Avtomatski menjalnik in Audi (A4 in A6)?

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Res ne bi vedel, imeni sem poiskal na drugem forumu, pač komu v pomoč.

Nekaj imam v spominu da so recimo v E39 dve sorti avtomatov, ene se da popravljat, druge pa raje menjat austauš. Ampak to se tako bežno spomnim, nisem zainteresirano bral, ker imam same gajbe z navadnimi šalthebli
smile-1.gif
 

North_face

Fizikalc
31. mar 2008
1.500
0
36
www.alter.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Kaj pa znata popraviti? Recimo primer klasične napake na steptronicsih pri E46 ko najprej odpove vzvratna prestava, nato pa še ostalo?

Lepo bi te prosil, kako to izgleda v praksi, kako odpove? Daš v rikverc, avto pa ne gre nikamor, a kako?
Hvala.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
V E39 so menjalniki firm ZF in GM. Za ZF ni problem dobiti nadomestnih delov in se popravljajo, medtem ko je za GM menda zelo težko dobiti dele in zato vsi svetujejo menjavo.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Nimam osebne izkušnje s tem ker mi Steptronic dela perfektno, resda pa na 50.000 km menjam olje in sito v menjalniku.
Ja, v rikverc daš in se ne zgodi nič. Baje naj bi bil v General Motors (GM) avtomatikih na eriji E46 določen sestavni del zelo slab, menda celo iz nekakšnega cheap pleha in gre v tri krasne. BMW nima pooblastil proizvajalca (GM) za popravila avtomatskega menjalnika. Edino kar je lahko namesti novega. GM? Tudi nima servisa. Kar je servisov je vse nepooblaščen servis pa še do delov težko pridejo. To je edina zamera avtomatskim menjalnikom, bedno servisiranje. Ko crkne lahko bankrotiraš, dotlej pa je super in milijavžnkrat boljše kot ročni menjalnik, sploh v teh kolonah je avtomatik carska zadeva.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ma to so izgovori evropskih proizvajalcev. Dejstvo je, da v Sloveniji nimajo niti strokovnjaka za kak VW DSG usposobit. Kolegu so zamenjali pol avta zaradi problema na DSG menjalniku.
Zato sem jaz vzel hibrida - ima eCVT (elektronski brezstopenjski avtomatski) menjalnik, ki sploh ni menjalnik v klasičnem pomenu besede. Nobenih sklopk, nobenih delov podvrženih obrabi, nobenih servisov menjalnika. Vse po zaslugi dveh elektro motorjev, pa še 7 let garancije, oz. 160.000 km garancije si upajo dat nanj.

http://eahart.com/prius/psd/

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
2,4 z avtomatikom bi znal biti precej len. Ta motor je treba konkretno v obrate spravit, da razvije in pokaže konje. Priporočam ročni menjalnik.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hmmmm... Saj se vedno bolj nagibam k ročnemu menjalniku. 'Strah' me je popravila v primeru, če kaj zataji. Nikoli ne veš, kako se je v preteklosti vozil avto z avtomatskim menjalnikom...

Nekaj me še zanima glede audi A4: kateri audiji imajo tisti prikazovalnik med števcema bele barve (ali so kakšni pogoji, kot npr. navigacija) ali je to kar naključno (nekateri so si ga pač vzeli kot dodatno opremo)?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.847
3.866
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Nekaj me še zanima glede audi A4: kateri audiji imajo tisti prikazovalnik med števcema bele barve (ali so kakšni pogoji, kot npr. navigacija) ali je to kar naključno (nekateri so si ga pač vzeli kot dodatno opremo)?

V VAG koncernu se je to nekaj časa imenovalo multifunkcijski prikazovalnik, vsaj v škodilakih in seatih .. je bil pa na voljo za doplačilo (čisto posebej, neodvisno od BCja ali navigacije). A pod to spada tudi Audi pa ne vem ...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pa vsebuje tak (beli) prikazovalnik enake informacije kot rdeči ali prikazuje še kakšne dodatne?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
koliko vem je vse isto, po letu 2002 imajo spremenjene stevilcnice, obstaja pa ena firma i čahko dudi rdece predela v bele.