se hoče človek jezit nate, sem že 2 tedna nazaj izgubil upanje v tebe, brezupen primerek!
S čim sem si pa to zaslužil?
shocked-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
AvtoFun......sam je razlika od kje franšizni najemniki črpalk kopujejo benz.....al uzamejo petrolovga k jim ga ponud od vojske k ma 3 mesečne zaloge pa jim ga mejčkn cenej porodajo ker je 3 mesce stal.....al je frišn iz tankerja......pa tud kolkrat se je pretanku tist benz od tankerja do črpalke je odvisn....ker zgublja na kvaliteti...kolk majo tanke na črpalki spucane...a si tanku takoj k je cisterna odpelala iz črpalke pa si pobral še usedline k so se dvignle pr prečrpavanju.....
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
AvtoFun......sam je razlika od kje franšizni najemniki črpalk kopujejo benz.....al uzamejo petrolovga k jim ga ponud od vojske k ma 3 mesečne zaloge pa jim ga mejčkn cenej porodajo ker je 3 mesce stal.....al je frišn iz tankerja......pa tud kolkrat se je pretanku tist benz od tankerja do črpalke je odvisn....ker zgublja na kvaliteti...kolk majo tanke na črpalki spucane...a si tanku takoj k je cisterna odpelala iz črpalke pa si pobral še usedline k so se dvignle pr prečrpavanju.....
wink-1.gif
Pozabil si še bistveno: koliko vode dotočijo zaposleni na črpalki noter.
grin1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem iskal ta članek in naletel na ta "biser":

Na nas so se obrnili nekateri vozniki, ki so natočili gorivo na Petrolovi črpalki, v njem pa naj bi bil tolikšen delež vode, da je ta ponoči zmrznila in zjutraj onemogočila vžig.

http://www.delo.si/clanek/74587
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer do sedaj skuril ene 6-7 tankov Ultimaxa (tudi sam prej nisem nikoli tankal na Petrolu). Je pa res da sem vedno tankal na novih pumpah in na najbolj prometnih...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kaksen procent pa je tisti maksimalni, do katerega se ni tezav zaradi vode v gorivu ? Recimo 1%, 0.1%, 0.01%, koliko ? Samo da vem za kaksen razred gre, ker me cudi da ce je te vode v govirih toliko, da ni Svetnakanlua ze prisel na kaksno pumpo, nalil liter v flaso od Fructalovega soka (s sirokim vratom - a to se prodajajo ?) in potem pred kamero kazal zardevajoce crpalkarje kako se vlecejo ven iz dreka, ker je na dnu flase en deci vode.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
ksz...

a ni en model že neki časa nazaj, v eri mobisuxa, naredil eno dobro primerjavo goriv v laboratoriju (ali je študiral kemijo ali pa je bil zaposlen nekje, kjer mu je delo omogočalo tudi take raziskave) in je tudi dejansko prišel do zaključka, da se lahko goriva med sabo po kvaliteti kar lepo razlikujejo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
ksz...

a ni en model že neki časa nazaj, v eri mobisuxa, naredil eno dobro primerjavo goriv v laboratoriju (ali je študiral kemijo ali pa je bil zaposlen nekje, kjer mu je delo omogočalo tudi take raziskave) in je tudi dejansko prišel do zaključka, da se lahko goriva med sabo po kvaliteti kar lepo razlikujejo?
Ni možno, saj se le vsi ''trudijo''.