Zvonenje v cerkvenih turnih

I

Izbrisan uporabnik #9334

Niti ni tako problematično - imamo rostfrej vamp
grin1.gif


Bolj bo problem tale nova uredba o nasilju v družini - naše ženske so namreč že legendarno revmatične ... novega predloga pa še nisem bral.
 
Nazadnje uredil moderator:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
Citat:
Uporabnik jodl pravi:
Cerkev, ko je poleg naš hiše, sektasi se zbirajo tam cca polducatkrat na leto, mi naziga 3x na dan.ajt nwj jim bo, ampak po 10 min vsakic. Psu se mesa, men se bol. Kaj nardit. S tramblonom ga ne bom skinu, k nimam ne tromblona, ne papirjev. Kable sekat nima smisla, ler bojo takoj nazaj prklopl. Kaj nardit? Da bo permamentno.

nc ne mores. tko to je.
 

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Tu ne pričakuj pomoči, versko oprani bodo vedno pametovali, da je bila cerkev tam pred teboj.

So že pozabili krst pri Savici.
Pa kaj ce je bla cerkev, mene ne mot ce tam stoji. Amapk durblanje 3x na dan po 10min pa predega vse meje normalenga.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
Aktivno se vkljuci v delo cerkve v kraju in jim predlagaj da se zvonjenje vsaj delno ukine.
Sicer pa okna zapri, pa jih ne bos slisal.
evil.gif


Roberto: uro (ali pa koledar) si nastavi
wink-1.gif


Dvomim da vsak dan zvoni 10 minut skupaj.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.639
6.482
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Hja glej, to je karma
cheer.gif
.

Sicer ima pa zvonenje precej pomembno poslanstvo, sploh po dolenjski. V turnu udari vsake pol ure, tako da se vedo fantje obrniti v postelji in se tako virštaje lepo enakomerno po želodcu vsepovsod porazdeli
hysterical-1.gif

Kaj je virštaje? Še nikoli slišal
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kalijev natrijev tartarat - po domače vinski kamen oz "virštaje" po dialektu izza Lisce
grin1.gif
 

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Aktivno se vkljuci v delo cerkve v kraju in jim predlagaj da se zvonjenje vsaj delno ukine.
Sicer pa okna zapri, pa jih ne bos slisal.
evil.gif


Roberto: uro (ali pa koledar) si nastavi
wink-1.gif

Vsak dan 3x tocno 10min. 7,12,21. Sej prou da dvomis. Marsikoga tkole zjebe🙉

Dvomim da vsak dan zvoni 10 minut skupaj.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ti štopam? Na običajne delavnike je 3x na dan po 5 minut (7ih, poldne, Ave Marija), na nedelje in praznike pa 10 minut.
 

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Pr nas ga tut cez tedn naziga po 10min. Pa sploh nismo na vasi, cista periferija par his. V kraju nizje pod nami pa useka vsakih 15 min+ vse ostalo, pogrebi polne ure, tabeli praznki itd
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To kar sem napisal je redno, po urniku. Ne glede na dan. Oni indijanec na minaretu se redno dere samo 2x na dan...
Koliko se izedno dere je pa jeba.
@Hanzi, zaradi mene imaš ti lahko zabita okna, jaz pa vseeno želim vsaj poleti imeti svež zrak in spati ob odprtem oknu...
Hebat ga, eni so v naši državi pač bolj enakopravni in nedotakljivi kot drugi...
 

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Vsaka masa k bo, bom wuferje s kleti nastelu dorekt v sakralni objekt in njihove castitelje, pa mal prodigy, carl cox, mi pa na nedeljski izlet. En bo odnehu.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Tu ne pričakuj pomoči, versko oprani bodo vedno pametovali, da je bila cerkev tam pred teboj.

So že pozabili krst pri Savici.

Jaz sem versko opran, ja...
hysterical-1.gif

A ni dejstvo, kar sem napisal. Kaj rineš k "hrupu", če te moti.
Kadar sem se jaz selil, je bila vedno na prvem mestu lokacija. Da sem se tam dobro počutil. Vedno. Pa če sem iskal po pol leta ali več.
 

jodl

zvon4
23. jul 2007
171
4
18
Castiteljem gredo bele dlake pokonc vse kar ni s harmonko povezan. Drugac pa tut tvoje predloge v mix. Pa decibele zmer pa udri po sirotinji
 

Jst10

Pripravnik
1. sep 2008
150
0
16
Pa še na en vidik bi opozoril.
Res je, cerkev je najverjetneje bila prej tam, kot si je avtor teme (ali njegovi stari) tam omislil hišo, vendar v večini primerov ob začetku gradnje hiše (govorim o hišah, ki jim ne moremo več reči novogradnje) sigurno cerkve niso imelo zvonjenje elektronsko urejeno.
Zvonilo je manj krat, manj časa in manj intenzivno, saj je bila pogostost zvonjenja in njegovo trajanje odvisna od volje župnika oz. tistega, ki je zvonil. Poleg tega je bila tudi jakost zvonjenja manjša, saj posameznik ni z enako močjo vlekel štrika od zvona, kot to dela mehanizacija, ravno tako pa so bili v večini primerov tudi zvonovi manjši...

Tako da ja, prej je bilo, vedeli so kje zidajo, a vseeno verjetno okoliščine takrat niso bile enake kot sedaj...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
Ni treba, ker imas koledar ali pa uro narobe. Ali pa imate v zvonomatu narobe nastiman.
Pri nas 10 minut zvoni samo mrlicu, pa mogoce za glavna dva praznika.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Razgledanost ti ni ravno vrlina... Dere se enkrat zjutraj (za ob 5ih) in za ob 17ih popoldan.
Katoliške cerkve nabijajo: ob 7ih zjutraj vsak dan, pred vsako mašo (lahko večkrat na dan), na cerkven praznik imaš še pritrkavanje pred mašo, ob 12ih vsak dan, ob sobotah še ob 15ih in vsak dan Ave Marija (zaključek dneva, variabilno).Potem so še posebni dogodki (pogrebi, krsti, birme itd itd... Bitje ure je ob vsem tem sploh neomembe vredno in nemoteče.
Tako da kar se hrupa tiče so slednji večji onesnaževalci. Drugo vprašanje pa je koliko prvi sodijo v to okolje...
precej odvisno od cerkve. pri nas imajo ob 6:00 ob 12:00 mislim da še ob 16:00 pa enkrat zvečer. v nedeljah so malo bolj živahni... seveda so pa tudi še cerkve ki tolčejo vsake četrt ure.
obstajajo pa tudi majhen vasice brez cerkva. za mirno življenje.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja to je res, me zanima kako zagnano bi zvonili ti katolibani, če bi morali na roke.