Zvonenje v cerkvenih turnih

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Karma torej ... - bogve kaj si ga v prejšnjem življenju špičil, da moraš danes poslušati zvonove na 20 metrov.
Hmmm, karma in krščanski nauk? Povprašaj župnika če je to združljivo?
redface-1.gif
 

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
se pravi, ti mi svetuješ, da se odselim, ker nisem pripravljen poslušat po vsaj 3x10 min zvonenja vsak dan. če si prebral, sem napisal, da me ne moti ne turn, ne cerkev, ne zvonenje, kot je bilo pred časom, k je parkrat usekal, ko so na roke vlekl štrike. to je pa pretiravanje in motenje. in tudi tistim ki pravte, cerkev je stala prej itd. ko smo kupl parcelo je stala, so pa ročno zvonil in ni nobenga motlo se navadiš. zdej pa je postalo to moteče in to zelo.
kaj ma pa to veze z alahom in podobnim sranjem k ga tle pišete pa sam vi veste.
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mogoče bi probal tako, da bi kakšno žrd vtaknil skozi lino v turnu noter med tribe
17758-icon_confused.gif
??

grin1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sej so v Kopru kembl zavezal zaradi hrupa, pa je bila cela drama okoli tega pred časom...
Ja, zvonenje je lepo, ampak vsaka stvar ma svoje meje. Tudi torte in potice se prenažreš in te vamp po tem glih tako pošteno boli da kozlaš. Pa sta v osnovi dobroti.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Dans si zopet dajejo duška.

V lokalni katedrali že 15 minut v šusu nabijajo z zvonci.Po predhodnih porcijah od 6-ih naprej.
bonk.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik jodl pravi:
Cerkev, ko je poleg naš hiše, sektasi se zbirajo tam cca polducatkrat na leto, mi naziga 3x na dan.ajt nwj jim bo, ampak po 10 min vsakic. Psu se mesa, men se bol. Kaj nardit. S tramblonom ga ne bom skinu, k nimam ne tromblona, ne papirjev. Kable sekat nima smisla, ler bojo takoj nazaj prklopl. Kaj nardit? Da bo permamentno.
Nismem bral vseh odgovorov. Verjetno je pa nekajkrat napisano, da se odseli.
Celo psu se meša
stupid-1.gif
(pes se hitr navadi na določene stvari, ki se ponavljajo) Človek pač ne... naredi bajto zraven nečesa, kar ga moti. Pol pa jok....
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kaj pa če ti bajta že stoji, preden navežejo zvonove na elektriko in odtlej nabijajo preko vsake mere?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.362
-8.427
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce imas drisko, pomeni da si nekaj bolan. Drek je pa nekaj normalnega.
Saj sem vedel, da se bo hitro pofočkal en, ki ne bo kapiral primerjave.
No dajmo probat še za take...
Se ti bo kolcalo po gripi, ko boš dobil angino? Ali bi bil raje brez obojega?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Pomeni, da so bili tvoji predniki zelo verni, če so si postavili hišo tam
evil.gif
Tako kot so okoli nove džamije vsi muslimani ane?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Moja vasica je prvič omenjena okoli 1400, cerkev pa je zgrajena okoli 1720. Torej je bilo tudi naše 'sranje' zidano kasneje, kot pa so bili ljudje tam.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kaj pa če ti bajta že stoji, preden navežejo zvonove na elektriko in odtlej nabijajo preko vsake mere?
Potem so pa bajta in njeni stanovalci stari že nekaj stoletij (s psom vred). Bi jih pa rad spoznal. Zvoni se pa ne samo sedaj, ko so zvonovi električni. Zakaj so delali hiše okol cerkev ne vem in me niti ne zanima. (mogoče zato, ker so lahko gledali na uro na zvoniku), dejstvo pa je, da so vse hiše mnogo mlajše od cerkev. (razen Peterletova)
Pa nisem neki obiskovalec cerkvenih ceremonij. Sploh v zadnjem času ne, ko se farji ukvarjajo z vsem, sam s tistim ne, ko bi se morali.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Niso vse cerkve stare 1000 let. Poglej Mušičevo cerkev v ljubljanski Šiški. Mlajša od večine bajt in blokov v njeni bližini. Zvonovi pa nabijajo tako, da se v razdalji nekaj sto metrov, pri odprtih oknih ne da normalno pogovarjati
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
A to je multikulturna podpora?
Tista cerkev stoji že več kot 30 let, sedaj pa naekrat vse moti?