Župnik pravnomočno obsojen (10m hlajenja)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Apollo hvala, dovolj nazoren.
Zanimalo me je predvsem zato, ker ponavadi, ko koga odkrijejo nihce ne more verjet oz. vsak rece "za tega in tega pa nikoli ne bi mislil kaj takega". Oz. na kaj bit pri cloveku pozoren.
Tudi sam sem bil malo sokiran, ko so 2 meni poznana cloveka odkrili, da sta pedofila. Bo treba bit previden, komu (ce sploh komu) zaupat svoje otroke brez nadzora...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Vsekakor duhovniki ne predstavljajo vecinskega deleza pedofilov (jih je enostavno premalo). Je pa cerkev edina organizacija (za razliko od drustva pisateljev, SVIZa, itd) ki taka ravnanja posredno ali neposredno prikriva. Face it.
Pozabil si organizacija, ki posredno ali neposredno prikriva napake svojih članov. Zdravniška cehovska združenja. Velja za Slovenijo, medtem ko tvoje velja za svet.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.762
6.361
113
tema poteka o pedofilih. Kdaj je v sloveniji zdravniska zbornica prikrivala da je njen clan pedofil? In aktivno sodelovala pri pometanju pedofilske afere pod preprogo? In nic nisem pozabil. Napisal sem tako kot je. Cerkev je edino zdruzenje v sloveniji ki je sodelovala pri prikrivanju pedofilskih afer.

edit: lapsus - namesto pedofil se mi je zapisalo zdravnik.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne bi se čudil, če je bila al pa še je pedofilija tudi sistematsko organizirana. Glede na takšno pojavnost.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Divine principle. Kako naj sploh debatiram s tabo, če pa uporabljaš takšne primitivne argumente? "Dokaži, da nekaj ne obstaja." Oprosti, ampak vedno znova me preseneča neumnost ljudi, ki, ko jim nekaj ne verjameš na besedo, želijo, da jim ti nekaj dokazuješ in ne obratno.

Kar pa se tiče "božjega delca"... če ne razumeš fizike in nimaš pojma o Higgsovem bozonu, potem mu lahko rečeš tudi tako. Sploh mediji imajo to zelo radi.


Ampak glavno, da ti VERJAMEŠ, da homeopatija zdravi vzroke bolezni. Se vidiva, ko si zlomiš kako kost. Zvarek številka 358 zdravi točno to. Notri je snov iz druge dimenzije (v kateri se nisi poškodoval), tako da dejansko od tam črpa energijo za celjenje.
priden.gif


Se ti zdi smešno, kar sem napisal? Neverjetno? Neumno? Bizarno? No, zdaj veš, kako se jaz počutim, ko berem tvoje nesmisle.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
tema poteka o pedofilih. Kdaj je v sloveniji zdravniska zbornica prikrivala da je njen clan pedofil? In aktivno sodelovala pri pometanju pedofilske afere pod preprogo? In nic nisem pozabil. Napisal sem tako kot je. Cerkev je edino zdruzenje v sloveniji ki je sodelovala pri prikrivanju pedofilskih afer.
Ne morem se znebiti občutka, da je preganjanje pedofilije čarovniški proces 21 stoletja. Me prav zanima pri koliko obsojenih so bili pridobljeni kaki materialni dokazi. Ali je za dokaz dovolj pričevanje žrtve ali "žrtve" proti storilcu? Zakaj ni ta nivo dovolj za druge primere, denimo obsodba v primeru Petek, kjer bi lahko novinar zgubil življenje?
Zdravniška zbornica ščiti člane, ki jim je v sumljivih okoliščinah umrl pacient. Zato sem jo navedel. In če potegnem še eno paralelo: župnika, ki so ga osumili pedofilije, so takoj priprli za dva dneva. Torej bi morali vsaj v primeru smrti v sumljivih okoliščinah pripreti zdravnika. Za svojce ni ravno spodbudno, da ima čas prirajti dokumentacijo in vplivati na priče.
Policija se po drugi strani obnaša sramotno nezaščitniško do svojih delavcev. Običajni policist je vsaj po navedbah medijev v suspenzu še preden je kak minimum dokazan.
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Divine principle. Kako naj sploh debatiram s tabo, če pa uporabljaš takšne primitivne argumente? "Dokaži, da nekaj ne obstaja." Oprosti, ampak vedno znova me preseneča neumnost ljudi, ki, ko jim nekaj ne verjameš na besedo, želijo, da jim ti nekaj dokazuješ in ne obratno.

