Zunanji USB disk / hkratni prilop USB in eSata

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Philipsov zunanji 1tb disk, preko eSata priklopljen na non-stop prižgan stacionarni računalnik. Ali bi lahko nanj občasno priklopil preko USB laptopa, pri tem pa pustil eSata normalno delovat?

Kaj pa opcija, da bi imel hkrati priklopljenega preko USBja na router (+Samba), preko eSata pa na računalnik (zaradi hitrosti)?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Ne, in ne.
Dva kontrolerja (USB in ESATA) ne moreta istočasno biti aktivna.
Vsaj je tako pri mojem. Ko vklopim ESATA, se USB avtomatično odjavi iz sistema.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
ESATA je že hotplug.
Edino takrat ko ga odklapljaš, winzi ne smejo dostopati do njega, drugače ti javijo write error, in pozneje hočejo čekirati s scandiskom.
Dejansko je enako kot pri USB-ju
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ne bo držalo. Če ga priklopim ko je računalnik prižgan ga ne zazna, če ga pa odklopim pri prižganem računalniku, se mi sistem obesi. Sem že spraševal TUKAJ, pa nisem dobil pametnega odgovora.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Kaj pa potem imam, če imam eSata disk gor priklopljen? In kaj naj zdaj naredim, da bom lahko uporabil hot-plug?

Disk ne more bit eSATA ker to ne obstaja. Disk je SATA ali SATA2 .. eSATA je samo ime vmesnika ki pomeni ExternalSATA.

Po standardu bi morali biti VSE naprave prikjučnene preko SATA vmesnika hot-plug-able ... da temu ni tako je kriv: a. operacijski sistem oz. naslavlanje SATA vmesnika v tem (XP je katastrofa) b. sam kontroler (prvi onboard kontrolerji so bolj kot ne zanič)

.. skratka s pravim OSjem bi skoraj 99% moral delovati hotplug (ker s pravim OSom deluje celo na IDE/ATA)!
evil.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ok, OS je winXP, ki ga bo med prazniki verjetno zamenjal 7 vendar dvomim da bo to rešilo problem...

Torej moram kupit PCI kartico z SATA kontrolerjem in eSATA priklopom?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Točno tako. Pa pazi da ne bo na kartici kakšni levi čip, ker ti bo delal enake težave