Hrvaški se gre turizem

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
na hrvasko itak odhaja reven sloj nemcev (prevladuje vzhodni blok) in skandinavcev, ki nimajo veliko pod palcev, vecinoma kampirat. ostali gredo na sredozemlje, azurna obala, korzika, sicilija.. tam imas top turizem. tam se lahko gres top turizem kjer ni balkana. balkan je kot gorenjska. imajo dve jezeri, eno pokljuko, ponudba nikakva pa se takrat so jezni poleg turistov najvec sami nase, da sploh zivijo.
samo slovenci (in obalni hrvatarji) mislijo, da je top turizem mali losinj in zadar.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.463
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Te debate so mi vedno najjace, ko tisti ki se niso prisli dalje od zadra pametujejo, kako itak nikam drugam ni za it. Zanimivo da jaz vedno najdem destinacijo. Letos je bila to sicilija. Ce kdo misli kaksni cigani so italjani...think again. Da na jugu evrope vidis tako visok nivo turizma, me je res presenetilo in hkrati spet opomnilo zakaj so hrvati s svojim "turizmom" se vedno v kameni dobi in so ravno dovolj dobri za low budget turizem. Zato pa privabljajo mnozice slovencev in cehov. In spet mi je postalo jasno zakaj se tako trudijo privabit premozne goste in jim to nikakor ne uspeva, ker ne znajo nic ponudit razen vode, sonca in zraka.

Vprašenje je če si veliko nas sploh želi TOP turizem. Se pravi nebroj hotelov z popredalčkanimi plažami, z rezerviranimi ležalniki. Kaj pa vem. To imamo v Portorožu. Top turizem, top cene, pa vendar je zasedenost kolikšna? Ok mogoče tukaj zmoti usrana voda...

Jaz osebno imam 7 dni hotela vrh glave in kaj kmalu začnem razmišljat o ribiški palci, maski za potapljanje, roštilju, čolničku, malo odmaknjen, bogu izza nogu. Tukaj mi je Hrvaška najbližje, naslednja pa Grčija.

Res da na jugu Italije še nisem bil. Bil sem pa te muslimanske države vse predela. Vsako leto eno. Danes sem pač mnenja, da 7 dni hotela je vrh glave.

Pa to je to. Recimo jest in žena oba delava z ljudmi in tistih 10 iščeva bolj mirne kotičke, kot neki top turizem. Bil ne vem ene 5 let nazaj v Biogradu, neka all iclusive varianta v hotelu. Pa tam je na plaži blo 50 000 ljudi, še brisače nisi mel kam dat, kaj šele čoln za tamalega. Dobesedno si se rinil mimo ljudi, ko si vstopal v vodo. Ne vidijo me nikdar več.
"TOP turizem" ni samo gužva na plaži
wink-1.gif

Ne pri nas in ne na Hrvaškem nimaš skoraj nobene dodatne ponudbe. Tle imaš naravo(dostikrat še zanemarjeno), pa mi dej dnar. In potem se praskajo po glavi, zakaj ni premožnejših gostov.

P.S. Meni tudi tak način ne leži. Ampak marsikdo išče prav to. Če se hočeš špilati turizem, rabiš raznoliko ponudbo
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Sem bil nazadnje na Hrvaškem leta 1993, ko smo še poslušali odmeve bom pri Karlovcu in potem naslednjič v mesecu maju leta 2000 (barka: Krk-Rab-Tjelačica-Zadar-Biograd). So mi doma vsi dopustniki na Hrvaškem govorili, da je pivo doli po 9-10 kun, pa ga nikjer nisem videl pod 15 kun. Mogoče pa so v teh 15. letih cene padle in pivo zares dobiš po taki ceni v turističnih centrih
sprasujem se.gif
Tečaj kune je stabilen že dolga leta in cene prav veliko ne variirajo. Ti si se šel navtični turizem in tam ne moreš pričakovat najnižjih cen na celotni obali. Pa verjetno si bil v Telašæici (nacionalni park)?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Evo, sem dokončno dojel point Alterja, ki postaja vrtec za otroke s posebnimi potrebami, modi pa so samo strežnice ki občansno spucajo dre.k ko se ga peveč naenkrat sproducira.

Uživajte, jaz bom tudi.

hysterical-1.gif


calimero.jpg


Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A si bil malce preveč tukaj gor?

Glede na to, da je zadnje dni na dopustu na morju - definitivno.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Koliko stane kg kruha ni merilo, kruh je eno najbolj "nezdravih" živil.

Daj še primerjave cen recimo mesa ali mlečnih izdelkov.
Cene mesa (svinjskega, govejega in perutnine) na hrvaškem so tud cenejše od slovenskega ali pa tam nekje. Je pa res da znajo biti ribe dražje kot pri nas.
Kar je pa najbolj pomembno je pa to, da imajo hrvati meso daleko boljše kot pa meso, ki se prodaja v sloveniji. Kar je res je res. Hrvati imajo hrano boljšo kot pa slovenci.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne to, hrvati že kul, da so v EU.

Ampak to, da rine tja horde slovenskih turistov, ki iz leta v leto pridejo z negativno izkušnjo, je pa fenomen.

Lej, blizu je, lepa narava, morje, dobre ceste...

Neke alternative ni?