Kar pa se tiče "božjega delca"... če ne razumeš fizike in nimaš pojma o Higgsovem bozonu, potem mu lahko rečeš tudi tako. Sploh mediji imajo to zelo radi.


Ampak glavno, da ti VERJAMEŠ, da homeopatija zdravi vzroke bolezni. Se vidiva, ko si zlomiš kako kost. Zvarek številka 358 zdravi točno to. Notri je snov iz druge dimenzije (v kateri se nisi poškodoval), tako da dejansko od tam črpa energijo za celjenje.
priden.gif


Se ti zdi smešno, kar sem napisal? Neverjetno? Neumno? Bizarno? No, zdaj veš, kako se jaz počutim, ko berem tvoje nesmisle.

Kje sem od tebe zahteval, "da dokazes, da nekaj ne obstaja" ? Lahko prosim citiras ?

Lahko prosim citiras, kje sem napisal da verjamem homeopatiji ?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

In kakšne "materialne dokaze" lahko ponudi poljubna religija za upravičenje svojega obstoja?
confused-1.gif



Prosim pojasni še, kakšen motiv bi lahko imela neka oseba, da bi prijavila lažno posilstvo s strani župnika? Še v današnji družbi je tovrstna obtožba povezana s precejšnjim obsojanjem s strani zagretih vernikov (ampak naš župnik pa res ne) in s praktično nično možnostjo finančne koristi (razen tega zadnjega primera).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik dreja pravi:

Kolikor so meni povedali, je homeopatija tudi kemija. Le da homeopatska zdravila zdravijo vzrok in ne posledice.

Mi prosim poveš kako homeopatija pozdravi recimo sladkorno bolezen, kronično ledvično odpoved, hepatitis?

Kar na dan z besedo, saj praviš da je to kemija, in kemija je dokazljiva - od formul pa naprej.


Im waiting...
evil.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
http://www.rtvslo.si/svet/sram...stanovah/272924

Citat:
Poročilo o spolnih zlorabah otrok v Katoliški cerkvi na Nizozemskem razkriva, da je bilo žrtev spolnih zlorab na tisoče otrok, ki jim Cerkev ni pomagala in se ni ustrezno odzvala.

Samo res... ubogi duhovniki. Kakšna krivica. A ne morejo biti ljudje enostavno tiho. Pač so jih kot otroke spolno zlorabljali. Se zgodi. Ampak da sedaj mečejo v slabo luč celo katoliško cerkev, je pa res izjemna nestrpnost.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No tudi jaz sem hotel to novico objaviti, brez komentarja. Tudi pri nas bi jih morali udarit po žepu.

---
Prejšnji mesec je nizozemska Katoliška cerkev privolila, da bo vzpostavila sistem kompenzacij, ki bo žrtvam zlorab, ki so jih zagrešili duhovniki in drugi cerkveni delavci, omogočil izplačilo odškodnin.

Glede na naravo zlorabe naj bi žrtve prejele od 5.000 do 100.000 evrov odškodnine.

Nizozemski statistični urad navaja, da se jih je leta 2008 med 16 milijoni Nizozemcev za katoličane opredelilo 29 odstotkov.
---
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še za enega bo potrebno plačati.

http://www.rtvslo.si/crna-kron...-zlorabe/275015

Citat:
Rok za pritožbe se še ni iztekel
V tem postopku je sodišče odločilo, da morata Žnidarič in red, ki mu pripada, žrtvi spolne zlorabe plačati 41.500 evrov, prav tako morata plačati obresti od septembra 2008 in ji povrniti tudi 3.975 evrov pravdnih stroškov z zakonskimi zamudnimi obrestmi od izdaje sodbe do plačila.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Verjetno bomo priča osebnemu rubežu ob nedeljah, takoj po maši, ko se bo zarubila daritev.