Kateri brisalci - metlice?

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Za take obstaja nadgradnja na aerotwin in pač kupiš letniku in začetnem stanju primerne.

So tudi avti, ki imajo oboje pri istem letniku, kar pomeni, da moraš vedet, kakšni so bili v originalu gor oz. kakšna je pritrditev.

PS. Za prodat imam Bosch AR 530S 2 kosa oboje skup 40€. A4 B5, 8E2, B6 11.94-9.01, Jeep Grand Cherokee, Nisan Maxima, Peugeot 206 Clio 2, Thalia,VW Multivan, Passat, Transporter, Volvo C70, V70...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Trenutno najboljše metlice brisalcev, katere so na trgu, so DENSO (NWB). In niso drage. Imajo jih v avtodelih Dovžan, a trgovina Ist jih ima še ceneje.
Da bumpam temo.
Sem enako kot zgoraj trdil do poletja, saj sem šest let gural Denso, ki so super delali do takrat. No in kupim nove Denso v Eurotonu in sedaj po komaj 4 mesecih delajo slabše kot prejšnji po šestih letih.
confused-1.gif
Že to, da po vseh uradnih katalogih izbrani nikakor niso pasali na original kljukice od mojega accorda, mi je bilo sumljivo.
Ne vem, ali pri nam dobimo samo še slabe kitajske ponaredke za dobre japonske cene ali kaj je to?

In seveda, kaj naj sedaj kupim, da ne bom spet menjal čez nekaj mesecev?
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Kupi Denso v IST-u
smile-1.gif


Tole si morda dobil ponaredek, sam kupujem za več avtov vedno Denso in takih izkušenj nimam
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nekd oiz foruma mi je dal link za ATP auto-teile v Nemčiji... Naročil Bosch aerotwin, komplete spredaj/zadaj. Naročil sem 4 komplete, ker je poštnina 19€. Na ta način je komplet bil cca 4 EUR dražje kot v ceniku, pa še vedno skoraj pol ceneje kot pri nas...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
In kako se obnesejo v zelo slabem vremenu (zimskem)? Ker par strani nazaj je bilo kar jamranja, jaz pa vozim vedno in povsod.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mogoče kdo ni prebral zadnjega stavka, pa ga bom še enkrat napisal:

In seveda, kaj naj sedaj kupim, da ne bom spet menjal čez nekaj mesecev?

Mogoče se motim, ampak nekako dvomim, da so Lidl/Hofer/Leclerc brisalci tako zdržljivi. Tudi žarnice za prednje luči kupim kvalitetne, ne pa pofl za par evrov, ki sveti malo bolje od leščerbe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Vprašaj roberta glede tistih bolje svetilnih žarnic. Nabavil sem Lidl Hofer pare žarnic za ceno 6€/par se mi zdi in lepo držijo več kot eno leto.
Leclerc bosch brisalci (navadni) niso ravno poceni in top kvalitete. Poceni so bili, kvaliteta pa ? Če dobim v četrtek še Lidl, potem probam njihove letos.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
včeraj v Lidlu akcija 5€ par. Jest imam še lanske in so še ok.
Sem pred kakšne pol leta kupil v lidlu in se odlično obnesejo. Včeraj kupil še za drugi avto in so res super. Sem že imel prej drage boscheve, ki sicer zelo nobl izgledajo, ampak brišejo za en drek že od novega.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj sem imel tudi take, zmagovalce testov...
evil.gif
samo po letu uporabe se je na sprednji šipi natančno videlo kje brišejo...
Drugače menjam metlice brisalnikov nekje na 2 leti.
Ne vem no, meni problem predstavlja poškodovana sprednja šipa od kamenčkov, ko začne uničevati gumice metlic in le-te puščajo sledi. Z Valeo ali Bosch nisem nikdar imel problemov s kvaliteto, je pa brat tiste super-duper ugodne in dobre iz Leclerca vrgel dol po parih dneh, ker so bili totalen crap.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Razni Nightbraker in Superbraker in podobna krama je redno crkovala na 4 mesece (+- kakšen teden). Čip varijante iz trgovskih centrov (kao povečana svetilnost) je lari-fari, samo pospešeno sem poškodoval leče v žarometih...
Na koncu sem vtaknil HID kit za H7, zadeva dela super, vendar sem prve žarnice zamenjal po 4 letih ker je svetilnost padla (konkretno, ampak v zadnje pol leta. Me je paprodajalec na to opozoril že pred nakupom/montažo).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
V leclercu sem kupil bosch (niso pa bili AT).Upam da bo jutri še kak kos v lidlu, da preverim kvaliteto.
Roberto:tole o ”stolčeni” šipi se bere zanimivo. Jaz imam še original, 10let in 186kkm. Pa še pogosto kršim varnostno razdaljo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bolj govorim o okrušeni šipi... Ko ti na cesti prileti kamen v šipo, pa misliš da je vse OK... Pa ponavadi ni... Pokaže pa se kot puščanje sledi brisalca...