Zvonenje v cerkvenih turnih

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Ko katolibani govorite kaj je prej (kao cerkev je že stala), je torej očitno časovna črta tam, kjer vam ustreza.
Tu govorimo o zvonjenju zvonov danes. Govorimo o prilagajanju prebivalcev in migrantov danes. Ti pa začneš klobasati o obdobju pokristjanjevanja in potem govoriš, da drugi vlečemo časovnice tam , ko nam paše.

Pol pa razumi normalen komunisteka, če moreš
stupid-1.gif
 

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Citat:
Uporabnik Jst10 pravi:

Zvonilo je večkrat, dlje časa in bolj intenzivno, saj je bila pogostost zvonjenja in njegovo trajanje odvisna od volje župnika oz. tistega, ki je zvonil. Poleg tega je bila tudi jakost zvonjenja večja, saj posameznik ni z enako močjo vlekel štrika od zvona, kot to dela mehanizacija, ravno tako pa so bili v večini primerov tudi zvonovi večji...

Tako da ja, prej je bilo, vedeli so kje zidajo, a vseeno verjetno okoliščine takrat niso bile enake kot sedaj...

FTFY
Kaj pa zdaj?

Razumem.
Res je. Ne vem kako je drugod, a za naselje, v katerem jaz živim, vem, da se je pred cca. 7 leti obnavljalo zvonik, pripeljalo/kupilo nov in večji zvon, uvedlo motorizirano zvonjenje in od takrat naprej se je količina in dolžina zvonjenja vsaj podvojila, zvonjenje pa je slišati tudi v sosednjem kraju (kjer ga prej ni bilo slišati). Poleg tega od takrat dalje zvoni tudi ob vsaki polni uri in tolče vsakih 15 minut (za prvih 15 1x, za 30 minut 2x, za45 min 3x, in ob polni uri 4x+ malo močnejši udarci, število katerih je odvisno od ure) - začne se ob 6ih zjutraj in konča ob 21ih. K sreči sem dovolj daleč, da pri nas ni moteče, tisti bližji cerkvi, pa se pritožujejo (a ne zaleže, kvečjemu sledijo klevete in slabšalni zaimki...).
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Od " človeka " kater je rekel da se mu spreobrnitev v islam ne zdi nič takega itak drugega ni za pričakovati.

U [cenzura], a to je reku?
shocked-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jap, seveda je tvoj sokatoliban to vzel iz konteksta, ampak da ponovim.

Če uletijo ti bradati norci k nam, začnejo zganjati teror, isto sekundo zamenjam verskega operaterja, pustim brado in pričnem takoj moliti alaha.

Torej z namenom samozaščite, nisem tako butast, da bi se šel vojno z bebci, češ, kdo ima boljšega namišljenega prijatelja.

Tako kot se sedaj ne kregam z vaškimi tepci, ki pridno nosijo denar farju. Od mene ga ne dobi.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Samo ti res nisi gladek...
Saj se po postih vidi, samo da bi se pustil podjarmiti...
K sreči naši predniki niso bili reve, kot ti.
rolleyes-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ksz... Vsaka stvar ima svoje meje... Tako dretje ob 5ih zjutraj iz minareta, tako elektrificirano nabijanje zvonov ob vseh nemogočih urah kot kruljenje pijanih mladcev in mladenk ob 23ih kot metanje steklenic v kontejner ob 23ih idiotov ki ne morejo spati zaradi slabe vesti.
Vem, ima vsak svoje pravice, ki se pa nehajo tam kjer se začnejo moje... In to je živeti s čim manj hrupa...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pa saj vas nihče ne sili da spite pod turnom. Zazidljivih parcel okoli gmajn in gozdov je kolikor hočeš.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Pa saj vas nihče ne sili da spite pod turnom. Zazidljivih parcel okoli gmajn in gozdov je kolikor hočeš.

Po mojem gre bolj za "šenkanega konja", ki se mu ne gleda v zobe
evil.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Samo ti res nisi gladek...
Saj se po postih vidi, samo da bi se pustil podjarmiti...
K sreči naši predniki niso bili reve, kot ti.
rolleyes-1.gif

Tiste, ki niso bili reve, so pobili. Tako da ja, dežela hlapcev. No na internetu se že korajžite, v živo pa slovenec vedno stisne pičko. Jaz si vsaj ne lažem, da bi se šel streljati za verskega operaterja. Ali za usrano državo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Možno. Sicer pa, ko tako jamrajo bi lahko vsaj pravilno napisali. V drugem razredu osnovne šole se učijo otroci injekcija, zvonjenje itn...
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Samo so takrat hodili še v šolo v svoji rodni državi.
Potem se jih tako komplicirane izraze težko nauči.
wink-1.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Samo ti res nisi gladek...
Saj se po postih vidi, samo da bi se pustil podjarmiti...
K sreči naši predniki niso bili reve, kot ti.
rolleyes-1.gif

Tiste, ki niso bili reve, so pobili. Tako da ja, dežela hlapcev. No na internetu se že korajžite, v živo pa slovenec vedno stisne pičko. Jaz si vsaj ne lažem, da bi se šel streljati za verskega operaterja. Ali za usrano državo.

Joj, bodi raje tiho, kot da si delaš tako sramoto...
A misliš, da smo vsi na forumu strahopetni in nepripravljeni braniti svoje vrednote?
Kaj pa leta 1991?