Kateri brisalci - metlice?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.541
5.973
113
pri taščici
V čem so ti "mehki" brisalci toliko boljši, da so trikrat dražji? Kot pišete, že tisti za 5 evrov niso slabi.
Pbutec: in komu naj dam potem 45 cm? Za zadaj mislim da je predlog. Mislim da sem jaz videl 530/450 ali nekaj takega.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.110
822
113
Nisem bral cele teme. Že prvi odgovor @futuristic je bil pravi. Bosch Aerotwin. Sploh ne vem koliko let jih že imam gor. Kadar malo pojamrajo, očistim steklo in brisalce z Megliom ali podobnim razmaščevalcem in spet delajo popolno. Pred tem sem vsako leto kupoval navadne brisalce, vseh firm. Zelo priporočam.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik zoom pravi:
Sedaj so v Lidlovem katalogu 15 eur
http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?action=showDetail&id=8408

102476_01_f.jpg
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
619
17
18
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Kaj pa so ti za eni Zollex. Baje so slovenski.
sprasujem se.gif

sem jih kupil skoraj eno leto nazaj (začetke januarja) in so začeli pred kratkim malo ropotat in malo slabše brisat. celo leto sem bil zadovoljen, sedaj ob mrazu pa se že malo pozna, da niso novi. je pa res, da je avto pod milim nebom in ne v garaži. tudi to verjetno šteje. takrat sem dal 20€ zanje.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ksz

A se da slucajno kje kupit samo zelezne palice ki se jih da po dolzini metlice na vsako stran in potem komplet nasankas na roko brisalca? Torej za vsako metlico sta dve palici.

Ker pri starih brisalcih sem dobil take plasticne kanale v katere se metlice zasanka, samo zdej so za nove metlice preozki kanali. Nevem a se da tudi te plasticne šine dobit al je to samo pri novih zraven.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Pustite tele lidl in leclerc variante brisalcev, dobri brisalci so samo eni, DENSO! Dobite jih v tej trgovini, zraven 8 nastavkov in ce ti kaj ne gre ti pride mozakar na dom zmontirat, zastonj.
grin1.gif


Guma na metlicah zdrzi vsaj dvakratnik vseh bosch, valeo in podobnih jajc, da tistih prvih iz lidla sploh ne omenjam.

avtodeli DOVZAN
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Za mojega pride tadesen 16 eur in talev 18eur. Ne vem koliko so ostali, sem se pa zafrknil, ko sem kupil za polota svoje lepse polovice na uradnem servisu, pac majhen jajcek, ne more biti drago in je prisel komplet na koncu 55eur.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Tudi jaz sem daleč najbolj zadovoljen z DENSO. Ima jih tudi IST in so bili cenejši kot pri Dovžanu.
cheer.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
mogoče kdo ve kje lahko dobim nek spodoben zadnji brisalec za Golfa 5?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.186
275
83
Nekdo je spraševal samo za gumice: zadaj za Porsche-om v Šiški (tistem pri tavelkemu Mercatorju), mislim da je Rosil firma, oz. brisalci.com. Sem jih kupil enkrat, ampak jih na tiste brisalce ki sem jih imel nisem znal/mogel dobro namontirat na nosilce, pa sem pol obupal. Eden je še bil, drugi pa poden (tisti ki je brisal je brisal ok) - samo sem potem oba v kompletu hitro zamenjal. Tako da težko rečem kakšna je vzdržljivost, kakovost je bila ok na tistem ki sem ga uspel dobro zihtat (zgleda da mam dve leve roke pa obe hrome:)).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a ima še kdo težavo, da zimska tekočina (OMV) full maže šipo?
brisalci so stari pol leta, originalni od avta, po zmrnjenem steklu niso nikol brisal, ko pa šipo operem, pa je katastrofa.
ta teden še počakam,ko neki sneg napovedujejo, pol bom pa letno not nalil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.541
5.973
113
pri taščici
Ta se je enkrat že oemnjal na alterju.
me mika da bi si privoščil tisto gumico za 12 evrov ( brez železa) pa poskušal bolj uspešno zamenjati gumo kot si jo ti.
 

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
230
27
28
Probaj oprat stekla s toplo (ne vročo) vodo! Je na cestah še vedno veliko klorida! Tekočina za stekla iz Agipa + brisaci Denso Win Win kombinacija
cheer.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.415
981
113
Obišči stran
Torej dobil in zmontiral denso, prvič je padal šele danes. In seveda nov brisalc riše črto ko gre navzgor, praktično po sredini šipe...
Boschevi so vsaj na začetku brisal brez črt
evil.gif
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Tudi meni že po kratkem času ne brišejo tako kot bi morali. Ne vem, kje jih zdaj delajo, ker prvi so mi bili top dobra tri leta.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Ksz...

Jaz sem sprobaval aerotwin brisalve...bosch...jajca, praktično takoj puščali sledi, champion...načeloma ok a škripali za znoret v mrazu. Žal tudi ne dolgo zdržali.
Nato sem nabavil original..ni pisalo proizvajalca (zgolj 'made in belgium'). Ti so bili na avtu do prodaje...ne vem 4 leta sigurno, mogoče celo pet..