Naša slovenska mlakuža? ki je draga kot Monaco, vsrana pa kot Mura...?
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Joj, kakšne bebuloze nekateri tule pišete, pa saj to ni res... Če vas kockice motijo ne hodit tja dol, pa je:) Jaz bom še vedno hodil na moj omiljeni otok, kjer pivo spijem za 12-13 kun, otroci poližejo kepico za 7 kun, štacuna pa ma cene približno iste, s tem, da moja, ki je po narodnosti Gorenjka hudo dobro pozna cene tu in zato na zalogo kupuje ama miljon reči, like zobno pasto paradontax, ki je tam menda vredna ravno tretjino naše:)
Zdaj, če že primerjate cene piva, pol jih primerjajte z našimi turističnimi kraji, npr. Portorož ali pa Bled s Porečom, Umagom ali pa Splitom... po želji. Ne pa neke vukojebine, npr. Spodnjega dupleka z Dubrovnikom.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Na Hrvaskem se nisem placal Laskega ne Karlovackega 4.20€ v algastem Portorozu pa ja . Na Krku je Karlovacko po barih od 14 do 19 kun poleti in pozimi. Naprimer v enem zakotnem baru v qulandiji v Gorici je lasko 2.5 €...tako da ne vem kje so problemi ???
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Zdaj, če že primerjate cene piva, pol jih primerjajte z našimi turističnimi kraji, npr. Portorož ali pa Bled s Porečom, Umagom ali pa Splitom... po želji. Ne pa neke vukojebine, npr. Spodnjega dupleka z Dubrovnikom.
Ali pa kakšne vukojebine na Hrvaški obali z Bledom ali Portorožem.

Drugače pa sem bil že na kar nekaj plažah (od Evrope preko Azije do južne Amerike) pa ima vsaka nekaj nepozabnega in hkrati kaj odbijajočega. Nikakor pa ne bi mogel zanje govoriti da so v vseh pogledih lepše in čistejše in... kot naš Portorož (ali kateri koli drugi košček naše obale).

Domače koj domače
evil.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Na Pagu (Metajna) je že dolga leta pir 16 kun. Ko so dvignili ceno se je zdelo dosti, zdaj pa je v bistvu ugodno (za Ožujsko/Karlovačko). Štruca kruha je bila lani 7 kun, letos bomo pa še videli.
Tu je govora o tistem "morskem" šiptarskem belem kruhu, ko ga lahko poješ celo struco in si čez pol ure lačen ?

Še golobi ga nočejo jesti
evil.gif
.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Na Pagu (Metajna) je že dolga leta pir 16 kun. Ko so dvignili ceno se je zdelo dosti, zdaj pa je v bistvu ugodno (za Ožujsko/Karlovačko). Štruca kruha je bila lani 7 kun, letos bomo pa še videli.
Tu je govora o tistem "morskem" šiptarskem belem kruhu, ko ga lahko poješ celo struco in si čez pol ure lačen ?

Še golobi ga nočejo jesti
evil.gif
.

Tudi Hrvatje so pogruntali, da samo s šrotastim belim kruhom ne bodo prišli čez. Tako v marketih dobiš kruha miljon vrst, skoraj tako kot pri nas. Kar pa se šiptarjev tiče... nekje tako, drugje drugače. Jaz kupujem kar v štacuni.,
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.275
1.945
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
ker ne znajo nic ponudit razen vode, sonca in zraka.
In v tem smo jim žal popolnoma enaki. Tle imaš naravo, pa se [cenzura] kokr veš in znaš
crazy1.gif

Kaj pa še rabiš druzga na dopustu? Jaz rabim dobro plazo vodo in lepo vreme. Ribolov, roštilj... si zrihtam sam.
Kaj je sploh mišljeno pod top turizem - all inclusive hoteli al kaj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.463
113
Si ti mogoče svetovna referenca
confused-1.gif


Je en kup ljudi, ki jim samo narava(po možnosti še zasrana s smetmi) ni dovolj.
Zato pa je recimo v Sloveniji en kup tranzitnega turizma in vikend turistov-ni zanimive ponudbe.
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ribe, žar, naravo in lavor za vodo imam doma. Na dopustu pa pričakujem, da bom doživel nekaj, kar doma ne morem. Predvsem pa, da bova z ženo vsaj tistih nekaj dni rešena: priprave hrane, kuhanja, pranja, čiščenja...
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Ja, ja... Tud jaz se sprašujem... Kaj za boga,naj bi pomenil in vseboval TOP turizem....???
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik netko pravi:
če bo kdo kej po pagu v juliju lutal pa lahko naredimo kakšen meeting

Jaz spet šibam na Pag jutri opoldne in se vračamo v ponedeljek zvečer. Prva runda je bila prejšnji teden, tretja runda pa pade v avgustu.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Mene bolj moti da je pir drag k svija. Pod 10 kun težko najdeš pločevinko.

Mali Lošinj, konec maja, samopostrežba Jadranka (verjetno najbolj draga veriga), Staropramen v akciji 6.9 kun (kakih 0.90 evrov).

Lahko pa doma spremljaš Leclercov katalog in ko je Staropramen v L. znižan na 0.85, ga kupiš 50 pločevink...

In še odličen hrvaški ovčji sir, zdi se mi z Pašmana (v akciji) 80 kun za kg. Preveč?
Hebeš folk, ki gre na dopust - šparat.

Pa še Mali Lošinj malica: 25 kun, kar je 3,3 evre, s solato pa ZELO DRAGIH 30 kun...
cheer.gif


In ja, vklikor je taka malica v Grčiji recimo 2,9 evra, se absolutno splača iti na dopust v Grčijo.
bonk.gif
Tudi zato, ker je blizu Slovenije.
2250570-2015_april_00443_resize.JPG
 

Priponke

  • 2250570-2015_april_00443_resize.JPG
    2250570-2015_april_00443_resize.JPG
    282,7 KB · Ogledi: 158
Nazadnje urejeno: