City Navigator Europe NTU in NT 2015.40

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Včeraj malo testiral NTU 2015.40 Rogaška Slatina---->>>> Celje in vam povem kaj še tiče omejitev, živa katastrofa, tam ko bi moralo biti 90km/h je 50. Ne obrobljene table z napisi krajev 50km/h, ker se kamot pelješ 90, tam ko stojijo table 70 je omejitev 60, pa take, tako da, vnašalec mojih javljenih napak, naredil si katastrofo od katastrofe, jaz ti nisem tako javil
jezen.gif

Jaz pa poslušam kaj skoz piska, pa saj se peljem po omejitvah, pol malo bolj pogledam in vidim kje je problem
10.gif

Ali zato ker imam karto iz pasnikov
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Uradna bo ista.

Komu pa si sporočal te podatke?...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Teh cest ti nisem jaz vnašal, da ne leti kje to na mene.

To z neobrobljeno tablo smo že debatirali, da to pomeni, da je od table naprej omejitev 70 km/h razen, če je spodaj dopolnilna tabla, ki označuje drugačno hitrost.

Zaenkrat v MC ni mogoče vnašat teh omejitev: 40, 60, 80, 110, sem pa dobil info, da se je več uporabnikov pritožilo, da teh omejitev ni na voljo in se je baje začelo nekaj premikat v tej smeri, da se omogočijo za vnos tudi te hitrosti, vendar v kakem času bo to omogočeno pa žal nimam informacij.

Pošlji mi sled, ki ti jo je naredila navigacija in bom preveril, če se bo dalo razbrat kje je kaka omejitev ( seveda je predpogoj, da si se res držal omejitev cel čas vožnje )
wink-1.gif


Če se bo dalo razbrat in glede na to, da je cesta barvna in je mi ne smemo urejat, bom to posredoval naprej na Here Zagreb, da se cesta porihta.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.572
693
113
hitrosti so enkrat vmes čisto pokvarili

tole sem napisal v temi o CN EU 2015.20
Citat:
sem bil pozoren na omejitve CN EU 2015.20, in ugotavljam, da so zelo netočne
tipični primer je glavna cesta 90km/h in znak za 70, ki velja do križišča, no v zemljevidu je omejitev še kar naprej
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.572
693
113
Na pamet ne vem, je toliko napak, da sploh ne gledam več ikonce za omejitev.
Največji so problem državne ceste prvega reda.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.572
693
113
enkrat vmes so se omejitve generalno pokvarile,
kot da bi začeli uporabljati druge podatke

Pozanimaj se, če so v zadnjih dveh letih naredili, kakšno genaralno spremembo.
Mogoče drugi ponudnik podatkov?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bom povprašal če so bile kake velike spremembe.
Sem pa zadnjič gledal karte na Navteq strani ( tamo, ko smo včasih lahko vnašali popravke ) in tam so določene ceste s pravilnimi omejitvami medtem, ko ista cesta pri here ima napačno omejitev.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Teh cest ti nisem jaz vnašal, da ne leti kje to na mene.

To z neobrobljeno tablo smo že debatirali, da to pomeni, da je od table naprej omejitev 70 km/h razen, če je spodaj dopolnilna tabla, ki označuje drugačno hitrost.

Zaenkrat v MC ni mogoče vnašat teh omejitev: 40, 60, 80, 110, sem pa dobil info, da se je več uporabnikov pritožilo, da teh omejitev ni na voljo in se je baje začelo nekaj premikat v tej smeri, da se omogočijo za vnos tudi te hitrosti, vendar v kakem času bo to omogočeno pa žal nimam informacij.

Pošlji mi sled, ki ti jo je naredila navigacija in bom preveril, če se bo dalo razbrat kje je kaka omejitev ( seveda je predpogoj, da si se res držal omejitev cel čas vožnje )
wink-1.gif


Če se bo dalo razbrat in glede na to, da je cesta barvna in je mi ne smemo urejat, bom to posredoval naprej na Here Zagreb, da se cesta porihta.

NE nisi teh cest ti popravljal
ne-ne-1.gif
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Teh cest ti nisem jaz vnašal, da ne leti kje to na mene.

To z neobrobljeno tablo smo že debatirali, da to pomeni, da je od table naprej omejitev 70 km/h razen, če je spodaj dopolnilna tabla, ki označuje drugačno hitrost.

Zaenkrat v MC ni mogoče vnašat teh omejitev: 40, 60, 80, 110, sem pa dobil info, da se je več uporabnikov pritožilo, da teh omejitev ni na voljo in se je baje začelo nekaj premikat v tej smeri, da se omogočijo za vnos tudi te hitrosti, vendar v kakem času bo to omogočeno pa žal nimam informacij.

Pošlji mi sled, ki ti jo je naredila navigacija in bom preveril, če se bo dalo razbrat kje je kaka omejitev ( seveda je predpogoj, da si se res držal omejitev cel čas vožnje )
wink-1.gif


Če se bo dalo razbrat in glede na to, da je cesta barvna in je mi ne smemo urejat, bom to posredoval naprej na Here Zagreb, da se cesta porihta.

Bom v kratkem naredil to pot še enkrat, tako kot so znaki postavljeni in ti pošljem sled, pa še tisto ti preverim ko sva se zadnjič pogovarjala in pošljem vse skupaj.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.373
2.457
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
hmm - potem pa ga očitno algoritem v 765tki serje. Ker mene potegne v Podplatu na desno, pa Sladka gora, pa Ponikva ...

Izogibanja "standard" - brez makadama, promet ..., krajši čas.

Kako je pa bilo iz Celja proti Dobovcu?????

Ne CELJE - v in iz Celja dela OK - proti Ljubljani (iz tudi) ga mede in vleče na Sladki in Ponikvo.
stupid-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
To z neobrobljeno tablo smo že debatirali, da to pomeni, da je od table naprej omejitev 70 km/h razen, če je spodaj dopolnilna tabla, ki označuje drugačno hitrost.

Po katerem zakonu?!?
17758-icon_confused.gif

maximum je 70 v takem primeru

Citat:
(2) Na posameznih cestah v naselju ali njihovih delih je največja dovoljena hitrost za vozila lahko največ 70 km/h, če varnost prometa in predpisani prometnotehnični elementi to omogočajo in je to določeno s predpisanim prometnim znakom.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Skozi naselje, ki je označeno s tablo brez črnega roba lahko vozite z 90 km/h, če seveda z drugim znakom ni drugače določeno.

Tvoj odgovor velja za obrobljen znak.