Avtomatski menjalnik in Audi (A4 in A6)?

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik redTDI pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Razlika med tip- in multi-tronicom je ogromna ... kar se tega tiče je tiptronik robotiziran avtomatski menjalnik s klasičnimi prestavami na zobnike.
tukaj si pihnil mimo!
"tiptronik" je klasični planetni menjalnik z vandlerjem, ki ima električni šiberkasten in s tem tudi opcijo ročnega pretikanja!!!






robotiziran menjalnik s prestavami je DSG, vendar ga v teh letnikih ni na voljo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pri multitronicu, sploh v A4 v večini primerov ne gre za mehansko poškodbo menjalnika temveč za okvaro elektronike, ki skrbi za delovanje tega menjalnika. Ne me spraševat kakšna elektronika ker to ni v moji domeni ampak imam dva znanca ki sta dala to elektroniko polotat in zadeva deluje naprej kot prvi dan. Seveda pa je najlažje menjat menjalnik, zakaj pa ne, saj bo ovca plačala!

Lp

PS:. Je pa tudi umetnost menjat olje na multitronicu, saj more bit temperatura menjalnika točno v določenem rangu ko se olje menjuje, kar pa pomeni da mora vroč avtomobil ure ure in ure stat preden pride na to temperaturo... Seveda me zanima kdo upošteva takšne stvari? Verjetno nihče..

Tako je, problematicna je elektronika, cca 3je procesorji. Ce veš kaj popravit, potem stroška ni veliko, če pa ne veš, ti pa stručko vzame cca 400€ ( Avtoelektronika Črnuče) in od takrat dalje dela avto brez problema. Sicer delal mi je že prej normalno,a me je motilo da mi je občasno utripala lucka ki je javljala napako elektronike, čeprav je menjalnik deloval normalno.

Drugače pa Multitronic je zakon menjalnik res, dejansko ima boljši izkoristek moči kot ročni v enakem avtu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Samo DSG mislim da je v praksi slabsi od Multitronica, vsaj kar se tiče pospeška 0-100

sprobano z 2.0 TDI 140KM DSG in 1.9 130Km multitronic.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Imam A3 Cabriolet 2008, z DSG menjalnikom, ki pa mu pri Audiju prvaijo Multitronic... Kateri pa misliš, da je sedaj boljši: DSG ali Multitronic?
smile-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
najboljse je, z vidika robustnosti, se vedno klasicna stiri ali pet stopenjska avtomatika s pretvornikom navora in velika prostornina motorja.
zmaga.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Torej bolj priporočate multitronic... Torej, če sem prav razumel, se multitronic bolje vozi, tiptronic pa je bolj trpežen? Oba pa imata možnost ročnega prestavljanja, ne? Še nekaj o prestavi 'S': ali je razlika glede na 'D' prestavo očitna (npr. pri prehitevanju)?
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Oba imata možnost ročnega prestavljanja, vendar pri multitronicu ni neke opazne razlike. Novejši imajo 8 navideznih prestav. Pri S-ju gre prestava do dve nižje. Odvisno od trenutnih obratov in položaja stopalke za plin
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Kaj pa menite o mašini 2.4 bencin pri audijih? Koliko je kaj poraba? Če bi primerjali med 1.8t (164KM) in 2.4 (170KM), katerega bi vzeli?

Če prav razumem kupuješ limuzino, v tem primeru bi ti svetoval 1,8T predvsem zaradi nižje porabe in boljše odzivnosti v nizkih vrtljajih.
V svojem imam V6 motor, ampak predvsem zato, ker se bolj poda kabrioletu, kot pa 1,8 mlinček, lepo je slišat 6 cilindraša ob odprti strehi
smile-1.gif
, poleg tega je ta motor "hard duty" zadeva, preverjena zasnova, ni navit, zelo trpežen, je pa poraba precej visoka, meni se giblje okoli 12 l/100km na kratke relacije, ter okoli 10 na daljših relacijah.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Imam A3 Cabriolet 2008, z DSG menjalnikom, ki pa mu pri Audiju prvaijo Multitronic... Kateri pa misliš, da je sedaj boljši: DSG ali Multitronic?
smile-1.gif

Ali imas DSG ali pa imas Multitronic, to sta dva razlicna menjalnika.
V A3 so vgrajevali DSGje če se ne motim. Saj če imas DSG, ti piše na ročki DSG. Multitronici so bili pa v A4kah običajno.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
No moj grande punto ima avtomatski menjalnik - tiptronic pa mi je že zatajila elektronika po 8ih mesecih od nakupa novega avtomobila. Ročica je delovala normalno, na displeju pa se nikakor ni kazala oznaka za vzvratno vožnjo R, sedila je menjava menjalnika. Žal malih avtomobilov ne delajo z avtomatskim menjalnikom, ker se v nasprotnem primeru nikoli ne bi odločila za Fiata.

majč
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Seveda delajo majhne avte z avtomatskim menjalnikom. Še kio pride se je dalo kupit s 3 stopenjskim avtomatikom.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.851
3.869
113
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Seveda delajo majhne avte z avtomatskim menjalnikom. Še kio pride se je dalo kupit s 3 stopenjskim avtomatikom.

Tudi v VAG koncernu imaš avtomatike že od leta 95 v vozilih tipa polo/ibiza ... sicer pa so mi neko čudo francozi z robotiziranim menjalniko, tam si kar zaželiš da bi lahko ročno (nožno) upravljal s sklopko!
rolleyes-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Francoze lahko kupiš tako klasične avtomatike kot take z robotizirano sklopko. Zakaj je robotizirana sklopka kul pa nimam pojma. Takšen menjalnik ima lahko twingo, pa mislim da opel corsa. Mogoče pa še kakšen.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Francoze lahko kupiš tako klasične avtomatike kot take z robotizirano sklopko. Zakaj je robotizirana sklopka kul pa nimam pojma. Takšen menjalnik ima lahko twingo, pa mislim da opel corsa. Mogoče pa še kakšen.

Corsa 1.2 Easytronic ima robotiziran menjalnik
Corsa 1.4 Automatik ima avtomatski menjalnik.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pri nekaterih A4 mi je všeč, ker ima med števci bel display, pri A6 pa še nisem videl belega displaya (letnik med 2002 in 2004). Ali imajo tudi A6 bel display (oziroma display z belimi črkami)?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
2002 letnik pa 110k km? Lepo te prosm. Sam imam Polota letnik 2002, pa ima 150k km! Pa vrjemi, da če bi imel tazga audija, bi se še več vozil okol...

Če je pa servisna redno štemplana, pa sploh nimaš za razmišljat (no, razen to, a vzet a4 al a6
grin1.gif
)...

Pač, moje mnenje
tongue-1.gif