Kvaliteta goriva na različnih bencinskih

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
na Petrolu pa kombi ne gre preko 140kmh, ter močno kadi, medtem ko z ostalima dvema gre brez problema skoraj 200, pa brez črnih saj.



Alfa 156 1.9 JTD na petrolovo nafto kadi ko pri norcih, avto ne gre preko 170km/h. na OMV gre normalno preko 200.


Malce v primerjavo... jaz vem, da na petrolu več ne tankam.

priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
jaz tankam na OMW-ju......seveda super 100..........nardim več kilomertov in avto lepše pelje kot pa če tankam na petrolu.

Ostalih črpalk pa nimam v bližini zato ne morem dat primerjave.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Predkratkim je AGIP postavil še v Trbovljah svojo hiško. Tako so prišle na vrsto še zasavske rakete.
;grin:
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Samo tole je res čudno, ko sem še točil na petrolu mi je avto skoraj vsak dan nekje cuknil (lokacije točenja so bile različne, recimo Gorenja vas, Vrhnika, Dobrova, Žiri) sedaj, ko točim na AGIP-upa mi avto noben dan več en cukne.

Torej nekaj mora bit na teh bencinskih. Aja pa to ni edini avto, ki ej imel težave z občasnim cukanjem. Tud na Seat cordobi je bilo podobno. Itak an golf 2 D pa je res vseeno kje točiš, ker bi tud na rabljen ole šel.

Iz tega sklepam, da je res nekaj na različnih bencinskih. AGIP je torej kvalitetno gorivo petrolovo pa NE.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
poleti nimam problemov pa ce tocim bilokje, gre povsod enako .
Edino na Nemsko skuri malo manj vendar je to tudi verjetno zaradi ven skurjenega motorja na dolgi turi
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Tudi jaz imam enake izkušnje s TDI motorjem, vseeno kje tankam, nikoli ne cuka in ne kadi kaj extra. Tudi končna ni nič manjša kot pri nekaterih, kjer vam na Petrol nafto gre samo 140, na AGIP pa 200
smile-1.gif


PS:. Možno pa da imate v ostalih koncih Slovenije na Petrol črpalkah resne težave. Na Štajerskem jih ni. Enako sem zasledil v rubriki Mobilna telefonija. V Ljubljani in širši okolici so nonstop težave z Simobilom (razni izpadi in nedostavljeni SMS-i). No meni se v petih letih še to na Štajerskem ni zgodilo tako da nevem v čem je sedaj težava. Pa brez zamere, sem tudi jaz prepričan da je razlika v kvaliteti nafte ampak prosim ne pretiravat...
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Pomojem je pr PETROLU fora sam ta da ma pač zaloge nafte pa benza za slovensko vojsko.....in če računaš da jih more met 90dnevne.....in če pol vzameš v zakup da kar v 90dneh ni blo porablenga se s5 transportira v "javno" uporabo.....potem res lah dejansko dobišmal slabši benz...nafto....ker benz nafta se med transportom in z časom uničujeta....zgublata na kvaliteti....tko da jst kle vidm edini možn problem za kao slabšo kakovost petrola....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No očitno to nafto dobivate v Ljubljano in v okoliške kraje.. Nimam druge pametne razlage...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Daj no foter še ima v mopedu bencin ki ga je za Tolarje kupil, pa tudi leti
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bulshit.
Na našem Agipu (Vodice) kar lepo Petrolova cisterna benz pripelje za v rezervoarje. Potem gre pa naprej v Moste...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Daj no foter še ima v mopedu bencin ki ga je za Tolarje kupil, pa tudi leti

Če si pameten ga boš uporabu za ketno spucat......ker z starim benzom lah kj tud zariba.....dvotaktol zgubi na mazanju......plus benz izhlapi in maš namest 2%mešance prec kj višjo....zabašeš auspuh....
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Bulshit.
Na našem Agipu (Vodice) kar lepo Petrolova cisterna benz pripelje za v rezervoarje. Potem gre pa naprej v Moste...


A to resno?
sprasujem se.gif
....
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Bulshit.
Na našem Agipu (Vodice) kar lepo Petrolova cisterna benz pripelje za v rezervoarje. Potem gre pa naprej v Moste...


A to resno?
sprasujem se.gif
....
Na MOL v MS tudi vozi marsikaj za cistern... ampak pripeljejo iz madžarske neposredno. Povečini je to Integral Lendava, a tudi "petrolova" vozi včasih. Finta je pa v tem, da so to povečini vsi privatniki, ki pač imajo polepljene tovornjake. Tudi moj sosed ima tovornjak, na katerem je logotip pomurskih mlekarn, pa vozi meso in solato.
smirk-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Zadnje čase opažal, tankam dizla, da se na različnih pumpah dizel drugače peni.

Je to povezano s kvaliteto goriva ali ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Tankam vedno "koliko gre"; ko prvič zaskoči, iztaknem cevko iz odušnika in dejansko tankam "od daleč", tako da se nafta bolj počasi steka v odušnik. No..in v tem primeru lepo vidim kako "teče" in se peni
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Hahahahahahahahahahahahaha, bravo!
Take teme in taki komentarji so boljši kot katerikoli humoristični program na televiziji. Če si človek vzame čas in vse prebere se resnično lahko nasmeje do solz.
Mogoče bi še kkšno tako temo odprl npr. o tem pri kateri klimi bolj kaplja voda in pri kateri ne.
Vse vas lepo pozdravljam in vas prosimda teme nikakor ne zaključite.